TOP 2017 PODLE KLUBOVNY / TOM BRZÁK

Po Gumi a jeho TOPce (k přečtení ZDE) se tentokrát otěží ujímá naše nová letošní posila Tom Brzák. Tom nám pomáhá se střihem videí na naše socky a krom toho taky hraje v kapele Hello Officer.

Co mu za letošek nejvíce přirostlo k srdci? A jak se Vám pro změnu líbí jeho výběr? Dejte nám vědět v komentech!

5) Ed Sheeran÷ (Divide)

Ten kluk mě prostě baví. Nevím, jak to dělá, ale jeho akusticky laděné singly jsou prostě moc přitažlivé. Vlastně vím. Je to perfektní nástrojová sekce, super aranže písniček a hlavně teda texty ze kterých mi padá brada.

4) Counterfeit. – Together We Are Stronger

Můj objev letošního Aerodrome festivalu, když jsem naživo slyšel toho kluka z filmu Sweeney Todd (pozn. autora: frontman Jamie Campbell Bower) zpívat, album jsem okamžitě stahoval. Neotřelé kytary a jeho zpěv mě dostaly a moc rád si jej občas pustím „na plný pecky“.

3) ParamoreAfter Laughter

Ok, letošek byl prostě ve znamení změn. Stejně jako ES a LP i Paramore se rozhodli, že zkusí něco nového, tentokrát retro 80. let v moderní podobě. Baví mě to a kolikrát se přistihnu, že se u poslechu nevědomky usmívám.

2) Linkin ParkOne More Light

U změn žánru ještě zůstaňme. LP byli vždy známí svou chutí dělat věci jinak, nově. Nyní hodně zabrousili do elektroniky. Opět pro spoustu fanoušků těžko stravitelné, pro mě po pár poslechnutích skvost (a upřímně si myslím, že i pro ostatní).

1) Enter ShikariThe Spark

Veliký žánrový posun, který byl těžko zkousnutelný pro spoustu skalních fanoušků. Nové album je však po skladatelské a hudebně-inženýrské stránce masterpiece a nutí mě poslouchat a objevovat ho stále dokola.

Pod čarou:

All Time Low (Last Young Renegade), Hollywood Undead (V – Five), Paulie Garand (Nirvana)

OBJEV / PŘEKVAPENÍ ROKU:

Counterfeit., Jeremy Loops, Cocaine Party, Donnie Darko, landless

ZKLAMÁNÍ ROKU:

Odchod Chestera Benningtona

AKCE ROKU:

5) Uspořádání cen Anděl

Podle mně dostupných informací byly ceny Anděl letos v krajním ohrožení, a kdyby se jejich pořadatelství nechopila kamarádka Lucka Hájková (mj. manažerka Mandrage), tak by letos asi nebyly. Velice zajímavý příběh o tom, jak se vše zařizovalo na poslední chvíli a jak vynikne schopnost jednoho člověka ve spojení s ochotou ostatních lidí navzájem si pomáhat.

4. Royal Republic v Lucerně

Royal Republic jsou nekorunovanými králi rock’n’rollu. Jejich show se rozjede s prvním tónem a zastaví se možná tak po cestě v tramvaji domů. Možná jsou RR právě to, co jsme v dnešní době přeelektrizované době potřebovali. Nerozumějte mi špatně, elektronická hudba je super, ale v době, kdy frčí hity jako Despacito, jsou RR s jejich old school rock’n’rollem prostě balzámem pro duši.

3) Enter Shikari v Divadle Archa

Když ES ohlásili klubový koncert, moc jsem se těšil. Velké festivalové podium si zaslouží, ale nesluší jim tolik jako menší klub nasáklý potem. A nebyl jsem zklamán. Show se nedá snad nic vytknout a to by se vytknout dalo, to zaplavily emoce z onoho večera. Takhle Enter Shikari miluju ještě víc a na dalším (klubovém) koncertě rozhodně nebudu chybět.

2) Aerodrome Festival

Letošní line-up byl dalším doslova splněným snem, objevil jsem zde Counterfeit., poslechl si oblíbené Royal Republic a Enter Shikari a hlavně konečně naživo viděl Simple Plan (bylo to oukej) a Linkin Park (poprvé a bohužel naposledy v tomto složení).

1. Rock for People

Tenhle festival opět nezklamal a přinesl spoustu inspirace, nových poznatků a zábavy. Osobně mě moc těší fakt, že je hodně multižánrový a tak si poslechnete jeden den Die Antwoord a druhý třeba BFMV. Také jsme si na něm poprvé zahráli a splnil se mi tím sen.

Tom Brzák, 2017

https://www.instagram.com/p/BPiJ-LKhXqn/?taken-by=hofluffy

 

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: