TOP 2017 PODLE KLUBOVNY /LENKA

Tak přeci jen je tu ještě jedna TOPka! O tu se postarala naše talentovaná Lenka, která jak už je naším zvykem zmiňuje zase úplně jiná jména, než tomu bylo u jejích předchůdců (což přímo demonstruje náš širokej záběr). O slovo se tak poprvé například přihlásí SKÁčko, ale i dívčí pop – rock. A že bylo z čeho vybírat i na domácím písečku!

7) Fast Food Orchestra– Struny

Český rybníček nám toho nabízí spoustu, ale co rozhodně stojí za zmínku jsou Fast Food Orchestra, pražská kapela v čele s Fidem (Filip Vondrášek) a Adamem Hejnou. Kdo by postrádal super rytmické SKA a reggae, rozhodně doporučuju sáhnout po této desce. Skladby jako Král parketu, Mimozemšťan nebo Na Plovárně vás rozhodně dostanou do letní pohody!

6) Prophets of Rage – Prophets of Rage

Tady snad ani nemůže být něco špatně!  Prophets Of Rage je nové seskupení muzikantů (2016), které ale určitě znáte z jiných kapel –  B-Real (Cypress Hill), Chuck D (Public Enemy) a trojice Tom Morello, Tim Commerford a Brad Wilk (Rage Against the Machine a Audioslave). Z alba je velmi patrný vliv právě RATM, což jejich fanoušky velmi potěší.

5) Stone Sour – Hydrograd

Po zcela „bezkonfliktním“ odchodu Jamese Roota už jen málo lidí očekávalo dobré album. Spolu s Coreym byl totiž po celou dobu Stone Sour „mozkem“ kapely. I přes veškerou počáteční skepsi se jim ale podařilo vytvořit další skvělé album. A posoudit to můžete i vy už 29.6.2018 na Aerodrome festivalu, kde zazní několik skladeb z nového alba.

4) Roger Waters – Is This The Life We Really Want?

Tato deska je určena pro všechny milovníky Pink Floyd. V několika písních totiž stále můžete slyšet prvky, které jsou pro ně typické. Nechybí unášející melodie, které vás dostanou do zvláštních stavů,  také smyčcové nástroje, samozřejmostí je kvalitní kytara a Rogerovy spíše „odříkané“ a trefné texty.

3) Paramore – After Laughter

Po odchodu Jeremyho Davise se celkem dlouhou dobu řešilo, kdo zastoupí jeho místo. Hayley Williams dokonce uvažovala o úplném konci kapely. Naštěstí k tomu nedošlo, místo basového kytaristy obsadil Joey Howard. Co ale nakonec všechny fanoušky šokovalo nejvíc byl návrat jednoho z bývalých členů (ještě z pubertálních let) Zaca Farra! Ten evidentně do kapely přinesl čerstvý vítr (spolu s dalšími muzikanty, kteří mimo jiné hrají v Zacově kapele Halfnoise a není náhodou, že se nová deska přibližuje právě jejímu stylu).

Za mě se jedná o jednu z nejpropracovanějších desek, mnohem větší prostor dostává kytarová sekce a Hayley Williams zvolila příjemnější posazení hlasu.

2) Mydy Rabycad – M.Y.D.Y.

O Mydy Rabycad jste určitě slyšeli, pokud sledujete náš instagram.. Není tedy náhodou, že jsem je zařadila do svého výběru. Jedná se bezesporu o nejzásadnější desku této mladé pražské kapely. Téměř celá deska vznikala během vystupování v zahraničí – USA, Kanada, Dánsko aj. Třešničkou toho všeho bylo nahrávání několika skladeb v Red Bull Studios v Berlíně. Celá deska je skvěle dynamická, počátek celé téhle úžasnosti vás příjemně navnadí, dostane do varu a poslední písně vás určitým způsobem „uklidní“. Kdybych mohla, umístila bych ji na první místo spolu s  J.A.R. Všechny palce hore!

1) J.A.R. – Eskalace dobra

Numero uno dámy a pánové! Spolu s M.Y.D.Y. se Eskalace dobra zařadila do mých TOP desek za poslední roky!  Funky rapovej nářez, který už jen tak něco nepřekoná. Při poslechu nemáte čas přemýšlet nad ničím jiným, než právě nad deskou samotnou. Rozhodně vás nenechá v klidu. Je plná skvělých riffů, hříček a to jak slovních tak i melodických. Jestli si doma rád trsneš, pouštěj Eskalaci dobra! 😉

https://www.youtube.com/watch?v=iW-y2nxQFvo

 

 

 

OBJEV ROKU

NVTVLIE 

Charismatickou a krásnou Natálii Míšovou můžete znát z kapely All These Memories, kde působí jako zpěvačka. Kromě toho se v tomto roce pustila do vlastního elektro-popového projektu Nvtvlie. Česká popová scéna má zase co nabídnout – rozhodně stojí za to tuhle mladou holčinu sledovat!

TOP AKCE ROKU

Tradiční festival Rock For People

Velký návrat Gaia Mesiah

Křest desky M.Y.D.Y kapely Mydy Rabycad (Lucerna music bar)

Lenka, 2017

 

 

 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: