Pardubický Žluťák pod nadvládou moshpitů. John Wolfhooker přijeli, zbořili klub a odjeli

V pátek jsme se po delší době vypravili do pardubického klubu Žlutý pes, kde se konal přeložený koncert John Wolfhooker, kam s sebou v rámci turné vzali i .themayrevolution a Ludens.

Show odstartovali pražští Ludens a Žluťákem se rozezněl drsnej alt-rock. Tahle tříčlenná banda byla skvělým energickým začátkem celého večera. Kluci jsou známí tím, že se skrz muziku snaží bojovat s psychickými trablemi a do vystupování dávají veškeré své emoce, což se nám jen potvrdilo. Vystoupení bylo skvělý a dav se hezky rozehřál. 

Po krátké pauze se na stagi objevili .themayrevolution. Pardubičtí rodáci na nic nečekali a hned od začátku se toho pořádně opřeli. V publiku se rozjely moshpity (hodně jsem litovala toho, že jsem si vzala nový conversky) a v klubu tak začalo být pořádné horko. Nevím, jestli si domácí vystoupení užili víc kluci nebo fanoušci, každopádně bylo moc pěkné sledovat, jak se všichni dobře baví.

Posledním vystupujícím a zároveň headlinerem našeho večera byli John Wolfhooker. Československá čtyřka už je na hudební scéně nějaký ten pátek, a tak přesně vědí, jak v tom chodit. Publikum si podmanili energickým a procítěným vystoupením. Na mě osobně hodně zapůsobilo věnování jedné písničky Elišce Š., která při útoku na filozofické fakultě Univerzity Karlovi bohužel přišla o svůj život. Eliška byla obrovskou fanynkou holoubků, a tak jsme si její nejmilejší skladbu zazpívali hezky všichni společně. Kluci jsou srdcaři, dělají to s láskou a na každém jejich vystoupení se cítíte jako doma. 

A jestli jste ve Žluťáku zrovna chyběli, koukněte na naši obsáhlou fotogalerii, která vás aspoň na chvíli přenese do tohohle nezapomenutelného večera.

foto: Tomáš

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.