Houba zatočila Volantem a nedala pražskému Vagonu šanci polevit (Report)

Houba po dlouhé době opět vyrazila na turné! Rodilí Ústečáci si nemohli nechat ujít ani zastávku v Praze, a tak byl klub Vagon opět až po okraj naplněn punkovou populací.

První kapela Bez Šance byla rozhodně překvapením večera. První set zkreslených power akordů nedal opravdu nikomu šanci jen tak stát na místě. Pogo rostlo s každým songem a publikum si dokonce vyřvalo i přídavek – cover Plexis, který kapela věnovala zesnulé ikoně českého punku Petru Hoškovi. Bod navíc dáváme za kytaristu, který set odehrál v našem původním tričku.

Headliner večera, Houba, hrál netradičně druhý. Vagon již plný k prasknutí rozjel nemilosrdný pit a já jenom litoval, že jsem si nevzal bytelnější boty, jak mi na prstech přistávala jedna pokovaná holina za druhou. Výborná dynamika dvou zpěváků sedla jak prdel na hrnec, obzvlášť při chytlavých refrénech, které zpíval celý klub. Publikum si přídavek vyřvalo dokonce 2x.

Večer zavřela kapela Volant – punk rock netradičně obohacený o saxofon… proč ne. S Houbou se tahle parta opět potkala až po dlouhých 15 letech a čekat se opravdu vyplatilo. Příjemně poskládanej večer, kterej dokázal, že punk minimálně v Praze ještě furt teda dead není.

foto // text: Adamovophoto

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.