Trefy do černého i běh na dlouhou trať. Jak to dopadlo s předpokládanými kometami roku 2022?

Klubovna se stále snaží nestát na místě a každoročně již na začátku roku reflektuje pohyb na scéně, a to včetně nových a perspektivních jmen. Výjimkou nebyl ani loňský rok, kdy jsme do světa poslali naše tradiční komety. Komu se nejvíc dařilo? A kde se naopak Gumi s Danielem Davidem sekli? Již brzy se můžete těšit na novou desítku, kterou vyberou další dva členové Klubovní crew!

GUMIHO KOMETY

Méta Monde – O vítězích Starteru roku 2021 bylo slyšet především koncertně. Z Méta Monde se stal hodně atraktivní artykl, a tak se často bookoval nebo vystoupil po boku britských Low Island. Za vrchol se pak dá označit nominace do finále Czechingu po boku Miss Petty, Ventolina a zpěvačky Aiko. Naše sluchátka pak obohatil taneční singl CU2NITE. Dobrej rok!

Seeing Things – Paranoia pomalu začíná vystrkovat drápky a jednou z vlajkových lodí je pak srdcový projekt Vojty Pačesného, Seeing Things. Kapela v níž uslyšíte i našeho Pepu Stráníka za sebou má první koncerty a hodně solidní streamy. Zatím je to hlavně o streamech, kde tahle šleha, jež hodlá propojovat nepropojitelné, za loňský rok vykázala 500k streamů.

Pam Rabbit – Totální a asi největší trefa z celého seznamu! Tenhle rok byl pro energickou Pam Rabbit rokem zásadního průlomu, kde naplno prokázala svůj potenciál. Začalo to releasem EPčka “Mom, I’m Lost“, následně přechodem z Championship Music pod Universal Music, pokračovalo přes společné koncerty se Sebastianem a John Wolfhooker až po předskakování Mirai ve vyprodané O2 Aréně. Singlům “stuck in the cloud” a “zobrazeno” se dařilo na digitálech i na Evropě 2. Přechod na češtinu se vyplatil, stejně jako bilance mezi poppunkem a moderním mainstreamem.

12. ledna si můžete na Pam zajít po boku křtících Ludens a .themayrevolution do Cafe v Lese.

Dušan Vlk – Další trefa do černého. O Dušanu Vlkovi bylo slyšet v rámci letoška konzistetně, k čemuž přispělo i povedené EPčko “Korporát“. K sáčku si Vlk neváhal nasadit taky monterky a po boku RNZ odjel velkou část vyprodaného tour s Tatrofkou. Možná jste tam byli taky, předpokládáme to.

Domi –  Jak naložit s příležitostí, která příchází jednou za život? We Are Domi si splnili sen a cíl, a postoupili tak s hitem “Lights Off” do finále Eurovize. To jim otevřelo cestu do uší posluchačů po celé Evropě a prostor do velkých medií. Zmiňovaný banger má k dnešnímu dni přes 5,7 milionů streamů a příležitostí, jak na sebe do budoucích let upozornit, bude ještě víc. Možná tomu pomohla i účast na Nouvelle Prague. Z releasů šly pak letos do světa singly “Alive” a “High-Speed Kissing” po boku Lake Malawi.

DDho KOMETY

DEAD STONE – Tady se hlavně hrálo o sto šest. Dead Stone absolovali mini tour po boku domácí kapely roku Brighter Days a The Cake Is A Lie. Pod naší plachtou úřadovali v Pacově a taky nechyběli na Summer Punk Party Volyně. Na konci roku pak sbírali nadšené reakce za videosingl “Free Breath”. Prostě rok na pohodu a utvrzení pozice velkého příslibu.

MAGENTA – Nominace DJe byla dost překvapivá, ale dávala smysl. Magenta se podílel jako beatmaker na Smackově největším hitu “Další rok“. Jak to dopadlo, víme. Skoro 7,5 milionů streamů a pro Smacka dvakrát Anděl. Letos šlo do světa společné album Vibes s Painem, kde bylo ke slyšení 15 nových tracků. Oceňovaný a žádaný Magenta na konci roku vykázal 3,4 milionů streamů. Další zelené políčko našeho odhadu.

NO FACE NO CASE – Nejpropíranější jméno tuzemské core scény, které baví videoklipy a budí kontroverze v různých diskuzních forech. Milovnící Braníka vydali na konci roku EPčko “Flex Fiesta” a k němu i třaskavou spolupráci s 33 Movement k videoklipu “Reality Check“. Nastreamováno mají za loňský rok přes 800 tisíc a došlo i na pravidelnější koncerty. Bad boys slavilo úspěch také na TikToku.

NICHI MLEBOM – Tady jsme se sekli. Nichi Mlebom žije v Rakousku, a tak to má trochu složité s dojížděním na koncerty. Letos také nic nevydal. Každopádně ho budeme sledovat dál, singl “I WAS SOCIAL DISTANCING BEFORE IT WAS MAINSRTEAM” nás před tím rokem a fous moc bavil.

TRASHBOY SONY – Tak trochu mimo radar vychází pod Ty Nikdy labelem další velký příslib. Na sociálních sítích nepříliš aktivní rapper letos vydal hned dvě EPčka. První bylo ve spolupráci s Ideou a druhé neslo název “Rap Talk“, které si zároveň sám kompletně vyprodukoval. Liberecký jezdec si to dělá poctivě po svém, byť zůstává (nejspíš záměrně) pod radarem většinového rapového posluchače.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: