TOP 2022 podle Klubovny: Highlighty

A jsme na konci! Tedy alespoň v rámci našich TOPek, které vstupují do své závěrečné epizody. Už jsme si probrali nejlepší nahrávky, koncerty nebo největší osobnosti, ale nyní dojde ke komplexnímu uzavření. Kdo nás letos nejvíc potěšil? Na co budeme vzpomínat ještě za několik let? A co můžeme očekávat příští rok?

Opakovaně se objevují zmínky Fajtfestu, Rock for People a probudivšího se Mighty Sounds. A nezapomeňte, že rok 2013 znamená také první desetiletku Klubovny. Velká oslava se blíží!

GUMI

Letošní rok se nesl v duchu maximalismu. Po éře sucha nám do životů díky bohu opět vstoupily akce, festivaly a koncerty všech typů, žánrů a velikostí. A byl to masakr, najednou jsme se zase vrátili do toho, na co jsme byli zvyklí kolem roku 2019, ale ještě dvakrát tolik. Sami jsme tu přispěli 15 akcema, ale tak trochu doufám, že tohle tempo trochu zvolní, protože moc neprospívá lokálním koncertům. Hlad byl velkej, ale trochu už na lidech pozoruju přežranost. A to určitě není dobře hlavně pro lokální scénu, která potřebuje podporu a dobrou návštěvnost především.

Když se zastavím u lokální scény, tak je dost patrný, že post-covid éra taky dost jasně převrátila dříve jasně rozdaný karty. Kapely, o kterých se začalo během covidu víc slýchat, právě během prvních rozvolňovacích koncertů to tu už celkem jasně přebraly (Abbie Falls, Depression Island, MAAE, Silent Generation, Stellaris a další…), zaslouží si to a porostou dál. Úplně od hudby bych pak rád vyzdvihl film Banger, kterej se úplně vymyká všemu, co u nás bylo dosud k vidění.

V příštím roce se jednoznačně nejvíc těším na festivalovou sezonu. Rock for People, Fajtfest a Mighty Sounds jedou totální bomby a je radost sledovat, jak se předhánějí v tom, kdo doveze nejlepší možný line-up. Očekávám, že Fajtfest ještě víc vyroste a pro naší crew to jsou totální Vánoce, kde se sejde víceméně celá naše parta a oslavujeme hudbu a život jako takovej! Ohromně se těším i na Mighty, kam se konečně po šesti dlouhých letech chystám zase vydat!

No, a nás jakožto Klubovnu čeká deset let existence! Chtěl bych moc poděkovat všem, co nás od začátku sledujou a nebo se za tu dobu podíleli na našem rozvoji. Se současným týmem se už pomalu připravujeme na velkou oslavu a chceme zúročit všechno, co jsme se za tu první dekádu naučili. A taky plánujeme další Klubovna Fest, na který vás už teď zveme!

HADRABÁK

Top zážitků bylo samozřejmě více, při množství akcí, na kterých jsem měl možnost být, nejde vyzdvihnout jen jeden.

V roce 2023 se těším určitě na KFN. V rámci KFN na poznávání nových měst, lidí a zážitků. Taky se těším na tu spoustu kamarádů a známých pohybujících se v hudební branži ať už jako interpreti nebo jako fanoušci, to je jedno. A taky na to, že si na koncertech dám pivo.

PÉŤA

Tady se budu opakovat, ale Fajtfest prostě od první chvíle je a asi už navždy bude highlightem celýho roku. Zatím jsem nebyla na jiný akci, která by mi byla tak sympatická ať už zázemím (jo dobře, vege jídlo vždycky dojde během tří hodin, ale nejsme tady v Hiltonu, že jo), organizací, line-upem, komunitou nebo samotným místem konání. Díky, že jsi Fajtfeste!

Abych ale nemluvila pořád o tom samým, musím určitě vyzdvihnout i koncert Lionheart, Terror a Get the Shot v MeetFactory. Všechny tři kapely jsem sice viděla na Fajtu, ale tenhle večer měl úplně jinej vibe, já si dala hned dva stage dive a strávila úplně celej večer v moshi, až se mi z euforie motala hlava. Nevím, proč se mi zrovna tenhle koncert zapsal do hlavy víc než jiný, ale tu atmosféru prostě nezapomenu. Bylo tam teda fakticky narváno, takže nepopírám, že jsem mohla bejt i trochu přidušená, hehe.

Musím ale říct, že drtivá většina koncertů, který jsem za celej tenhle rok měla možnost navštívit opravdu stála za to, ať už to byli na stejným místě Polaris nebo Our Hollow Our Home v Rockáči nebo úžasní Nothing But Thieves v Roxy. Za celej rok jsem vlastně na koncertech strávila víc času než kdekoli jinde, pokud nepočítám práci, a to je prostě ultimátní pocit štěstí.

Příští rok bude šílená jízda, ať už v podobě festivalový nebo klubový sezóny. Hned zkraje roku se budu moc těšit na Counterparts a o něco později na druhej ročník Klubovna Festu, kterej si určitě nenechte ujít! Co se týče fesťáků, tak jsem kromě Fajtfestu hodně zvědavá i na Rock for People 2023, protože takhle našlapanej a rozmanitej line-up jsem dlouho neviděla. Jo, a taky bude nový album Paramore, který jsem jako puberťák fakt milovala, takže jupí!

MARŤA

Tady se musim trošku víc rozepsat, protože za highlight považuju celej letošní rok. Najednou tu byly zase akce, šílený množství koncertů a festivalů, na který jsme byli zvyklý z předcovidových let. Ze všech těch akcí bych chtěla vyzdvihnout rozhodně koncert Landvmrks s ten56., Resolve a Glasbone ve Futuru, kterej mně osobně odstartoval takovej maraton, kterej se trošičku zpomalil až na konci roku. Kromě toho, že byla celá ta akce naprosto skvělá a totálně jsem si vyřvala hlasivky, chtěla bych ocenit francouzskou corovou scénu, která je především díky těmhle kapelám o něco viditelnější.

Další skvělou akcí byl určitě Budějovický Majáles, kterej jsem si asi po 5 letech konečně užila zase tak, jako jsem si ho užívala na střední. I když zcela upřímně, možná jsem si ho teď užívala ještě víc. Byl to pro mě zatím asi nejlepší Majáles, na kterým jsem poznala spoustu skvělých lidí, kteří si rozhodně získali místo v mym srdíčku. Z některých se dokonce stali skvělí koncertoví parťáci, takže díky za vás! <3

Za ten úplně nejlepší zážitek z celýho roku ale považuju jednoznačně Rock for People! První den byl sice hodně krizovej, cesta přes celou republiku, ohromná nálož na zádech a neskutečný horko si vybralo svou daň v podobě neskutečnýho úpalu/úžehu, takže jsem hned první den na několik hodin odpadla. Za celej ročník jsem naběhala neskutečný množství kilometrů od jedný stage ke druhý, do areálu chodila v 11 odpoledne, z areálu ve 2 ráno a celej ročník jsem si neskutečně užila, poznala další kopici skvělých lidí a nemůžu se dočkat nadcházejícího ročníku, na kterej si snad koupim obraceč času z Wishe, aby se to dalo všechno při tom množství vůbec stíhat. Reálně obdivuju všechny, co se během fesťáku stíhaj dojít vykoupat k lomu nebo dojet najíst do města.

Taky bych ráda vyzdvihla náš klubovní teambuilding, kterej byl hrozně super a konečně jsme měli možnost se spolu trošku víc seznámit mimo akce. Hadrabákova zahrádka byla super a těšim se, až tohle všechno zase zopakujem!

No a na co se těšim v roce 2023? Určitě se těšim na koncert All Time Low, kam máme v plánu vyrazit s nejlepšíma kámoškama, se kterýma na koncerty normálně nechodíme (naposledy jsme spolu byly na akci snad někdy v roce 2017 na Aerodromu), pak se rozhodně těšim na koncert Counterparts, který jsem si za letošní rok neskutečně zamilovala. Snad poprvé v životě řeknu, že se těším na léto, ale fakt se nemůžu dočkat festivalů! Rock for People 2023 absolutně nechápu, doufám, že se kapely nezačnou postupně odhlašovat jako loni, protože tak strašně nadupanej fesťák nemá asi nikdo, snad jen Fajtfest tomu šlape na paty, kam se snad už konečně poprvé vydám. No a v neposlední řadě se samozřejmě těšim na to, kam se Klubovna za další rok posune, chystaj se fakt velký věci a rozhodně se máte na co těšit.

TOMÁŠ

No tak za můj top zážitek může náš klubovní taťka Gumi, kterej mě na Fajtfestu, když hráli LANDMVRKS vytáhl na stage a já si show mohl vychutnat z jinýho úhlu, než jsem byl zvyklej. Díky Gumi <3 (Nakonec jsem ale stejně skočil do pitu, protože mi chybělo mlácení lidí)

A na co se těšim v roce 2023? Toho je hrozně moc! Koncerty absolutně legendárních kapel jako Pantera nebo Mötley Crüe. Festivalový line-upy taky vypadaj nádherně. Teď stačí jen doufat, že se něco neposere.
Jo, a taky doufám, že rok 2023 bude aspoň trochu klidnej. PEACE <3

VOJTA

Prostě Fajt, ten kopec je magickej. Ne vážně. Je to místo, kde se sejde 95% scény, je tam skvělá nálada, lidi se jdou vymoshovat. Už je to dost velká akce, ale každou chvíli potkáš někoho koho znáš… prostě dovča jak má být. Hlavně mě baví, že to kluci tlačej furt dál a rok co rok dokážou dotáhnout na kopec větší a větší jména.

V roce 2023 se těšim celkově na festivalovou sezónu; na nový věci, který příští rok vyjdou a obohatí můj music repertoár. Těším se prostě na další roky strávený v centru hudby.

JANČA

Tady asi nemůžu opomenou festivaly, který byly až nechutně našlápnutý. Jako první jsem letos zvládla Rock for People. Byl to pro mě první ročník od začátku pandemie a za mě i nejsilnější. Čtyřdenní line-up od oběda do noci dal sice zabrat, ale já měla rozhodně z čeho vybírat.

Samozřejmě nemůžu nezmínit Fajtfest, kde je Klubovna jako doma. Přesně tak se tam taky cítím, a proto si získal speciální místo v mém srdci. S Klubovním týmem jsme letos měli tu čest spolupořádat i Halloween v Crossu, což byla pro mě již v minulosti fav akce, ale letos mě zas bavila o kousek víc!

V příštím roce se těším hlavně na festivaly, protože line-upy vypadají až zabijácky. Moje roky milovaný Rock for People nám zatím naservírovalo slušný nářez, takže bych asi obrečela, pokud bych se nemohla zúčastnit.. Po čtyřech letech se doufám objevím i na Mighty Sounds, jelikož se konečně nekryje s FF! I když Rancid bych si, teda upřímně, nenechala ujít ani tak..  A to, že očekávám každoroční stánkaření a mordor na Fajfestu nemusím snad dál rozebírat… 🌞

MATĚJ

Můj největší zážitek bylo ranní probuzení po KlubovnaFajtfest Night v Karlových Varech. Paní majitelka penzionu, které bylo mimochodem něco kolem 85 let a fandím jí, nás razantně vzbudila asi hodinu po check outu, že bychom měli odejít a zaplatit, načež jí jeden z nejmenovaných spáčů (Gumi) odpověděl jestli může platit kartou, ale z místa bylo patrný, že chce jen tvrdej keš. Pozn. situační humor

MIN

Rozhodně Rock for People a první návštěva Fajtfestu na poslední chvíli. Léto bylo rozhodně užitý se vším všudy. Stejně tak jako focení a zároveň skákání přes zábradlí do první řady na užití si zbytku gigu! A taky bejt součást prvního KlubovnaFestu + klasické setkání s Halflives.

V roce 2023 se těšim rozhodně na oslavu, že jsme přežili Rock for People, kterej bude sakra epic.

LUCKA

Na nové album Paramore.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: