TOP 2022 podle Klubovny: Osobnosti roku

Byl to hodně náročný rok, který patřil velkým výzvám i individualitám, které na sebe dokázaly v tom maratonu akcí, releasů a výzev výrazně upozornit. Proto je celkem překvapivé, jak jednoznačně tahle převážně individualistká kategorie dopadla. Na trůn usedlo hrdlo roku reprezentované Willem Ramosem, který uchvátil nejenom coby frontman Lorna Shore, ale také bezprostřední povahou.

Již potřetí svou pozici mezi vyvolenými obhájil Tomáš Bob Fleck, kterého letos v rámci Fajtfestu čekal nejsložitější, ale i nejúspěšnější rok života!

GUMI

Tomas Bob Fleck

Loni jsem byl trochu na vážkách, ale letos mám totálně jasno. A je to Bob z Fajtfestu. A je to i proto, že pro něj byl rok s několika proměnnými. Tým okolo Fajtu v uplynulých několika letech tvrdě pracoval na progresu, a díky tomu se definitivně posunul mezi nejzajímavější a nejprogresivnější festivaly u nás. A právě v tenhle moment přišly ty skutečné zkoušky. Byl to rok velkých rozhodnutí i zasloužených triumfů. Nejtěžším dosavadním testem byla situace okolo STYG, kdy si Fajtfest zachoval tvář a rozhodl přijít o dosavadní největší akvizici. Tohle určitě nebylo vůbec jednoduchý rozhodnutí, ale je potřeba ocenit odvahu a lidskej přesah. O pár týdnů později pak proběhl průlomový ročník, kde se upekla taky největší dosavadní akvizice v podobě kultovních The Ghost Inside, což je v z pohledu vás hlasujících nejzajímavější festivalový headliner příštího léta. Koho by to před takovými 3-4 roky napadlo? Hlavně bych ale ocenil tu neustálou motivaci a energii, kterou konkrétně Bob do scény dává a přináší. Jsem moc rád, že společně objevujeme další místa a města skrze KlubovnaFajtfest Night a přemýšlíme, jak festival i scénu jako takovou posunout. Obdivuju jeho drive, který relativně nově dává i expandujícím Stellaris. Je to prostě frajer a jsem rád, že se mu všechna ta snaha a práce začíná oprávněně vracet, klobouček.

HADRABÁK

Osobnosti jsou pro mě všichni, kdo pořádají koncerty, chodí na ně jako fans, nebo jinak podporují hudební scénu. A taky všichni kámoši a kámošky z Klubovny, protože jsme teď skvělá parta. Píšu takhle, protože těžko určit jednotlivce.

PÉŤA

Will Ramos: Willa je teď všude plno, ale mě tenhle chlap fakt moc baví. Nejen, že s Lornou vytváří neuvěřitelný věci a posouvá deathcore zase o level vejš, ale je mi sympatickej i jako člověk. Ne, že bysme spolu chodili na pivo, ale působí na mě jako milej down-to-earth týpek, kterej si na nic nehraje i přesto, jakej má úspěch. Navíc je fakt vtipnej. I když bejt s nim v kapele a schytávat to každej den do zad nerfkou, tak už ho nejspíš sejmu.

MARŤA

Jak jsem avizovala už u nejstreamovanějšího songu, osobností pro tenhle rok je jednoznačně Lil Peep. Přiznávám, jsem jednou z těch, co se k jeho hudbě dostali až po jeho smrti. Vlastně jsem se k němu dostala až loni před Vánoci. I když vlastně nevim, proč jsem si ho tenkrát pustila, ale pamatuju si na chvíli, kdy jsem jela autobusem a do sluchátek si pustila Broken Smile. Při slovech „She was the one with the broken smile“ se mi nahnaly slzy do očí. Tenkrát jsem totiž neměla nejšťastnější období, a tak mi tak v hlavě proběhlo, že já jsem ta s „broken smile“, i když je ta písnička vlastně úplně o něčem jinym. Jeho texty mě dostaly, a tak jsem se o jeho osobnost začala celkem aktivně zajímat hned ten den. Samozřejmě, že nějaký povědomí o jeho osobě jsem měla už pár let zpátky, ale až teď jsem se nějak dostala k tomu, abych se na něj podívala trochu víc detailně. Díky tomu jsem taky narazila na dokument, po kterym jsem se do jeho osobnosti zamilovala a po kterym jsem taky byla další tejden dost rozhozená, takže jsem trávila vánoční svátky s dost velkou existenciální krizí. Jak už jsem říkala, prožívala jsem dost složitý období, který jsem ale asi nakonec i díky Lil Peepovi překonala. Nedokážu popsat, co se mnou dělá jeho hudba. Ještě nikdy předtim se mi nic podobnýho nestalo. Moji nejbližší kamarádi ví, že vždycky, když si pouštim jeho hudbu, nejsem úplně v pohodě. Jasně, jsou i chvíle, kdy si ho pouštim jen tak, protože jeho hudbu miluju, ale většinou ho mam ve sluchátkách, když úplně v pohodě zrovna nejsem. Jeho hudba bolí, hodně bolí, ale zároveň uzdravuje. Nedokážu ten pocit ani popsat, ale vim, že nebejt Peepa, asi se ještě dneska topim v depresím, nebo tu možná už ani nejsem.

TOMÁŠ

Will Ramos – No co si budem… tenhle člověk prostě umí řvát a důkazem toho jsou X stovek reakčních videí a nových fanoušků který Lorna Shore přilákali. Btw. Tenhle člověk má i skvělý cleany běžte se kouknout na jeho cover na Hypnosis od Sleep Token.

VOJTA

Will Ramos – Dávám to sem spíš celkově za worldwide scénu, než jako přímo mojí top osobnost. I když nejsem člověk, který by stalkoval celebrity, u Willa bych nemusel, jelikož byl prostě všude. S Lornou odvádí skvělou práci a věřím, že díky nim corová scéna nabrala spoustu nových fanoušků! Nově je členem i prvního core boy bandu The Big Six. Zkrátka mi přišlo, že jeho jméno na našem listě nemohlo chybět.

MATĚJ

85letá majitelka penzionu Láďa v Karlových Varech.

JANČA

Mikýř jako kulturně obohacující arcikněz.

MIN

Gumi: Díky němu jsem v Klubovně. Přijali mě hned, jak kdybych v Klubovně už nějakou dobu byla. Díky!

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.