TOP 2016 PODLE KLUBOVNY / LENKA

A máme tu další Klubovní souhrn za letošní rok. O slovo se tentokrát hlásí naše čerstvá, zrzavá posila Lenka Matějková.

Postupně se o všech zúčastněných dozvíte vyhodnocení  jejich TOP: 10 NEJLEPŠÍCH DESEK, 5 OBJEVŮ ČI PŘEKVAPENÍ ROKU, 5 AKCÍ ROKU, ZKLAMÁNÍ A PROJEKT ROKU.

10) KornThe Serenity of Suffering

Upřímně jsem měla trochu strach, co se z toho vyklube. Po zveřejnění klipu k písni „ Rotting In Vain“ mě obavy přešly a celkově to ve mně vyvolalo takovou nostalgickou podivnost (připomnělo mi to alba jako Untouchables, Issues a třeba i Follow the Leaders).

Zadařilo se a Korn do světa vypustili další ze skvělých alb!

9) ArchitectsAll Our Gods Have Abandoned Us

Tahle řežba mě fakt baví a celkově mě tohle album překvapilo. S kritikou společnosti jsou na místě i emoce. Vzhledem k událostem, které kapelu potkaly… Netřeba slov, kdo zažil atmosféru v Roxy tak ví, co myslím.

Dej si i ty tuhle nálož, určitě tě nezklamou!

8) Blink 182 – California

 Blink 182 si prošli „nepatrnou“ změnou, která všechny překvapila a tou byl odchod Toma DeLonga.

Jako náhrada za něj nastoupil Matt Skiba a nutno dodat, že se žádný propadák nekonal a Blinkáči jen potvrdili to, že jsou profíci v tom, co dělají! Album California je toho jasným důkazem!

7) The Interrupters Say It Out Loud

Hellcat Records, Tim Armstrong.. Z toho prostě musí vzniknout něco dokonalýho!

A hle! Je to tu! The Interrupters v čele s Aimee Allen představili v červnu nové album Say It Out Lou a nutno poznamenat, že je to fakt skvělej počin! Kdo má rád kombinaci punku/punkrocku a taky trochu toho SKA, ten si určitě přijde na své.

A kdo se v lednu příštího roku chystá na zmíněné Green Day, může se těšit i na The Interrupters, kteří je budou doprovázet.

6) GREEN DAY – Revolution Radio

Dá se na jejich skladbách ještě něco zkazit? Jsou dny, kdy máš chuť na složitý věci ALE jsou taky dny, kdy zvládáš prostě jen pár akordů a punkrockovej „bordel“. Přesně víš, co tě čeká. Nestárnoucí klasika!

Nejznámější skladby z tohoto alba jsou jednoznačně Revolution Radio, Still Breathing a Bang Bang.. Jestli tvé hudebně rozmazlené ouško tyhle skladby baví, určitě si poslechni i zbytek a následně neváhej a přijď na koncert, který bude 22.1.2017 v Tipsport Aréně!

5) Red Hot Chilli Peppers Getaway

Snaha přizpůsobit se současné generaci je na tomhle albu podle někoho více, podle jiného méně znatelná, ale za mě je tu určitě znatelný ten jejich super funky-rap-poprockovej(wtf?) náboj a to je přesně to, co u RHCP očekávám.

Obdivuhodné je taky to, kolik let dokáží bavit své posluchače (jak starší, tak i “nováčky”). Ná své si prostě přijde téměř každý a pro mě vždycky budou v té pomyslné TOP 10! Za mě tedy další skvělá deska na kontě

4) Eric Clapton – I Still Do

23. album.. Co na to říct. Když dokážete plodit kvalitní hudbu tolik let a pořád je tam slyšet ten osobitý styl, je to prostě super! Chlap, který je pro mě jeden z největších muzikantů a ta hudba má prostě co říct! Díky za to!

https://www.youtube.com/watch?v=UMGNNA5RXkg

3) David Koller and friends

Co dodat.. Klasika, na které většina z nás vyrostla, předělaná do novější podoby. Tenhle projekt vás přesvědčí o tom, že se dá hudba dělat fakt kvalitně, ať už jde o jakýkoliv žánr. Sice se dá najít pár prvků, u kterých si řeknete, jestli to není trošku omyl. Ale proti gustu..

Celkově je to hodně povedená věc!

2) Lenny – HEARTS

Lover, Hello, Boner a další skvělé skladby najdete na novém albu LennyHEARTS. Můžu s klidem říct, že má česká popová scéna za delší dobu konečně co nabídnout. Kvalita je nepopiratelná, její chraplák vás okouzlí a možná i donutí k častému odkašlávání. To přece není možný takovej hlas, no ne??

1) Prago Union – Smrt žije

Když už si myslíš, že jsi přišel na všechny ty specifické šifry mistra Kata, který se (díky bohu) pořád drží toho svýho stylu, zjistíš, že jsi vlastně trochu mimo. A už jenom kvůli tomu přemýšlení nad jednotlivýma písničkama mě pokaždý nové věci od Prago Union lákají víc a víc.

Možná jsem moc, ale ty jsi nejvíc..” Prago pyčo!

 

 OBJEVY PŘEKVAPENÍ ROKU:

3) Thom Artway – Melodický folk-pop je trefa do černého. Přesně tohle mi u nás chybělo.

 

2) Mydy Rabycad – Pro některé je tahle elektro-swingová parta objevem tohoto roku, pro jiné roku minulého. Tak jako tak má co nabídnout! Mají za sebou nejspíš nejnáročnější a nejproduktivnější rok. Koncerty po světě, Glastonbury festival.. Na cestě je taky nové album, takže se můžeme těšit na pořádnou tancovačku!

 

1) Lenny 

TOP AKCE ROKU:

5) KORN

Na Aerodromu vystoupili i (všem jistě velice známí) Korn! Raději jsem od nich tolik neočekávala a myslím si, že se to vyplatilo a koncert jsem si tak užila víc. Neošidili nás o starý pecky, u kterých fanoušci šíleli! Musím se ale přiznat k tomu, že mi asi jednou stačili, protože už by mě na dalším koncertě nejspíš ničím nepřekvapili.

Každopádně jsem odešla spokojená a s malým suvenýrem.

13442278_1242947092382773_4959009024646605719_n

4) Rock For People

Nejdřív asi začnu tím, co mě tak trošku zklamalo, ale nakonec se to dalo zvládnout: The Offspring

Primárně jsem jela na The Offspring, na které jsem se fakt hodně těšila (přeci jenom se mnou byli celou pubertu že jo..), ale nakonec to nebylo úplně ono. Při prvních tónech jsem si říkala, jestli si z nás dělají srandu nebo ne, protože zvuk se podobal garážovému děsu a rozhodně bych to zrovna od kapely takového formátu nečekala.. Nakonec z toho vyšel průměrný koncert plný starých pecek, u kterých by asi měli zůstat..

Bohužel mě na RfP čekalo i zklamání: Chvrches

Na Chvrches jsem čekala 3 roky a nakonec pro mě byli největším zklamáním. Žádný kontakt s publikem, žádný “výraz štěstí” (chápeme se ne?).. Někdo má tohle rád (přijdu, odskáču, odzpívám a odejdu), ale mě to takhle nebaví. Je mi v podstatě jedno, jestli je to kapela, která je celosvětově známá nebo jen malá tuzemská kapelka.. Pro mě je hrozně důležitý právě ten kontakt s publikem. Máte to taky tak?

Teď ale pozitivně!!

Vybrala jsem si 3 kapely, které mě na RfP nadchly:

Největším překvapením pro mě z celého RfP byli, i přes všechny zahraniční kapely ,naši domácí – Mydy Rabycad!! Viděla jsem je tady poprvé live a nutno říct, že to byla skvělá party! Ať už je znáte nebo ne, rozhodně vás jejich hudba v klidu nenechá a vy tančíte a divíte se, že vůbec všechny ty krok znáte .. asi..

Five Finger Death Punch

Tohle byla taky pecka! Ještě před koncertem jsem si šla koupit tričko do Merch stanu a právě tam jsem potkala zpěváka FFDP (Ivan Moody, který má fakt hodně rád The Offspring)! Byla jsem překvapená, jak byl v pohodě a v klidu si tam se mnou povídal, jakoby nic.. Koncert samotný byl plný energie a dost o sobě dali vědět i samotní fanoušci! Základna je opravdu veliká!
 ivan-moody
Royal Republic
Energie! Energie! Energie! Takhle nějak by se dal popsat koncert Royal Republic! Tuhle bezvadnou show nezkazil ani mírný deštík.
Když to shrnu – byl to hodně povedený ročník a myslím si, že rokem 2015 a 2016 si RfP nasadil docela dost vysokou laťku. Tak uvidíme, koho k nám přivezou v roce 2017!

3) Billy Talent na Aerodrome festivalu

Vzpomínáte si, jak bylo oznámeno, že se tenhle fesťák přesouvá do Tipsport Areny? Vzpomínáte si, kolik lidí (ano, včetně mě) tvrdilo, jak moc to bude špatný? Omyl že jo.. Atmosféra byla skvělá! Devil In A Midnight Mass, Saint Veronika, Fallen Leaves, Red Flag..Vždyť to znáš..

Btw: Rozhodně stojí za poslechnutí jejich nová deska “Afraid Of Heights“.

 

2) Twenty One Pilots v Tipsport Aréně

Ať chceš nebo ne, mainstream nemainstream, tohle duo prostě ví, co dělá a show to byla skvělá!!

O tom jak se mi akce celkově líbila jsem vám, již reportovala ZDE!

 

1) Slipknot v O2 Aréně

Vraťme se na samotný začátek roku, kdy k nám zavítala tahle partička z Iowy.
U mě osobně docházelo ze začátku ke smíšeným pocitům, už jenom kvůli tomu, že jsem je viděla poprvé a ještě ke všemu v nové sestavě.

No kdo by z toho nebyl zmatenej že jo. Stačila ale chvilka a rozjel se solidní kotel a já byla nadšená asi tak, jako při prvním poslechu Iowy. Za mě jedna z nejlepších akcí! Všechno odehráno skvěle, zvuk taky super! Kluci prostě umí.

 

 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: