Šlo to i bez headlinera. Oslabená soupiska rozburácela MeetFactory (report)

Do našeho MeetFactory k nám přilítla petelice, která obrátila klub vzhůru nohama. Rock for People Concerts nám sem pozvali metalcore ve všech možných tvarech a odvětvích. A ač nám bohužel před koncertem bylo oznámeno, že kapela Polaris, která je headlinerem této tour, nevystoupí, tak bylo na stole pořád dost karet, se kterými se dal zahrát výherní večer. Line-up v podobě japonských nekonvenčních Paledusk, dále australských Thornhill s dechberoucími melodiemi a nakonec tvrdými Silent Planet, je totiž něco, co stojí za to i samo o sobě jako pořádná rychta.

První místo v line-upu obsazují Paledusk, které jsme mohli poprvé zaregistrovat na Rock for People v roce 2023, kde předvedli více než obdivuhodnou show, na čemž se naše redakce Klubovny jednotně shodla. Začátek jejich show odstartoval lehce netradičně s nástupem kapely na legendární track „Lose Yourself“ od Eminema, který pomalu, ale jistě doprovázela celá kapela. V tento moment se hned vědělo, že si to kapela přišla užít a vzít nás při tom s sebou. Během pár vteřin se roztáhly davy a chaos začal. Na to, že Paledusk hráli jako první, tak už měli pod palcem skoro celý MeetFactory, které pro ně skákalo, točilo se a zpívalo. Byla radost vidět, že se Paledusk v Čechách docela uchytili a lidi věděli, na co přišli. Z celý kapely jenom prskala energie, ať to byl kytarista Daidai, který svými pohyby připomíná Beyblade, nebo zpěvák Kaito, který zakončil set stoje na obecenstvu. Celý koncert byl jako horská dráha bez zastávek. Paledusk je kapela, která se aspoň jednou za život musí vidět, a Kaito nám osobně prozradil, že aspoň jednou za rok tady stoprocentně budou.

Další na řadě byli australští Thornhill, které jsme mohli vidět poměrně nedávno předskakovat Holding Absence ve Futuru. Set se odehrával v temném světle s občasnou červenou, což dodalo kapele jejich melancholický vibe. Oproti koncertu ve Futuru, který byl více klidnější, tady šla kapela plně mód metalcore. Jacobovy screamy mě zcela paralyzovaly. Zazněly klasiky jako „Where Do We Go When We Die“ nebo i novinka „Obsession“, na kterou lidi reagovali velmi pozitivně. Za celý set se moshpit ani na chvíli nezastavil. Celá kapela měla zvuk, který si zaslouží headline show a nebyl jsem mezi lidmi jediný, který by si to přál, protože po porozhlédnutí se kolem sebe jsem zahlédl pár homemade cedulí s nápisy: „You are our headliner, Thornhill“. I přes takovou podporu od fanoušků mi ale přišlo, že si kapela gig moc neužívá. Jestli to bylo přechodem z barevných Paledusk do černobílých Thornhill, nebo to byla část vystoupení, to nevím. Jinak se ale kapele nedá vůbec nic vytknout.

Poslední na řadě byli Silent Planet, kteří kvůli absenci Polaris dostali místo headlinera a taky nám podali show, za kterou by se žádnej headliner nestyděl. Ve chvíli, kdy se začalo hrát, se kapacita MeetFactory úplně naplnila a všichni dávali pozornost jenom kapele. A tady už se teda dost přitvrdilo. Šlo se přímo k věci a hrál se nefalšovaný a čistý metalcore od začátku až do konce. Hluboký breakdowny, silný riffy a tvrdý vokály, jak se má a patří. Silent Planet se chopili příležitosti a ukázali nám plnohodnotnej set plnej energie a potu a na lidech bylo vidět, že je to baví. I přes to, že hlavní kapela Polaris nehrála, tak si myslím, že tohle byl fakt povedenej večer.

MeetFactory

foto: Tomáš

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.