Ozzy (Borrowd): Mimobrněnské publikum nemoshuje tak, jako by žilo ve městě, které má na náměstí masivní černé … (Rozhovor)

Již tento týden se Klubovna a Fajtfest vrací do Brna na Melodku se svou KlubovnaFajtfest Night a budou u toho i místňáci Borrowd! Jejich hlas a renesanční kreativního šikulu Jana Ozzy Patera vyzpovídal Hadrabák. A řeč samozřejmě nepřišla jen na Brno.

Jak jste se poznali jako členové kapely? Znáte se primárně z koncertů, nebo i odjinud?

Chodili jsme společně na snobskou soukromou střední školu a jednoho dne nám přidělili nového učitele hudebky, pana S. Ten nás z ničeho nic začal učit rockovou historii a chtěl z nás udělat kapelu. Místo ostatních předmětů jsme se učili drtit nástroje a trénovat sóla. Nakonec se ale ukázalo, že pan S. nebyl vůbec opravdový učitel, ale šlo mu jen o to, vyhrát díky nám peníze za souboj kapel, na který nás přihlásil. Vyhodili ho ze školy, ale my jsme to nevzdali a společně s panem S. souboj kapel vyhráli. Později jsme změnili žánr na post hardcore, přejmenovali se na Borrowd a tohle vůbec není zápletka filmu Škola rocku, ale náš opravdový origin story.

Slyšel jsem, že v Brně teď vzniká dost nových klubů a kapel, je to pravda? Které kapely a kluby v této souvislosti můžete zmínit?

Vím akorát o novém klubu První patro, kde tuhle neděli zahrajou Kalush Orchestra s Denoi, tak neseď doma a dojdi je podpořit!

Jak označujete styl, který hrajete? Souhlasíte s mým názorem, že hrajete moderní verzi melodického punkrocku, takový „moderní“ Blink 182?

Tak pokud moderní Blink 182 znamenají post hardcore s vlivy klasického ema, screamy, liché takty a melodické breakdowny, tak určitě!

Které brněnské i mimobrněnské kapely vás baví? A se kterýma jste spřízněni, rádi s nimi hrajete?

Z Brna si vždycky rádi zahrajeme s fellaz z Denoi, Rabies, Crooked nees, Janet-A nebo Eponine, kterým teď vyšlo parádní EP, tak si ho jdi poslechnout! A ze zbytku Česka nemůžeme opomenout Safe Course a Fall From Everest, kteří tu muziku fakt dělají srdíčkem. Jo, a za sebe dám ještě shout out themayrevoultion, kteří mě moc bavili na jejich poslední brněnské zastávce s Glad for Today.

Chystáte nějaký nový materiál? Máme se těšit na pokračování vašeho loňského alba?

Přes léto jsme u Filipa Vlčka nahrávali nový singl, který je přímým sequelem jedno z tracků na našem albu. Takže se těšte na ještě více “moderních Blink 182” vyladěných neúprosným feedbackem Majkláčovy pitevny!

V pátek 7.10. budete mít premiéru na brněnské KFN na Melodce. Co se vám vybaví, když se řekne Klubovna, potažmo KFN?

Zdravice a pozvánky všech možných kapel, úderné jednoslovné recenze, nezapomenutelné Klubovna afterparty, kde se u mikrofonu vystřídá celý klub, vytříbené moderační vstupy a hlavně neúprosný support naší milované corové scény <3

Jak se těšíte na hraní před domácím publikem? Odlišuje se publikum v Brně něčím oproti jiným městům? Myslím tím, jestli je něcím unikátní, specifické?

Koncerty v Brně mají svoje kouzlo hlavně proto, že mimobrněnské publikum nemoshuje tak, jako by žilo ve městě, které má na náměstí masivní černé dildo. 

A to je vše. Závěr je jako vždy váš, takže pokud chcete cokoli sdělit svým fans, případně fans Klubovny, je to vaše. Těšíme se na vás 7.10. na KFN Brno na Melodce, bude to velká akce.

Těšíme se na všechny, kteří projednou vynechají soudkyni Barbaru a dojdou už v 19:00 na náš set rozjet klepání nohou o zem se založenýma rukama a občasné kývání hlavou!

Jsem Hadrabák a rád píšu o punku a hardcoru pro Klubovnu! www.klubovna.net

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: