Nový rok a nové komety! Do koho letos vkládáme největší naděje?

I letos se v Klubovně budeme snažit nadále reflektovat nové talenty, kterým by měl patřit letošní rok anebo by měli minimálně výrazně posunout svůj dosavadní level.

A jelikož nechceme po roce opakovat tu stejnou písničku, předávají Gumi s Vencou žezlo svým kolegům. Na koho padla volba dua Kubo a Panda? A podaří se jim přesnější predikce než jejich předchůdcům?

KUBO A JEHO KOMETY

Abyss Above – “Abyss je slovenská deathcorová nádej, 2020 sa im skončil cyklus s EP, tak dúfam, že pre nás niečo chystajú. Ak to tento rok vyjde tak to bude určite stáť za to.”

Fvck_kvlt“Vydal album ešte minulú jeseň, a je len otázkou času kým na to niekto nenatrafí a vybuchnú. Originálny lovechild punkovej nátury a moderného trapu.”

Annet X “Po skvelom EP Annet potvrdila to, že to nebol len fluke a vydala ešte o niečo lepší album, plný zdravého sebavedomia. Ešte o nej budeme tento rok počuť. Hádam aj z rádia.”

Zea“Zea je nesmierne ženská a autentická. Má zapamätateľný hlas a konečne jej vyšlo debutové EP. Hotový recept na úspech.”

58G“Jihlaváci mi v lete so svojim debutom v lete prebehli “under the radar”. Za mňa trocha oneskorene jeden z rapových albumov CZ scény. A to je dôvod prečo si ich (dúfam) tento rok ešte veľa ľudí všimne.”

PANDA A JEJÍ TOPKY

Nondescript – Loni se ve výběru komet objevili Marked As An Enemy, kteří naše odhady bezezbytku naplnili. Letos je střídají další Jihočeši, kteří mají dobře nastartováno už po loňském roce.

Nondescript loni přišli s debutovým EPčkem “Kids Who Never Get Old“, a rovnou z toho byla dvojnásobná nominace mezi nejlepšími tuzemskými cd / ep. Jak se sympaťákům, kteří to musí roztočit na stagi i pod ní, bude dařit letos?

Matka – Viděli jste Party Hard? A pamatujete si postavu hlavního běďaro-stříkajícího primitiva Páju Poulíčka? V tom případě zavětřete i na jeho hudební aktivity. Muž mnoha rolí i činností Adam Ernest totiž vystupuje i v projektech Sebe a Matka.

Matku jsme loni viděli například po boku Silent Generation a potěšila nás textařská obratnost, spalující energie, ale i celkem neskrývané základy vycházející z coru. Druhou součástí kapely je herec a hyperaktivní hráč Jan Nedbal.

P/\ST – Ze stejného těsta je už i celkem výrazně etablovaná P/\ST. Formace sama sebe kdysi charakterizovala jako “pokroucenou odpověd na součastnou myšlenkově vyprázdněnou českou rapovou scénu.“. V tomto případě můžeme nacházet několik paralel s Matkou.

I zde se členové poznali na FAMU, a dokonce i tady se dočkáte textů nevšedních obratů a forem. I v P/\STi se můžete připadat jako na hardcorovém koncertě, kde se poguje a hodně kritizuje současný celospolečenský stav.

Severals – Autoři milované relace Severeso jsou nejen velcí divoši, ale především skvělí muzikanti, kteří dokáží věci dotahovat do detailů. Jejich klipy se nespokojí s nutností “hlavně něco udělat a rychle vydat“. Členové kapely dbají i na estetiku a je to vidět i na stagi.

Letos bychom se měli dočkat debutové desky, která by měla navázat na skvělé EPčko “Glitch“, které se u nás těší velké oblibě i bezmála tři roky po vydání. O tom, jak budou nový Severals znít, prozatím napovídá aktuální singl “Melody“, kterému se daří i na Spotify.

Tea Sofia – Loňský rok se v hudebních médiích mluvilo především o dvou talentovaných zpěvačkách. Amelii Siba a Tea Sofia. Vítězka Czechingu 2020, hudebně exportního projektu Radia Wave, platí ze zmíněného dua za to v současnosti méně okoukané jméno.

Ale rozhodně je na co koukat a co poslouchat. Tea vydala na začátku listopadu debutovou desku “Stani“, která se může po všech stránkách těšit světově odvedené práci. O jejich live kvalitách mluví řada aktuálních live sessions. Jako letošní pick Czechingu se bude snažit prosadit v zahraničí. Není sporu, že na to má. Držíme palce!

Který z Klubovních tipů roku 2020 Vás nejvíc bavil nebo zaujal? Napište nám!

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.