Hodnotíme vaše kapely slaví desítku! Co bude následovat?

Lockdown se dá vnímat i pojmout mnoha způsoby. Skepsí, nasraností a nebo kreativně. My na Klubovně jsme ho vnímali jako novou příležitost. Příležitost tvořit. A tak jsme po projektu Hudebníci feat karanténa přišli s druhým originálním konceptem – Hodnotíme vaše kapely. Ten má na svědomí Gumi a jeho crew, a v uplynulém týdnu překročil desáté pokračování. Jak projekt vznikal? Co je jeho cílem? A co s ním nadále zamýšlíme?

Plán na vznik projektu HVK začal už někdy během léta 2019. V té době taky vznikl dosud utajený pilotní díl, který vám samozřejmě také zpětně přineseme… jen tak pro zajímavost. Cílem pořadu je pak dávat relevantní feedback kapelám za pomocí odborníků a garantů několika kategorií.

Unikátní videoformát Klubovny, kdy hosté tvorbu ohodnotí v devíti kategoriích. Ke slovu se postupně dostávají žánroví kmeti, videomakeři, odborníci na PR a lifestyle, bookeři, fanoušci, zástupci médií, investoři a lidé mimo běžnou bublinu. Zatím se nám přes apel na sociálních sítích ozvalo přes 200 intepretů, a tak bylo z čeho vybírat.

V HVK hodláme pokračovat i nadále. A můžete se těšit na opravdu exkluzivní hosty! Konečně dojde také na třaskavou kategorii “mimo žánr”, kdy interprety ohodnotí někdo mimo běžnou sociální bublinu. A hned první host patří k našim nejexkluzivnějším úlovkům!

Připomeňte si s námi dosavadních deset dílů, jména hostů a samozřejmě i ohodnocené interprety.

V první sérii HVK se sešla opravdu velmi pestrá desítka hostů. Nechyběli bookeři, žánrový kmeti, odborníci na PR nebo fanoušci.

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #001: Fido (Booking)

Jako první se hodnotící úlohy ujal Fido, který bookuje a intenzivně sleduje domácí scénu pro festival Mighty Sounds. Krom toho je samozřejmě stále aktivním muzikantem v kapele Fastfood Orchesta. Z hodnocených kapel ho zaujalo především duo Hillside a Acid Row. Trochu přísnější byl naopak na beatdownovou senzaci No Face No Case.

Hodnocení interpreti: Hillside, All Blessed Kills, Goofy Cow, Acid Row, No Face No Case

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #002: Thom Fröde (Kmet)

“Šedý vlk” – jak sám sebe Tomáš nazval, má za sebou velmi úspěšnou etapu s domovskou kapelou Imodium a nyní uvedl do chodu i projekt Walkmanz. A ačkoliv Tom patří duší pořád mezi mlaďase, odžito má hodně, a navíc taky figuruje jako producent. Právě produkci kapel se taky věnoval jeho feedback, kde ocenil především Good Times Only a (momentálně spící?!) Meow! Jeho feedback měl nakonec dohru, když ho některé z hodnocených kapel oslovily ke spolupráci.

Hodnocení interpreti: Levi2u, Megaphone, Nighteen Seventies, Meow!, Good Times Only

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #003: Matyáš Hemmer (Investor)

Matyáše znají všichni zasvěcení pražští milovníci dobré kávy a zasvěcení koncertní návštěvníci jistě poznávají i jeho tvář. Úspěšný podnikatel na jedné straně, milovník “vší hudby, o které Klubovna píše” na straně druhé. Matyáš byl místy tvrdý jako kladivo, ale zatloukal hřebíčky přesně. A ocenil především úspornost a jasnou vizi kapel Sacrifive a My Hard Lesson.

Hodnocení interpreti: Save Your Self, Hellstrike, Frozen Poppyhead, Sacrifive, My Hard Lesson

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #004: Diskant (Fanoušek)

Někdejší “hvězda z Roxy”, která neváhala přivítat Stick To Your Guns skokem z balkonu, přinesla do HVK úplně nový druh emocí. Bezelstnost, radost i pohled z první řady. Diskant především chválil, ale možná rozklíčovat i to, co by odbornou veřejnost nemuselo zajímat.

Hodnocené kapely: Crown For Sale, When Goodbye Means End, Dustborn, Furiosa, Fall From Everest

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #005: Benjamin Buttler (Video)

Toho, že přijal Benjamin naše pozvání, si opravdu považujeme. Jeho portfolio se může pochlubit nominací na Anděla za klip k hitu 7krát3 s názvem “Promiň”, a nejen proto ho vábí velké komerční subjekty i rapová elita. Benjamin byl proto pro recenzi videoklipů tou nejkompetentnější osobou. Společně nás zaujal především animák od Greybownes. Jedno z nejoriginálnějších děl, na které jsme díky HVK narazili.

Hodnotíme vaše kapely: Mr.Moss, Distant, Greybownes, Severals

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #006: Jakub Béreš (Promo)

Fource_cz má dlouhodobě jeden z nejzajímavějších hudebních instagramů, což je velká zásluha Jakuba Béreše. S Kubou navíc nejenom sdílíme obdiv k Charli XCX, ale i estetiku a důraz na sociální sítě. Kuba je rozebral opravdu dopodrobna. A my mu za to moc děkujeme.

Hodnocené kapely: Domi, Žanet, Noisebleed, Frozen Poppyhead, The Lighthouse Journey

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #007: Wlado (Média)

U Wlada si můžete být jistí jednou věcí. Vždy svoje myšlenky podá velmi zábavně a s cenzurou si nedělá starosti. My ale nejsme cenzorský úřad, a tak nás hodně bavila i jeho forma feedbacku. Z ní vzešla netradiční žánrová směska The Wild Roots, kapela kterou si rozhlasový DJ umí představit třeba i ve svém pořadu na Radiu1. A nebo v podcastu V+W, který doporučujeme sledovat!

Hodnocené kapely: Eight Minutes Of Daylight, The Wild Roots, Quiet Entropy, Borrowd, Dizzlove

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #008: Šimon Blaschko (Booking)

Šimona, který stojí za skvělým festivalem Summer Punk Party i produkcí pražského RockCafé, známe řadu let. Jeho familierní dojem fanouškům podle ohlasů velmi sednul. Šimonovi jsme dali dokonce ohodnotit i zahraniční kapelu. A většina z toho vyšla opravdu velmi příznivě. Především však Marked As An Enemy, kteří loni zažili opravdu velmi povedený rok.

Hodnocené kapely: From The Six, Neon Empire, Ejakulující Kokos, Burned Inside, Marked As An Enemy

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #009: Lukáš Rychtařík (Investor)

Jeden z nejsympatičtějších lidí z prostředí labelů by se mohl považovat za jednoho z “hlavounů”, ale něčeho takového se z jeho úst a jednání rozhodně nedočkáte. Naopak! Lukáš na nás zapůsobil svou otevřeností, vstřícností a zjistili jsme, že toho máme docela dost společného. Z naší společné HVK session ho zaujala především nekompromisnost Abbie Falls.

Hodnocené kapely: Wasted Ways, Meredith, Postcards From Arkham, Abbie Falls, Hello Marcel

HODNOTÍME VAŠE KAPELY #010: Daniel Kurz (Lifestyle)

Střídání stráží – a to doslova. Lukáše totiž ve dveřích vystřídal dlouholetý kamarád Daniel Kurz. Uznávaný hudební grafik a frontman kapel Atari Terror a Kurtizány z 25. Avenue. Kurz si pochvaloval vzestupnou tendenci hudebních designů, přesto ale našel jednoho favorita. Depression Island, kteří jej upoutali svým neortodoxním a profesionálním přístupem k merchové otázce.

Hodnotíme vaše kapely: Crippled Fingers, We Are The Hills, The Desperate Mind, Something Like, Depression Island

Kdo přijde dál? Koho byste chtěli jako dalšího hosta? A jak vás dosavadní desatero HVK bavilo. Napište nám!

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.