Nouvelle Prague klepe na dveře. Na koho letos upřít zrak?

Po loňském nuceném onlinovém opatření se prezenčně vrací hudební konference Nouvelle Prague. S Klubovnou jsme jí poprvé navštívili v roce 2019 a odcházeli jsme nadšení. Krom setů Sophie and the Giants, Redzeda nebo Toma Grennana, nám sedlo i celkové pojetí.

Během dvou nekončících dnů a večerů jsme absolvovali hned několik diskutních panelů, poslechovku a koncerty, kde jsme si mohli na vlastní kůži vyslechnout predikce dění následujích měsíců v hudební branži. Jasně, covid do všeho hodil vidle, pozitivní dojem ovšem zůstal. Letos jsme se pro Vás rozhodli vybrat hned čtveřici interpretů, kteří budou v pátek a sobotu na Nouvellu ke slyšení. A něco nám říká, že o nich stejně jako o výše zmiňované trojici ještě hodně uslyšíme.

AIKO

Bylo nebylo, psal se rok 2018 a Aiko odehrála na Klubovna stagi na Žižkovské Noci jeden ze svých prvních pražských koncertů. Tehdy ještě nesměle s akustickou kytarou. Píše se rok 2021 a dneska už je to zcela jiná písnička.

Z Aiko se stal jeden z nejvýraznějších hlasů na scéně, který se probil (až na cover Equal) do playlistu od samotného Spotify nebo do rotace Kerrang! Radia. Narozená v Moskvě, vyrůstající v Čechách a v současné době působící v Londýně. Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem je připravena udělat další krok a lační bookeři budou na její set dozajista velice zvědaví.

FALL FROM EVEREST

Své zastoupení bude mít letos i metalcore. A to z domácích luhů a hájů. Fall From Everest se po svém křtu ohněm v šapito (nebo chte-li džungli) ve Stromovce přesouvají o pár bloků dál do Doxu.

Pražská formace lpí na detailech a produkčně své akce vždycky zvládají skvěle. A jelikož jde v rámci letošního showcastu o jedinou kapelu svého druhu, mají šanci zaujmout. Rozhodně jim v tom budeme držet palce a paroháče.

HALFLIVES

Asi největší jméno letošního ročníku. Francouzská alt- rocková trojice s prvky popu, trapu a elektroniky spadá i do plánů Rock For People na nadcházející ročník.

Halflives navíc asi jen tak nic nevykolejí. Mají za sebou únos ve vlastní dodávce a taky zkušenosti hned z 15 různých zemí, kde odehráli přes 100 koncertů. Jak se jim zadaří v Praze?

GIRLI

Tak trochu elektro-pop, tak trochu punk. A to nejenom vizuálně, ale i přístupem. Provokativní pojetí v sobě přitom skrývá hluboké emoce, často až nepokrytou zranitelnost. A to je něco, co v dnešní době funguje.

Debutové album Odd One Out z roku 2019 s výraznými singly ostatně zcenili i Guardianu a NME. Svérázná GIRLI ze složitého životního období vykřesala obdivuhodné kreativní východisko.

THE UMA

Budoucí hvězdy pop-rockového světa? The Uma k tomu mají ty nejlepší možné predispozice. Krom dotažené lookové stránky za ně totiž kopou také šikovní lidé z Shelter Music Group. Tohle soukolí se podílelo na úspěchu kapel jako Seether, Godsmack nebo Palaye Royale. V hudebním rozpuku dokonce pomáhají i Johnny Deppovi.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

foto // Nouvelle Prague FB

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.