Zklamání, odplata, šikana, schizofrenie. BKKNY ze sebe dostaly běsy uplynulých měsíců (Exkluzivní premiéra)

Mnoho kapel využilo covidové časy bez koncertování ke skládání čerstvého materiálu. Nejinak tomu bylo u berounské nu-coreové formace BKKNY (známé spíše pod celým jménem Bikkinyshop). Ta aktuálně na Klubovně v exkluzvní premiéře představuje pilotní singl k novému albu Flyway for Blackbirds!

Song pojmenovaný Trapped, jde ven obligátně i s videoklipem, jehož výroby se chopila hlava Papa Pech production Mateyf Iks. Release EP obsahujícího čtyři skladby je plánován na listopad tohoto roku.

Dlouho jsme řešili, s čím jít ven nejdřív a nakonec jsme se rozhodli takhle. Důvodem byl asi fakt, že je tenhle song někde ve středu spektra naší obvyklé produkce – není to úplně to nejtvrdší, co dokážeme nabídnout, ale zároveň pořád pěkně šlape. Má poměrně vyvážený řvy a čistý zpěvy, a tak věříme, že si najde posluchače jak mezi příznivci core hudby, tak i mezi těmi, co si libují spíš v atmosféře a melodiích,“ uvádí frontman Bikkin Tom Čeřovský k motivaci zvolit právě Trapped.

Songy vznikaly letos v zimě a na jaře, tedy v době, kdy se ještě nevědělo, jestli vůbec bude nějaká letní koncertní sezóna, resp. jestli a v jaký formě tu přežije kultura jako taková. Myslím, že ta frustrace se na desce trochu promítla. Když jsme to průběžně pouštěli testovacímu vzorku posluchačů – rozuměj nejbližším kámošům – často říkali, že jim to přijde jako soundtrack k nějakýmu post-apo filmu,“ pokračuje. „Já to ale nevidím tak horký. Určitě to neměla být prvoplánově depka, ačkoliv ta témata z textů můžou působit hutně. Zklamání, odplata, šikana, schizofrenie… Na druhou stranu, pokaždý tam je i nějaká naděje, úleva a hlavně lidskost. Vnímání hudby je subjektivní záležitost. Věřím, že poslech Trapped i zbytku desky, vyvolá v lidech hlavně příliv pozitivní energie,“ dodává Tom.

Video dělal, u nás už klasicky, Matěj Říha z Papa Pech. Nevím o nikom, kdo by dokázal dodat lepší matroš v poměru cena/výkon. Vždycky si řikám, co by asi dokázal, kdybychom měli větší budget. Každopádně – klip vznikal ve Kbelích v Praze – v továrním areálu, kterej prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Je tam všude hroznej bordel, ale o to zajímavější místa. Nakoupili jsme po lékárnách hromadu izotermickejch fólií – takových těch, do kterých se balí podchlazení horolezci a vystlali jimi komplet od podlahy po strop dvě místnosti – jednu zlatě a druhou stříbrně. Do třetí jsme pak navezli hromadu světel a postavili v ní z šatních věšáků a potravinářský fólie něco jako akvárium. Z výsledku máme radost. Perličku asi nemám, ale doporučuju nestrkat dobrovolně prsty do pastičky na myši a jít se vyčůrat předtím, než vás takzvaní kamarádi na hodinu utáhnou do svěrací kazajky.“

BKKNY

FACEBOOK

INSTAGRAM

BANDZONE

Sestava: Tomáš Blažek – bicí, Martin Prokš – basa, Štěpán Korba – kytara, Tomáš Čeřovský – hlas

Management/booking: Tel.: 721 216 590, e-mail: bikkinyshop@email.cz

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.