Nothing But Thieves ovládli vyprodané Forum Karlín navzdory technickým problémům

V pátek 16. 2. 2024 se pražský hudební svět ocitl v popředí, když se do Karlína přenesl explozivní mix alternative rocku a čistokrevného punku. Fanoušci se sešli ve Foru Karlín, aby se ponořili do světa razantních riffů, melodických refrénů a energie, která doslova otřásala stěnami. Hlavními protagonisty večera bylo britské duo Nothing But Thieves a Bad Nerves, kteří přivezli svůj nezaměnitelný styl, a i přes menší technické problémy zanechali nezapomenutelný dojem na každém, kdo stihl ulovit lístky na tuhle nadupanou show.

Ještě před začátkem show byl merch stánek v absolutním obložení a dalo se jen horko těžko protáhnout ke schodům do sálu. Hned od začátku se ti nejvěrnější štosovali do prvních řad a již na předkapelu se bojovalo o lepší místa. S přibývajícími minutami se atmosféra rozpalovala a sálem se šířilo napětí a očekávání. Světla se ztlumila a na pódiu se objevili Bad Nerves.

Supportující Bad Nerves začali, po anglicku, na minutu přesně. Bez servítek se vrhli na svůj nadupaný setlist. Jejich zvuk je úderný a extrémně energický s dávkou decentní nasranosti a přidrzlosti. Na rozdíl od jejich poslední pražský show v Underdogs’ si jejich nadupaný zvuk nezískal žádný moshpit, jen přikyvující ovace. Jejich strohé vystupování, které v klubu fungovalo skvěle, je na velké stagi drželo trochu zpátky. Po hudební stránce to bylo porno, ale atmosféry jako z Underdogs’ jsme se dočkali jen u songu „Can’t Be Mine“, kdy se rozhýbal i trochu vzdálenější dav. 

Bad Nerves sprintovali svým setem takovou rychlostí, že za 28 minut čistého hraní stihli velkou část svého repertoáru. Stage byla minimalistická a otevřená, předkapelu stylizovalo jen pohlcující rudé světlo. Přestavět backline a nazvučit Nothing But Thieves tak netrvalo moc dlouho. Naplněný sál už napjatě vyčkával na headlinery večera a přitom vajbil na našlapaný playlist zakončený songem „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)“.

Pódium se opět obarvilo a Nothing But Thieves otevřeli svou show hitem „Welcome to the DCC“ z nejčerstvějšího alba Dead Club City. Ohňostroj zvuků a emocí pohltil snad každého přítomného do spirály hudby a radosti. Barevná světla, inspirovaná vizuálem jejich alb, se prolévala prozpívaným večerem. Sálem se nesla melodie za melodií a při „Broken Machine“ se připojil každý, kdo jen trochu znal slova. Ani vystoupení profíků jejich úrovně, kteří jsou v podstatě na tour už 10 let, se neobejde bez škobrtnutí. Důkazem se stal výpadek zvuku v necelé polovině setu. Song „Do You Love Me Yet?“ kapele možná nosí smůlu, která ale malovanému večeru zásadně neublížila. Necelá čtvrthodinka ticha dala alespoň prostor uvolnit močové cesty a doplnit tekuté zásoby.

Po minutách ticha se kapela vrátila na stage s velkou parádou a možná ještě větším nasazením show dotáhnout k dokonalosti. Zazněly kousky napříč celou jejich diskografií, od melodických balad po hutné kytarové riffy. Vymodlená „Impossible“ vystřelila energii publika do zcela nových výšin a dodala večeru chvějivou a intimní atmosféru, která přilákala publikum k jednohlasnému zpěvu. Mezi vrcholové okamžiky večera patřila i intenzivní verze „Amsterdam“, která rozechvěla sál svými hřmotnými kytarovými riffy a procítěným vokálem zpěváka Conora Masona, který nám má stále co nabídnout.

Po dozvuku posledních tónů zůstal ve vzduchu nezaměnitelný pocit euforie a spokojenosti. Přes menší technické problémy a drobné neštěstí se večer proměnil v nezapomenutelný zážitek plný energie, vášně a skvělé hudby napříč žánry. Bad Nerves nám předvedli, že jsou nadějí na vzkříšení britského power popu. Jejich ikonický zvuk se bude jen těžko dostávat z hlavy. Nothing But Thieves mají i po dekádě hraní stále co nabídnout a dokázali, že jsou ve vrcholné formě. Je snad jasné, že při jejich další české zastávce budeme u toho!

Foto: Lucy with camera

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.