Kam vyrazit na koncert s Klubovnou a Obscure Promotion (DOPORŮČKO)

Koncertní sezóna se rozjela v plném proudu a my vám s Klubovnou a Obscure Promotion představujeme několik zajímavých koncertů, kam byste měli rozhodně vyrazit.

KNOCKED LOOSE, DEAFHEAVEN, HEADBUSA

19. 2. 2024 – Praha, Lucerna Music Bar

Knocked Loose se po fenomenálním vystoupení na Brutal Assault vrací do Prahy rozproudit Lucerna Music Bar. Díky svým dynamickým živým vystoupením a schopnosti propojit se s publikem se Knocked Loose stali oblíbenou kapelou nejen na mnoha festivalech, kam se dřív hardcore sotva dostal. Nyní jsou považováni za jednu z klíčových moderních kapel v hardcoru, která bortí již nastavené základy.

Jejich hudba se vyznačuje intenzivní a agresivní směsí hardcore punku a metalcorových prvků, které přináší syrový a neúprosný hudební zážitek. Zvuk kapely definují silné, zkreslené kytarové riffy, dunivé bicí a niterný, hrdlo drásající vokál Bryana Garrise. O breakdowny a prostoru pro mosh u Knocked Loose není nouze – a nebude tomu jinak ani v Lucerna Music Baru, kam navíc přivezou nově vydaný singl „Upon Loss Singles“.

Deafheaven byli založeni v roce 2010 v San Francisku a do metalového žánru vnesli nový směr – ve své hudbě spojují prvky black metalu s atmosférickým post-rockem a shoegaze, čímž vytváří intenzivní a emotivní zvuk. Klíčovým momentem v kariéře kapely bylo vydání alba Sunbather v roce 2013, které získalo velkou pozornost a uznání kritiky. Deafheaven se odlišují od tradičního black metalu nejen zvukově, ale i vizuálně, a na scénu tak vnáší i nový estetický přístup. Členové kapely nejsou vázáni na konvence a jejich moderní přístup reflektuje experimentální povahu jejich hudby.

Jako opener této akce se představí hardcorová mlátička Headbussa.

 

PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, LAMPR3A

23. 2. 2024 – Praha, Kasárna Karlín

Persefone budou pravděpodobně jedinou kapelou z Andorry, co znáte. A pokud nikoli, vězte, že se jedná o našlapaný a osobitý mix progresivního metalu a melodického death metalu vysoké technické úrovně, která ovšem nepřebíjí jejich bohatý zvuk doplněný o klávesy a širokou paletu obsažených emocí.

Sextet z hlavního města Andorra la Vella byl založen už roku 2001 a za tu dobu vedle absolvování několika turné a účasti na významných festivalech jako Wacken, Metal Days, Brutal Assault ad. vydal sedm alb, kde je využito nejrůznějších hudebních žánrů, principů a technik, výrazných melodií a spousty hlavu otáčejících riffů a rytmů, které ovšem hrají pro celek a jeho obohacení.

Poslední album Persefone, Metanoia, vyšlo u Napalm Records a hostují na něm Einar Solberg (Leprous), Steffen Kummerer (Obscura) nebo Angel Vivaldi, v minulosti to byl např. Paul Masvidal (Cynic). Výčet hostů je zajisté sám o sobě vypovídající.

Speciálním hostem na turné jsou ambiciózní Francouzi HYPNO5E. Progresivní, avantgardou načichlá formace přiveze šesté album Sheol, což je v hebrejské Bibli místo, kde se po smrti setkávají všechny duše, aby zůstaly v tichu a znovu se proměnily v prach.

HYPNO5E se svými skutečně epickými kompozicemi, které často přesahují nejen 10minutovou, ale i 20minutovou hranici, spojují prvky současného progresivního cinematic metalu s „folkovými” hrátkami a soundtrackovým zvukem.

Zvuk HYPNO5E je silný, niterný, bezprostřední a organický. Jsou tu momenty, které jsou technicky propracované, opatrná melancholie i čirá destruktivní síla. Na rozdíl od mnoha kapel, které se při tvorbě hudby spoléhají na konkrétní zvuk nebo techniku, HYPNO5E nejsou vázáni žádnými pravidly.

Společně s Persefone a HYPNO5E přijedou i další dva progresivní spolky, a to STELLAR CIRCUITS z Austrálie a instrumentalisté LAMPR3A ze Španělska.

 

CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13, SICK N’ BEUTIFUL, DRIFT

24. 2. 2024 – Plzeň, KD Šeříkovka   +  25. 2. 2024 – Brno, Fléda Club

Cradle of Filth se do Čech chystají hned dvakrát a ani jednou to není pražská zastávka. První zastávkou bude Plzeň, a to 24. února, a následně o den později na Flédě v Brně, tedy 25. února. Oba koncerty jsou už nějakou dobu vyprodané a to znamená jedno – pořádný večírek.

Průkopníci ze Suffolku jsou už více než 30 let mistry dramatického metalu. A budou-li Cradle of Filth točit stále takové desky, jakou je ta z roku 2021, již třináctý zápis v jejich bohaté diskografii Existence is Futile, jejich „existence není marná” a právem to brněnsko-anglickou formaci dosazuje mezi nejzásadnější kapely tvrdého žánru.

Samozřejmě, Cradle of Filth svůj sound definovali již před třiceti lety, takže přijít s něčím novým je neobyčejně těžké, ale na posledních třech albech, a novince především, je vše podáno s takovou grácií a lehkostí, že vás vzpomínky zvedají ze židle a připomínají časy, kdy tento žánr Cradle of Filth v 90. letech definovali. Cradle of Filth jsou jen jedni a současná sestava téhle legendy potvrzuje slova o bájném Fénixovi.

Wednesday 13 milují horory, špinavý rock’n’roll, ale i načančaný glam. Je to jako když sešijete Frankensteina z Alice Coopera, Billyho Idola, Danziga, Motorhead, Roba Zombieho, střihorukého Edwarda a Freddieho Kruegera. Děsivá, krvavá pohádka plná monster, smrduté hlíny, bahna a slizu. Bizarní, děsivá a zábavná.

Někdo by vyjmenoval žánry jako horror punk, heavy, gothic, glam, hard rock a snad i cosi jako vliv moderního core, my to zjednodušíme: záhrobní rokec… plný nočních běsů, sériových vrahů a s pořádným nadhledem.

Ale všechno nějak začalo a u W13 to byli Murderdolls, které s frontmanem kapely Joe Nothingem zakládal bývalý bubeník SlipKnot Joey Jordison. A právě Murderdolls na aktuálním turné Wednesday 13 věnují svůj set!

V roli předklapely se představí industriálně ladění alternativci Sick n’ beautiful s divokou frontwomankou Gretou a maskovaní Drift z Los Angeles.

 

LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE SWISS

25. 2. 2024 – Praha, Roxy

Nekorunovaní vládci kalifornského new school hardcoru Lionheart se vrací. I když jsou Kaliforňané kvůli svému tvrdému metalickému zvuku někdy připodobňováni k Hatebreed, jejich hardcore-metal zní jinak. Určitě v jejich tvorbě lze stopovat až někam k punku, ale ke slovu se dostává hlavně drtivý beatdown.
Lionheart jsou cesta bez zákrut, cesta disponující drtící silou vyvěrající průniky z vnitřní agrese. Lionheart jsou prostě parní válec, který projde i „údolím smrti“.

Muzikanti si pro vás připravili speciální set, ve kterém odehrají celé své EP Welcome To The West Coast , které příští rok oslaví 10 let! Každopádně se dostane i na ostatní hity!

Strmý vzestup Suicide Silence málem zastavila smrt frontmana Mitche Luckera. Potom, co se ale parta z Kalifornie dala dohromady s Eddiem Hermidou (ex-All Shall Perish), na svou rozjetou kariéru zdárně navazuje, ač se striktně nedrží vyšlapaných cestiček.
Tito deathcoroví průkopníci se na krátkou dobu posunuli směrem k melodičtějšímu nu-metalu, ale jen krátce. Po této době hledání se vrátili ke svému nekompromisnímu extrému, což dokazují posledními novými, řádně heavy deathcore skladbami.

Dalšími kapelami v sestavě jsou Kublai Khan TX a Paleface Swiss.

MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR

8. 3. 2024 – Praha, Forum Karlín

Hledači neobjevených obzorů a továrníci absolutna Meshuggah v míří 8. března poprvé v Praze do Fóra Karlín.

Meshuggah patří v tvrdé hudbě mezi nejinvenčnější a nejkreativnější kapely posledních 30 let. Stali se vzorem pokroku a kreativity a jedním z nejuznávanějších a nejcitovanějších jmen na scéně. Meshuggah se svou ohromnou světelnou show poprvé míří do haly, aby z Fóra Karlín vypálili nebe.

Krom jejich osobitého přístupu je na jejich stylu klíčový neuvěřitelný cit pro tempa, linearitu materiálu a především groove. Ten je silně odděluje od ostatních. Meshuggah prostě mají neuvěřitelně schopnou hybnou sílu a rozproudí krev i v mrtvole, a to ať hrají pomalu, nebo svižně. Nezávisle na vašem vztahu ke kapele musíte uznat, že od prvních vteřin vám Meshuggah naruší soustředění a donutí vás po dobu poslechu sebou šít a nesoustředěně se houpat.
Jejich odosobněná muzika plná kybernetických forem byla kdysi inspirována klasickým thrashem, ale už v této hluboké minulosti jej hráli rytmicky značně pokrouceně. Postupným zpomalením a přechodem na vícestrunné kytary, jejichž průkopníky Meshuggah jsou, se jimi vytvořený math metal následovaný tunou epigonů začal označovat jako djent, ačkoli „šílení” jej vlastně nikdy nehráli.

Hosty jejich turné budou The Halo Effect. I když se jedná o novou kapelu, tvoří ji mistři svého oboru a současně průkopníci melodeathové scény z Göteborgu – bývalí členové In Flames. Jak kytaristé Niclas Engelin a Jesper Strömblad, tak rytmika Peter Iwers (basa) a Daniel Svensson (bicí), které na pětici doplňuje Mikael Stanne, zpěvák Dark Tranquillity, historicky též ex-In Flames.
The Halo Effect se ve své hudbě vrací ke kořenům a opět prozkoumávají, jak tehdy přelomový „gothenburg sound“, který po celém světě ovlivnil nespočet kapel a nakopl vznik metalcoru, v 90. letech zněl. Výsledkem je skvělý debut Days of the Lost.

Druhými hosty budou němečtí Mantar, kteří se během šesti let od svého vzniku dostali do Top 10 alb ve své rodné zemi. Přes dekádu fungujícímu duu se ale daří znít tíživěji než většině pětičlenných kapel, které znáte, a to navzdory faktu, že na jejich deskách není použita baskytara. Jen bicí a kytara nastavené k destrukci. Připravte se na bičující beaty a potemnělé melodie se zpětnovazebnými orgiemi a doomovým chaosem.

 

BORN OF OSIRIS, ATTILA, AVIANA, CROWN MAGNETAR

17. 3. 2024 – Praha, Rock Café

Egyptští bohové se připojí k hostině s Attilou.

Pro metalcorové Born of Osiris se album The Simulation stalo vyloženě odrazovým můstkem v jejich kariéře a jsou nyní ve fázi, kdy jsou schopni nám představit víc, než bychom kdy čekali. Dokazují to i na dalším albu Angel and Alien, které sklidilo vřelé reakce nejen od nejvěrnějších fanoušků. S příchodem nového kytaristy Nicka se částečně změnil způsob psaní nových songů. Kapela ráda objevuje nové hudební končiny a s potutelným úsměvem slibují nové album.

Attila nikdy nepřestala provokovat corovou scénu a s každým albem nás doslova šokuje víc a víc. Jejich neskutečně barevná a neustále pulzující výbušná směs metalcoru, rapu a snad i nu-metalu dokáže roztančit nejen mladé fanynky s růžovými vlasy, ale sem tam i nějakého toho staršího death metalistu, krčícího se v koutku. Poslední singly jako „FU4EVR” či „Mia Goth” možná překvapily trochu jiným, chcete-li měkčím zvukem, ale rozhodně nezklamaly. Ostatně, nenechte se zmást, to co jste si vždy přáli od Attily, na tomhle koncertě dostanete!

Zářivou budoucnost si dovolíme prorokovat supportujícím Aviana, jejichž drsnější breakdowny vás nenechají v Rock Café sedět v předsálí. A výhrou budiž i výběr deathcorových Crown Magnetar.

Řekněme si to na rovinu, tenhle line-up si zaslouží vyprodání!

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.