Metalová legenda In Flames společně s At The Gates a dalšími již příští týden v Praze

V Praze, 10. listopadu – Do České republiky se vrací jedna z největších metalových kapel současnosti – In Flames! Pražská show proběhne příští týden ve středu 16. listopadu v rámci série Rock for People Concerts v Malé sportovní hale a speciálními hosty budou At the Gates, Imminence a Orbit Culture. In Flames si v minulosti vysloužili hned tři nominace na cenu Grammy. Poslední desku I, The Mask natočili pod vedením taktéž na Grammy nominovaného producenta Howarda Bensona (např. My Chemical Romance, Motörhead).

Album se umístilo na prvních příčkách top rock a metalových počinů ve Švédsku, Rakousku, Německu, Kanadě i USA. Živě ho mohli slyšet návštěvníci Rock for People 2019. Nyní již všichni příznivci kultu “In Flames We Trust” netrpělivě vyhlíží začátek příštího roku, kdy vyjde nová deska Foregone. Pražský koncert z ní nabídne zajisté některé novinky.

Na koncert je prodáno 70 % kapacity vstupenek:

LUPENY

SPECIAL GUESTS: At the Gates / Imminence / Orbit Culture

Rodáci ze švédského Göteborgu se během své třicetileté kariéry nikdy neutápěli ve vzpomínkách na minulost, hlavním cílem bylo vždy posouvat se vpřed. O tom svědčí také jejich hudební vývoj – od melodického death metalu s folkovými prvky k čistému death až trash metalu. In Flames hrjí od roku 1990 a jejich unikátní přístup, zachycený dosud na třinácti albech, je fanoušky i recenzenty kvitován s nadšením.

10. února 2023 vychází In Flames nové album Foregone, které podle některých představuje jejich novou éru. Frontman Anders Fridén zmiňuje, že cílem bylo album založené především na zvuku kytar a mělo silný základ v basech a bicích. Foregone má symbolizovat balanc mezi minulostí, přítomností a budoucností. Deska zahrnuje frustraci a zlost z dob pandemie, ale také ten skvělý pocit, že kapela může opět vystupovat naživo.

Vizuál albu stvořil Oleg Rooz, ukrajinský grafik, který použil AI technologii. Ta také vyprodukovala video k prvnímu vypuštěnému singlu z tohoto alba Foregone Pt. 1. Jako jedna z prvních kapel, které při natáčení videoklipu využily umělou inteligenci, zůstávají In Flames na špici.

Odkazy FB událost: https://www.facebook.com/events/377942924486059

Rock for People Concerts:

2022

16. 11. In Flames + At The Gates + Imminence + Orbit Culture / Malá sportovní hala

22. 11. Being As An Ocean + guests / Rock Café

8. 12. Zeal & Ardor + SOOMA / MeetFactory

11. 12. Badflower + Dead Poet Society / Fuchs2

2023

20. 1. Palaye Royale + Yonaka / Malá sportovní hala

1. 2. Chloe Moriondo / Café V lese

7. 2. Bring Me The Horizon + A Day To Remember + Poorstacy / Sportovní hala Fortuna

11. 2. Bad Omens + guests / Lucerna Music Bar – VYPRODÁNO

16. 2. Ville Valo / Lucerna Music Bar – VYPRODÁNO

4. 3. Don Broco + Sleeping With Sirens / Lucerna Music Bar

14. 3. Bloodywood / Rock Café

14. 3. Starset / Lucerna Music Bar

15. 3. Jacob Lee / Café V lese

15. 3. Attila + Special Guests / MeetFactory

1. 4. Cassyette / Café V lese

2. 4. Rare Americans / Fuchs2

16. 4. Girli / Bike Jesus

14. 5. Måneskin / O2 arena – POSLEDNÍ VSTUPENKY

8.-11. 6. 2023 – Rock for People 2023

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: