Leo Moracchioli s Frog Leap v Lucerně cestovali časem

Oblíbený metalový youtuber Leo Moracchioli se k nám po roce opět vrátil se svým coverovým projektem Frog Leap. Po dvou přesunech se koncert nakonec uskutečnil v Lucerna Music Baru, tedy na stejném místě, kde Leo v Česku zahrál i poprvé v roce 2019. Koncert byl logicky menší než ten loňský ve Foru Karlín, na atmosféře mu to ale rozhodně nijak neubralo.

Norský zpěvák klub nevyprodal, i tak ale bylo slušně plno. V dvouhodinové pauze mezi otevíračkou a začátkem koncertu dorazili fanoušci s předstihem, aby si stačili zabrat nejlepší místa, z nichž pak dobrou půlhodinu popoháněli hudebníky jásotem a křikem k nástupu na stage.

Leo a spol se na pódiu objevili podle plánu o deváté večerní a začali do natěšených posluchačů hustit jeden cover za druhým – celkem jsme se dočkali sedmnácti metalových zpracování profláknutých songů, které musel znát snad každý – když už ne v Leově pojetí, pak určitě z rádií a hitparád. A fanoušci si koncert viditelně užívali, i když tentokrát k žádným moshpitům nedošlo. Možná za to mohl i věk – zatímco na jiných žánrově spřízněných koncertech jen výjimečně potkáte někoho přes čtyřicet, na Frog Leap převažovali padesátníci a šedesátníci. Leo Moracchioli se totiž těší velké oblibě i u starších generací. Ať už je to tím, že stále hraje songy z jejich mládí a vtiskává jim novou tvář, nebo tím, že současnou hudbu prezentuje v rockovém a metalovém jazyce – v jazyce, na němž jeho starší posluchači vyrůstali. Výběrem písní populárních před deseti, dvaceti i více lety a svou vizáží jak z nu metalové kapely devadesátých let jako by se snažil fanouškům co nejautentičtěji zprostředkovat návrat do minulosti.

Mohli jsme tak naživo zažít osmdesátkové hity Listen to Your Heart od Roxette, Africa od Toto a Eye of the Tiger od Survivor, rockové devadesátky v podobě coverů na Zombie od The Cranberries a Killing in the Name od Rage Against the Machine, i následující éru popu s hity jako Genie in a Bottle od Christiny Aguilery a Poker Face od Lady Gaga. Z minulé dekády jsme si v Lucerně připomněli třeba Uptown Funk od Marka Ronsona, Dance Monkey od Tones and I, Hello od Adele nebo Party Rock Anthem od LMFAO. Došlo ale i na beatlesácké Come Together, tradiční folkovou The House of the Rising Sun nebo soundtrack Pokémonů.

Lea ve zpěvu často doprovázela zpěvačka Hannah Boulton. Hannah není žádná tvrdá rockerka, ale její popový vokál se překvapivě dobře snoubil i s tvrdším zvukem a propojení popu s metalem tak bylo naprosto dokonalé. A zatímco kapela bavila publikum, králičí maskot se procházel kolem fanoušků i po balkónech, fotil se s nimi a pobízel je k divokému headbangingu. Koncert si kapela i fanoušci tak užívali, že se nakonec ještě přetahovalo. Přece jen ale dozněl poslední tón přídavku, pak ještě společné foto a byl konec. Po tomhle nikdo rozhodně nemohl říct, že by byl letošní set Frog Leap krátký a naopak lze očekávat, že se kapela a fanoušci za rok zase sejdou.

text: Kája Klenková

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.