Dva koncerty v jeden den? Pro grandsona žádný problém!

28. září je svátkem svatého Václava nebo Dnem české státnosti. Pro mnohé z nás byl tento den i svátkem hudby. Do pražského klubu SaSaZu zavítal v rámci turné „I Love You, I’m TryingJordan Edward Benjamin, známý pod uměleckým jménem grandson.

Multižánrový zpěvák se řadí k objevům Rock for People 2022 a jeho energické vystoupení v šapitó na Evropa 2 stagi patřilo k jednomu z nejlepších v daném ročníku. Americko-kanadský umělec si své působení na festivalu užíval, a dokonce si pro své fanoušky připravil „secret acoustic show“, která se odehrála vedle merch stánku. Tímto si fanoušky zaručeně získáte!
A nejen fanoušky, jelikož Rock for People si těchto věcí všímá. Ukážeš se v dobrém světle na festivalu? Máš zaručené headline vystoupení! Rok se s rokem sešel a grandson ohlašuje evropské turné, na kterém nechybí ani zastávka v České republice. Koncert se měl původně konat v Roxy, ale netrvalo dlouho a lístky byly fuč. Organizátoři z Rock for People concerts se tak rozhodli pro změnu a koncert přesunuli do většího prostoru v pražských Holešovicích, kterým se stal klub SaSaZu.

A nebyl by to grandson, kdyby si pro své fanoušky nepřipravil opět něco speciálního! Okolo desáté hodiny ranní zveřejnil na svém Instagramu, že ve tři hodiny máme být ready u Bubenského nábřeží před podnikem „Vrrrátnice“. Rozkaz zněl jasně! Dvě dávky.  Sedám tedy do auta a s předstihem vyrážím směr Praha v natěšení, co se bude dít. A že to stálo za to, jelikož grandson si pro své fanoušky připravil krátký set, který zahrál v těsné blízkosti svých nejvěrnějších. Na rozdíl od RfP ale rozhodně nešlo o žádnou akustiku. Došlo tak i na první moshpit u písně „Blood // Water“ a dřevěná terasa měla co dělat, aby z ní nebyly třísky na podpal. Po vystoupení se šťastlivcům povedlo ukořistit společné foto a nebo se zpěvákem prohodit pár vět. Sympatický umělec poděkoval všem, co dorazili, a pozval je na večerní vystoupení.

Hudební večer měla otevřít kapela Bob Vylan, které hraje styl spojující prvky grime, punku rocku a hip hopu. Bohužel vystoupení bylo zrušeno a náhradou se tak stala skupina NOISY. Pokud jste se na Boba Vylana těšili, tak ovšem nezoufejte, jelikož už 2. listopadu se představí na pražské Štvanici v Bike Jesus. Zároveň musíme připomenout i povedený rozhovor s kapelou z Mighty Sounds, o který se postaral náš Ríša… ale teď už zpátky k NOISY.

S úderem osmé hodiny se na pódiu objevila kapela NOISY. Hned při první skladbě se fanoušci skvěle naladili a roztočili první moshpit večera. Bohužel vše překazil problém s mikrofonem a přibližně po druhé skladbě byl koncert na čtvrt hodiny přerušen. V ten moment jsme se vrátili zpět na hradecké letiště! Rock for People komunita se prostě pozná. V těsném závěsu „Je čerstvá!“ „Není čerstvá!“ se davem rozeznívá taky: „Byl jeden pán, ten kozla měl…“ Už ať je příští rok!

NOISY se po technické pauze vrátili na pódium a začali tam, kde skončili! Energické vystoupení této partičky bavilo a fanoušci byli na kapelu skvěle napojeni. Teplota v pitu vzrostla do letních hodnot, dav si rozhýbal ruce při jedné tleskačce za druhou i zkontroloval funkčnost světýlek na telefonu při party na „Put A Record On“… No prostě atmosféra v SaSaZu byla parádní a my se těšili, co nám předvede grandson.

Přišel čas na hlavní hvězdu večera. Dříve primárně politicky angažovaný umělec se na nové desce „I Love You, I’m Trying“ odhalil jako nikdy předtím. Album je nejosobitější počin, který grandson doposud vydal, a v písních ze sebe dostává všechny temné myšlenky, které se mu honily hlavou. Stejnojmenný název turné napovídá, že hudební setlist byl opřen převážně o nové skladby, ale grandson nezapomněl ani na svoji starší tvorbu.

Celé SaSazu zpívalo už s úvodními tóny písně „Bohemia Rhapsody“, na kterou plynule navázalo intro „Two Along Their Way“. Na pódium přichází grandson a vystoupení odpálil songem „Drones“. V ten moment bylo jasné, že dnešní večer bude stát za to! Energie mezi zpěvákem, kapelou a publikem byla znát od první až do poslední skladby a přesně tohle si přejeme od klubových koncertů. Skákání, tleskání, moshe, veslování i crowsurfeři, nechybělo tomu prostě nic.

Během večera se na pódium vrátil zpěvák z NOISY a střihnul si s grandsonem skladbu „When the Bomb Goes“. Vystoupení gradovalo a došlo i na emotivní proslov, po kterém skončil kudrnatý zpěvák mezi fanoušky, kteří mu uprostřed sálu připravili sekundární pódium. V ten moment rozjeté SaSaZu najednou otočilo. Fanoušci pomocí svých mobilních telefonů rozsvítili klub a skladba „Heather“ přiměla k slzám nemalou část publika.

Závěr koncertu pak patřil největšímu bangeru „Blood // Water“, který spustil v klubu davové šílenství. Tady už nebyl vymezený circle pit, ale moshpitovalo vesměs celé SaSaZu, až jsem se trochu bál, že to odnesou nosné sloupy. Fanoušci si užívali poslední chvíle výborně odehraného vystoupení, čehož využil i rozjetý grandson, který si neopustil stage diving.

Poté se grandson na malou chvíli vypařil, ale netrvalo dlouho a po krátkém vyvolávání se vrátil a zahrál poslední skladbu večera „Riptide“, kterou věnoval členovi Linkin Park, Mike Shinodovi. Publikum ze sebe vymáčklo poslední zbytky energie a pak už přišel čas vydat se s krůpějemi potu na čele a širokým úsměvem na tváři do ulic noční Prahy. Tak snad zase brzy naviděnou!

grandson na odpolední secret show pro ty nejvěrnější fans! Včetně Kačera (uprostřed), který má společně se Šárkou na svědomí celý report!

Celé fotoalbum klasicky na našem Facebooku!

text: Kačer + Šárka // foto Min

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.