Klubovna bude mít stage na United Islands! Na koho se u nás můžete těšit?

Klubovna ve spolupráci s United Islands of Prague odhaluje podobu line-upu Klubovna stage. Klubovna a United Islands of Prague letos přivedli k světu úspěšný společný projekt United Klubovna, který se v případě třech z dosavadních čtyř eventů dočkal beznadějného vyprodání a dal nám jednoznačný mandát k další vzájemné spolupráci. V první fázi se jedná o stage, která propojí to nejzajímavější z domácích alternativních kytarovek a rapu. A samozřejmě nebude chybět ani jeden z nejvýraznějších účastníků United Klubovny.

Za Klubovna stálice se můžete těšit na Severals, Hopes nebo Brixtn. Dlouhodobě ale nechceme hrát jenom na jistotu, a tak jsme se rozhodli poukázat i na skvělý progres, kterým nás v posledních měsících uhranuli Kosmetik Institut a Sorry Holka. Z United Klubovny jsme chtěli znovu vidět Cringe Prince, který patřil k jejím nejvýraznějším postavám a stejně jako v našem případě reprezentuje autentické nadžánrové chameleonství.

LINE-UP

HOPES

Kdyby se energie rozdávala na potkání, Hopes by z Liberce museli přijet minimálně s kamionem. Ale není to jen o hecovačkách. Hopes, rozkročeni mezi Libercem a Prahou, si za těch cca 10 let na hardcorové scéně vydobyli pevnou pozici stálic, které vás pokaždé dokáží překvapit svou nespoutaností, která nemá hranic. Je to sprint, který vás okamžitě donutí vystartovat ze startovních bloků, protančit střevíce a propotit trikot. Kapela momentálně chystá nové tracky a třeba se dočkáme už na Klubovna stagi. A nebo taky ne… u Hopes jeden nikdy neví a to na nich vlastně milujeme nejvíc.

SEVERALS

Severals si na svůj primetime museli poměrně dlouho počkat, ale výsledek stojí za to. Jejich famózní počin Algorithm patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co za poslední roky na domácí scéně vyšlo. A když k tomu přidáte skvělá vystoupení, kde nepoznáte rozdíl mezi kvalitou studiové a živé nahrávky, tak není co řešit. Severals si dávají na detailech záležet a krom toho jsme je doslova viděli rozmoshovat celý stan na Rock for People i neutrální publikum na městských slavnostech. Tahle parta si zkrátka zaslouží maximální míru pozornosti, a proto jim dáváme také nejvyšší hrací čas. Zbytek už je na nich.

CRINGE PRINCE

United Klubovna poukázala na celkem 16 příslibů napříč žánry a jedním z nejvýraznějších prospektů se ukázal být Cringe Prince. Rodák ze silného ústeckého rapového podhoubí boří hranice a přetváří nejen sebe, ale i samotný žánr. Ještě před United Klubovnou se vyšvihl s temným EPčkem No.44, které nás utvrdilo v tom, že ho můžeme s klidným vědomím poslat i mezi Hopes se Severals. Cringe Prince je MC s unikátní lyrikou a každým kusem originál, který nám navíc sedl i lidsky. Většina prvodiváctva má po jeho vystoupení ústa do O, protože jsou i jiný cesty, jak se to dá dělat, kámo. Napříč Klubovnou proto padl rezultát, že ho chceme vidět znova… při té nejbližší možné příležitosti.

SORRY HOLKA

Sever Čech bývá obecně označován za depresivní kraj a ani Teplice nejsou výjimkou. Dají se tam ale najít i krásné věci a ještě krásnější lidé s velkým potenciálem a talentem. My v Teplicích našli našeho Ríšu a tak nějak souběžně nám do sluchátek přišla i tvorba místní formace Sorry Holka. Kapela rozkročená mezi shoegazem a grungem loni přišla s jednou ze suveréně nejlepších desek roku – Post Party Depression. Nevíme, za jakých okolností tenhle počin vznikal, ale je v tom cítit kus života, emocí a poctivé práce. Čeština je krásná a Sorry Holka v ní umí předat tolik, že nešlo strkat hlavu do písku a nechat Klubovna stage bez nich. Na tenhle set se extrémně těšíme a vy byste měli taky!

BRIXTN

Česká odpověď na Twenty One Pilots? Brixtn byli řadu let považováni za jeden z největších tuzemských talentů, což je v jisté éře možná trochu svazovalo, ale díky přelomové desce Cizí byty ukázali, že si našli vlastní cestu, zvuk a přístup, který jim vyhovuje nejvíc. To vyvrcholilo i tím, že se bráchové Jelenovi nakonec rozhodli zůstat v kapele sami. A evidentně to byla správná volba, tvůrčí pauzu rázně ukončili povedeným singlem „Nech mě se utopit“, kde je patrné, že se jim daří stále úspěšně propojovat mainstream s vlivy ostřejších žánrů. Ostatně k tomu odkazuje i název kapely, který upomíná na místo, kde objevili své oblíbené Nothing But Thieves.

KOSMETIK INSTITUT

Jedno z nejzajímavějších jmen, které se za poslední měsíce vylíhlo i díky Startéru na Radiu Wave. Tam se nakonec do finálového boje neprokousali, ale získali slušnou porci věrných fanoušků, kteří se v komentářích doslova dožadovali „spravedlnosti pro Kosmetik Institut“. Za tuhle formaci nejvíc mluví loňské skvělé EPčko 478, které prodává jejich originální rukopis a hrátky s češtinou. Jedna z nejlepších věcí, které můžeme z Brna do Prahy přivézt, otevře celou Klubovna stage a nám je ctí, že přijali naše pozvání!

Vstup na United Islands of Prague je jako každý rok ZDARMA!

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE NA TĚCHTO KANÁLECH:

www.unitedklubovna.cz

www.klubovna.net

www.unitedislands.cz

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.