Kam letos vyrazit na Žižkovskou Noc? Tohle jsou Gumiho tipy!

Letošní ročník Žižkovské Noci se již nezadržitelně blíží, a tak jsme si pro Vás připravili tradiční Klubovní doporučení. Letos dokonce ve dvou vydáních.

O to první se nemohl postarat nikdo jiný než Gumi, který se zatím účastnil všech dosavadních ročníků a ani tentokrát si neodpustil pořádně žánrově pestrou paletu toho nejzajímavějšího, na co byste měli během letošní “Žižnajd” vyrazit.

ČTVRTEK 23.3.

Bonus a Mary C (20:00, Divadlo Ponec)

Pokrok nezastavíš! Minimálně v případě jednoho z prvních hostů točené Klubovny a autora dnes již legendárních desek Konec Civilizace a Náměstí Míru po boku s DJkou z Rádia Wave. Vzájemný mixtape pak představí Bonusovu starší tvorbu v nových souvislostech i na živo dosud nehrané novinky ve spojení s avantgardními atmosférickými beaty.

Kannout (20:00, Klinika)

Intimní temnota podpořena charismatickým projevem a hlasem Lary Kannouft.

Skywalker – akusticky (21:00, Moment)

Tohle bude velmi speciální set! SKW ho odehrají v proslulé kavárně Moment! Odehrají ho akusticky a pokud to jen trochu půjde, tak venku. Jestli budou v rádiu ve Slezské ulici hlásit kolonu,  bude za to moct právě tenhle speciální akustický koncert, jehož kompletní výtěžek navíc zamíří za bohulibou organizací Hardcore Help!

Midi Lidi (22:00, Divadlo Ponec)

Jsou věci, na které byste neměli zapomínat. Například pouštět dědoušky a stařenky sednout si v tramvaji, zaplatit si včas složenky, umýt si ruce po použití toalety, ale hlavně navštívit čtvrteční set Midi Lidi – pravděpodobně největšího jména prvního dne. Kluci “od filmu” (podíleli se na skvělém soundtracku pro film Protektor) představí během svého jediného pražského jarního koncertu aktuální desku Give masterpiece a chance, kterou nadšeně přijali fanoušci i kritika. Vyluxují za ní nakonec i Anděla? A přijde se na ně ve čtvrtek podívat i Pažout Vašut?

PÁTEK 24.3.

Přednáška: Antifacism in Ukraine (17:00, Klinika)

O tom, že punkáč nejen tvrdej chleba, ale hlavně život na Ukrajině má Vás přesvědčí členové místní kapely Zrada. Hodně drsná, ale autentická exkurze do světa, kde je boj proti fašismu skutečným bojem na život a na smrt. ŽN se letos mimochodem obecně více zaměřila na přednášky a besedy, které se rozhodně vyplatí navštívit.

I Love You Honey Bunny (18:30, Palác Akropolis)

I v Čechách může vzniknout více, než povedené indiečko podle aktuálně britského střihu. Tahle stále viditelnější kapela je toho tím nejlepším důkazem.

Baro Chandel (19:00, Nad Viktorkou)

Pozorný návštěvník našeho webu o této kapele již četl. Ziky Vám je totiž představil v prvním díle našeho seriálu “Mladá Krev”. Stoner rock se skvělým citem pro rytmus, nápadité aranže a taky skvělá živá vystoupení to jsou Baro Chandel.

Howl (19:00, Modrá Vopice)

Punk je stále politický, hardcore je stále o hledání řešení” již z názvu EPčka je jasné, že se tato mladá vyhraněná lopaťárna za svoje názory nestydí. Své si k tomu řekne i v době večeří v Modré Vopici, kde zároveň oslaví i svoje aktuální pozvání na letošní Mighty Sounds.

John Wolfhooker (19:50, Storm)

V kategorii skokan roku by tihle “holoubci” potřebovali každoročně vlastní kategorii, protože skáčou po levelech jako Mario. Sice bez knírků a udržbářských montérek, za to s pořádnou dávkou pozitivní energie, která jejich tričko dostala do všech měst a dokonce i do Prostřena!

Nano (20:00, Vinohradský Pivovar)

Tak trochu čeští Pixies, kteří ve svém elektro popíku natahali mnohem více vlivů narušujících představy o plochosti domácího popu. Is This is Art? Odpověď se podává na place Vinohradského pivovaru.

Schwarzprior (22:20, Cross)

Ostravským smogem nasáklá EBM zběsilost s nejšílenějšími tanečními kreacemi sobotní noci. Tohle by netrumfl ani Travolta v nejlepších letech!

VR/Nobody (22:20, Divadlo Ponec)

Ve stejném čase zaujme místo v Krausově domovině bývalý hokejista a součásná urban fashion ikona. Downtempová senzace, která si úspěšně klestí cestu i za hranicemi.

No Chance of Recovery (23:00, Modrá Vopice)

Političtější, vyhraněnější, výraznější, v nové sestavě hrající NCOR na sebe upozornili bombastickou novinkou Kandidáti Existence. Tu ocenil nejenom nadšeně plesající Klub Famu, ale stoprocentně uhrane i na půdě Modré Vopice. No Chance mají velkou šanci v letošním roce konečně naplno zabodovat, důkazy se budou rozdávat po jedenácté hodině večerní.

Hopes (0:00, Modrá Vopice)

Hned po nich nastoupí liberečtí lopatéři Hopes. Ti se vrátili s loňským nasraným EP Ice Cold, který láme ledy, kosti v moshi a hlavně konečně naplno odhaluje potenciál této sebranky, která již potřetí (a snad definitivně) vyměnila post zpěváka. S Láčou jim to zatím sedí náramně a předchází je od té doby oprávněně výborná pověst. Headliner sobotního večera, alespoň pro mě.

Got A Wolf (0:50, Modrá Vopice)

Vlci nikdy nespí! Tihle si sice již dali několikrát trochu delší zimní spánek, ale vždycky se vrátili ještě v lepší formě. Snad jim tentokrát nadšení vydrží i o něco déle. Byla by škoda opět složit pracně vybudovaný mandát.

Peter Pan Complex (1:20, Vinohradský Pivovar)

Středoproudá média sice nejčastěji propírají jeho vztah s nejčerstvější posilou DVTV a zpěvačkou v jedné osobě, Emmou Smetanou, ale Jordan Haj je především velmi talentovaný muzikant a režisér. Krom vlastního potomka přivedl na svět například nejnovější klip Prago Union (nepřekvapivě taktéž o narození potomka), ale také jednu z nejzajímavějších domácích kytarovek posledních let, která rozburácí v jednu ráno Vinohradský Pivovar.

Circus Brothers (1:50, Storm)

Z někdejších problematiků ze Žižkova se stali bratři, kteří Vám okolo druhé hodiny ranní dají dostatek důvodů roztančit kolínka a prošoupat kecky. Disco beaty, tlak větší než na beatdownech a balkánské rytmy, do kterých by se musel zamilovat i Goran Bregovič. Kdepak, tohle není žádná laciná kutálka, ale jedna z nejlepších mladých kapel naživo posledních let – osobní zkušenost snoubící se s totální upoceností, takže mohu soudit.

SOBOTA 25.3.

The Oxx (18:00, Storm)

Nad Mělníkem se opět prohnala velká voda. Tentokrát však nebrala lidem domy, ale boty v pogu a místo pláče přivalila neskutečnou porci svěží energie. Jaro sice teprve nedávno vystrčilo drápky, ale Stormem se tou dobou budete cítit jako na pláži.

Baestien (18:15, Žižkostel)

Temnota, hardcore v srdci a antifašismus každým coulem. Baestien Vás i s jejich nekompromisním frontmanem Romanem ihned přesvědčí o svém vnímání DIY black metal / hardcoru.

May 24th (19:00, Cross)

Nový moravský pop-punkový objev konečně v Praze. Pokud Vás baví vlna okolo kapel jako Neck Deep, nenechte si tuhle neokoukanou novinku ujít.

Esazlesa (19:00, Žižkostel)

Není té apatie ve společnosti někdy až moc? Častokrát až filozoficky velmi pojaté Emíčko (se záměrně velkým E) s velkým srdcem, se vrací s novou deskou Společnost psů, která úspěšně navazuje na zásadní počin Průměrné děti historie.

Lukáš Landa (20:00, Žižkovská Věž)

Že i jméno Landa může dělat hudebnímu světu čest dokazuje tento zpívající architekt, který žije střídavě v Česku a ve Švýcarsku. Jeho druhé album Islands tvoří kompaktní, mnohovrstevnatý celek melancholické folktroniky, na jejíž vlnách není problém se nechat unášet na konstatní repeat. Hravost, inteligentní texty, ale i lidská pokora.

Emozpěv (20:00, Café Vítkov)

Další písničkářství poklad, tentokrát dokonce v rodném jazyce. Akusticky – basové duo na podzim vydalo další perfektní desku Hebké Bolesti, se kterou jim pomáhal například Vegy nebo producent Boris Carloff. A navštívit jejich naléhavý, ale přesto uvolněný set stojí rozhodně za to!

From Void To Abyss (20:40, Nová Chmelnice)

Tihle metalcoristi se s ničím a nikým moc neserou. Ať už jde o feťáky, které nedávno počastovali v RockCafé nebo o jejich pojetí metalcore/deathcoru. Vystoupení na ŽN navíc pojmou i jako křest nového EPčka. Hadrabák je nedávno zreportoval následovně.

GnostaG (20:40, Cross)

Přes metal a politickou angažovanost ta cesta k rapu nakonec vést musela. Jan Vrobel, jeden z nejvýraznějších kritiků současné hlavy státu a xenofobních poblouzněnců vystoupí se svým alteregem v kavárně nad Crossem. Jeho tvorbu navíc lemuje výrazné zlepšení, ostatně posuďte sami.

Poletíme (21:10, Palác Akropolis)

“Poleťáci” se Praze vyhýbají jako čert kříži a možná že i ten se s ním setkává častěji. Poletíme vystoupí v naší stověžaté matičce poprvé za třináct měsíců. Parta kolem malíře Rudolfa Brančovského, která má dostatek hitů, aby vám zněly hlavou ještě týden po koncertě.

Hošty (21:40, Cross)

Tenhle kluk je už od pohledu pěkně přidrzlej, možná až přímo doslova arogantní. Ale právě to je na něm zajímavý, dokonce tak, že bude letos defacto předskakovat Geyovi. Hravost, mladistvá energie, již zmiňovaná drzost v hodně zajímavém hávu. A vlastně jedno z nejzajímavějších jmen z nastupující generace raperů. O tomhle obyvateli jiné planety, jak sám sebe tenhle mlaďas studující textilní vysokou školu nazývá bezesporu ještě hodně uslyšíme.

Modern Day Babylon (21:40, Nová Chmelnice)

Djenty do pití! Projekt kytarového maestra Tomáše Raclavského se opět vrací do Prahy. MDB jsou paradoxně (jako Gutalax) mnohem více oceňováni v zahraničí, kde absolvovali hned několik tour po hodně zajímavých štacích. Třeba i za oceánem.

Call Tracy (22:00, Cross)

Call Tracy jsou zpátky. Zatím co Skywalker (Honza Jandák) a Hopes (Tom Tejkl) rozpůjčovali skoro půlku kapely, Call Tracy se svědomitě připravovali na velký návrat. Zpěvák Vláďa díky studijnímu pobytu v UK ještě zlepšil svojí angličtinu a kapela jako taková zamakala na zvuku, což dokazuje i jejich nejnovější singl Wallflower.

Gagarin (22:00, Žižkovská Věž)

Cirkus Brothers na druhou! Tentokrát však v hávu elektornického hardcoru, který Vás ale v nejslavnějším pražském věžáku zaručeně roztančí i po desáté večerní. A tou dobou bude noc ještě mladá…

MC Gey (22:30, Cross)

Mistr dvojsmyslů a urážení lidí a psů všeho druhu zažil zásadní rok v osobně – kariérním životě. Vydal svojí nejúspěšnější desku Rap-Life a taky se mu narodil syn Hubert. My jsme s ním nedávno udělali rozhovor, který se stal doposud suverénně nejčtenějším článkem na webu, tady je! Víc není, třeba dodávat. Za Gey výmluvně mluví jeden z jeho geniálních obratů.

mc gey

RozpoR (23:15, Fatal)

Kovaní punkáči a ještě více kovaní antifašisté se představí ve Fatalu na Paranoir stage. Bude se pogovat, pět i kritizovat. Tenhle Oi punk má do konzumentské pohodičky hodně daleko, ale to je dobře.

Gutalax (23:55, Modrá Vopice)

Tady není o čem diskutovat, zvláště když budou létat vzduchem hajzláky. Ve světovém měřítku suverénně nejznámější česká hardcore / metalová kapela, která se konečně letos více zaměří i na domácí pódia. Očekávejte pořádnou nálož hnědého, stočeného grind sajrajtu, který se bude linout celým Žižkovem. Kluci jsou i přes nesporné úspěchy navíc pořád stejně pokornou bandou jako v dobách začátků, což dokazuje i náš nedávný rozhovor.

Skywalker (00:00, Storm)

Pravděpodobně jediná kapela se stoprocentní účastí na Žižkovské Noci. Během jejich setu budeme opět společně zpívat, dojímat se a skákat si přes hlavu. Vidět Skywalker na domácím území začíná být vzácnost, takže si je určitě nenechte ujít.

Pilot Season (00:00, Cross)

Bez diskuze jedna z nejlepších mladých kapel, kterou tu máme! Pilot Season vyhráli domácí verzi Planet Rox, chrlí jeden zpěvný hit za druhým a navíc je s nimi neskutečná sranda i mimo stage. Zvláště když jejich basák a hlavní kalitel Čáďa bude ještě dooslavovat narozeniny…

Criminal Colection (1:00, Cross)

Více než deset let na scéně a i když v celkem dost nevlídném čase, tak budou pořád svěží a krásní (a jak jinak, než ve formě) . Criminal Colection jsou držáci, kteří navíc na posledním EPčku vklouzli do trochu kritičtější podoby. Kačer Donald (Trump) by mohl vyprávět.

Interpunkce (2:55, Fatal)

O tom, že posílat do oněch míst umí skvěle nejenom Strapo Vás přesvědčí jeden z nejenergičtějších pražských punků posledních let. Tenhle punk je navíc hodně řízlej s hardcorem, takže se na ně dá i solidně zalopatéřit. Na závěr festivalu ideální kombinace.

Jak se Vám článek líbil? Zanechte nám vzkaz a zachovejte přízeň na našem Facebooku a Instagramu!

Sledujte autora článku na Instagramu!

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: