Kam letos vyrazit na Žižkovskou Noc? Tohle jsou Hadrabákovi tipy!

A máme tu druhé Klubovní doporučení k letošní Žižkovské Noci, tentokrát se o něj postaral Hadrabák.

“I já sem dávám pár tipů na Žižkovskou noc, na co chci jít. Typy jsou rozděleny podle klubů a snad Vám trochu usnadní rozhodování.”

Pátek 24.3. 

Od 18:00 v Modrý Vopici vystoupí Homesick. Kapela, která mi svým pojetím a přístupem trošku připomíná starší verzi Skywalker. Hrají hardcore podobného ražení s melodickými pasážemi. Za mikrofonem pak zaujme charismatický milovník NFL Mikuláš. Doporučuju všem fanouškům Skywalker a nejen jim. Mladá krev, která má co říct a věřím, že dlouho bude.

 

Od 21:15 ve stejným klubu vystoupí ukrajinští hardcoristé Zrada. Kapela hrající chaotický HC, která má co říct k současné politické situaci na Ukrajině. V Praze je bylo možno vidět na narozkách Kačky Jarý v Chapeau Rouge. Před koncertem mají i zajímavou přednášku právě k situaci okolo punku a situaci v rodné Ukrajině.

 

24.3. v 19:50 ve Stormu vystoupí naši dobří kámoši z John Wolfhooker. Kdysi jsme s nimi mimochodem taky točili klip, ale ty záběry se nikam nedostali. Dnes však přišla do světa smutná zpráva, že kluci z vážných rodinných důvodů nevystoupí…

Ve stejný den od 21:50 vystoupí ve Stormu Plexis – česká punková legenda v čele s charismatickým zpěvákem Petrem Hoškem. Trošku bláznem, ale legendou na poli českého punku. Obrázek jste si ostatně mohli udělat v Kmenech a v 00:20 česká ska legenda The Chancers, která brázdí česká pódia už cca 10 let. Tuhle kapelu osobně mám hodně rád, takže všem fanouškům dobrého SKÁčka můžu jen doporučit. Tohle je klasika s přesahem.

 

V 19:00 se v Orionu představí Tengri, hrající atmosferický post rock nebo hardcore, chcete-li. Jejich hudba je plná dlouhých setů okolo minuty a kombinací hutně znějících kytar a samplů.

 

19:20 na Klinice zahrají Aculeos. Apolitická OI punková kapela s jasně vymezenými názory proti náckům, bolševikům a extrémistům všeho druhu. Na můj vkus mají místy trošku drsnější texty, ale proč ne. Sedí to k nim.

https://www.youtube.com/watch?v=AV6Op-oNsCw

 

20:20 se přestaví opět na Klinice Spots. Anarchopunková legenda, hrající od 1995. Původního frontmana Jardu nahradil zpěvák Venca, hrající na kytaru. Poněkud nečekaná volba a nevědělo se, jak jim to bude s Vencou za mikrofonem šlapat, ale kluci se toho ujali bravurně.

Hned po nich 21:10 Rubanisko. Za mikroforem v týhle kapele zpívá chlápek, kterého můžete znát pod pseudonimem Dáša von flaša. Hrají hardcore punk, místy mixlý s rock´n´rollem.

Pátek bude stát za to!

 

 

Sobota 25.3. 

 

V sobotu od 18:30 se rád podívám na punkáče RV4 a po nich legendu a jednu z prvních kapel společně s Telex na český punkový scéně P.V.A. – v jejich tvorbě je slyšet charakteristický zvuk 80´s punku, kdy ještě nahrávky ze studia nebyly v tak kvalitním provedení jako dneska (i když je to pořád punk, ale přece jenom jako všechno, tak i zvuk u punkových kapel se posunul postupem let na trošku jinou úroveň). Kouzlo jim to neubírá.

Ve 20:00 se chci podívat na Vítkově na Emozpěv a trošku si odpočinout od všech těch post- hardcorů a punků. Emozpěv je instrumentální kapela, charakteristická brnkáním na kytaru, pomalým rytmem a hodně procítěnými, emotivními texty. I přesto však s potřebným nadhledem.

 

Když se vrátím zpátky do Fatalu, tak tam jsou od 21:00 Jet8, pražská skapunková kapela, která mě baví svojí chytlavostí a melodičností. Několikrát hráli i v Crossu na zimních Mighty Sounds.

Dále 22:05 Leniwiec z Polska, kteří nám přivezou punk mixnutý s harmonikou. Pro některé možná ne až tak známá kapela, pro mě jedna z legend, minimálně na poli polského punku.

A po nich ve 23:15 Rozpor. Antifa Oi ze Slovenska. Myslím, že není potřeba představovat. Kromě koncíku se můžete těšit i na rozhovor s nimi právě k ŽN, který zanedlouho vyjde.

Jak se Vám článek líbil? Zanechte nám vzkaz a zachovejte přízeň na našem Facebooku a Instagramu!

klubovna_29

Autor článku je vyznavačem hesla “OiOiOi, Hardcore jede!”

 

 

 

Jsem Hadrabák a rád píšu o punku a hardcoru pro Klubovnu! www.klubovna.net

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: