„BOOM“ X Ambassadors přivezli své osvědčené hity, dokonce roztančili zaplněné SaSaZu.

„BOOM“ X Ambassadors přivezli své osvědčené hity, dokonce roztančili zaplněné SaSaZu.

Organizátoři Rock for People opět vsadili na osvědčenou kvalitu. X Ambassadors mají za sebou úspěšné vystoupení na loňském festivalu, kde si získali své příznivce pod monstrózní Fat Lady. Jejich vystoupení bavilo a my máme radost, že jsme se kapely dočkali znova v rámci evropského tour Townie, ale teď v poněkud intimnější atmosféře. 

Hudební večer v pražském SaSaZu odstartovalo vystoupení skupiny Bloom Twins, jenž tvoří ukrajinská dvojčata Anna a Sofia Kuprienko. Sourozenecká dvojice nám během necelé půl hodiny předvedla slušnou show, která byla podpořena i zajímavými vizuálními efekty. Bohužel jejich vystoupení úplně nerozhýbalo z větší části zaplněný holešovický klub, i když dívčí výkon nebyl vůbec špatný. Nejspíš jejich dark-pop nesedl do noty místním posluchačům. 

Druhým předskokanem byla zpěvačka Morgan St. Jean s nádhernou barvou hlasu, která s sebou přivezla doprovodnou sílu v podobě kytaristy. Škoda, že v sestavě nebyl i bubeník… hned by to mělo větší šťávu! I přesto si publikum dokázala získat, ať to bylo dojemnými vzkazy k fanouškům nebo coverem písně „Toxic“ od Britney Spears, kterým publikum dost oživila. Takové songy jednoduše fungují. Nadějná zpěvačka má teprve vše před sebou a nakročeno nemá vůbec zle. Díky sociální síti TikTok si její singl „Not All Me“ pustilo přes 1,4 milionů lidí za pouhých 48 hodin. Dokáže navázat na úspěch svého idolu Lady Gaga? To si ještě musíme počkat! Teď už nadešel čas na hlavní hvězdy večera X Ambassadors. 

Vrátíme se o necelý rok zpět na Rock for People, kdy jsem pod pódiem čekal na americkou hudební skupinu, aniž bych si o ní něco víc zjišťoval. Tehdy mě odrovnal hned samotný nástup. Frontman Sam Harris přivedl na pódium svého staršího bratra. Na tom není nic zvláštního, ne? Bohužel ano. Casey Harris je od narození slepý, za což může vážné dědičné onemocnění, ale i přes své omezení se postavil za klávesy a předvedl neskutečný výkon, za což mu patří maximální respekt! 

Pojďme k samotnému koncertu, který se odehrál v Praze! Když se řekne X Ambassadors, tak se vám na první dobrou vybaví hit „Renegades“, který bodoval v předních příčkách hitparád. Většina kapel svůj klenot nechává na závěr vystoupení, ale kluci jsou výjimkou z pravidla. Po emotivním nástupu, kdy kapelu přivítalo z větší části zaplněné SaSaZu, se rozezněly první tóny zmíněného hitu a publikum bylo ve varu, přičemž refrén „And I say / Hey, hey-hey-hey / Livin’ like we’re renegades“ byl tak hlasitý, že ho musely slyšet celé Holešovice. Následovala pecka „BOOM“, při které silný kopák rozbušil srdce všem přítomným fanouškům a koncert nabíral na obrátkách. 

Vystoupení se neslo v poklidném duchu. Tancovalo se, zpívalo se – atmosféra v klubu byla jako vždy skvělá! Jde to také jinak, když akci pořádá Rock for People? Komunita lidí se prostě pozná! Jedinou kaňkou bylo, že jsme stále čekali, jestli na pódium dorazí starší z bratrské dvojice, ale marně. Casey Harris musel z rodinných důvodu opustit turné a my jen doufáme, že se nejedná o nic vážného. Držíme palce, aby bylo vše v pořádku! 

Během koncertu byl tedy hlavní pohled upřen na zpěváka Sama Harrise, který si komorní atmosféru užíval a bylo znát, že tohle kapele sedí daleko více, jak velká pódia. Ne že bych chtěl nějak zpochybnit velikost kapely, ale v klubovní atmosféře se lépe pracuje s fans a na tom si X Ambassadors zakládají! 

Americká partička představila průřez ze všech tří studiových alb a došlo i na novinky, které se objeví na desce Townie, jež vyjde 5. dubna. Jednou z nich byla „Your Town“, kterou zpěvák věnoval svému tragicky zesnulému hudebnímu učiteli. V samém závěru se Sam Harris rozpovídal a zmínil třeba to, že v Praze došlo k zásnubám s jeho manželkou, za což samozřejmě dostal pořádný aplaus. Poslední slzy ukáply při baladě „Unsteady“, během které se opět vyznamenal zpěvák Sam Harris s nezapomenutelným vokálem! Povedený večer uzavřela energická skladba „Jungle“, která přesně vystihla náladu celého večera!

Děkujeme kapele za parádní zážitek a přejeme hodně štěstí s novou deskou! 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.