Syn zakladatele legendární kapely Punkreas inspiroval vznik Zion Festu

I letos budou mít punkeři, rockeři či metalisté možnost ukázat, že mají srdce na správném místě a když je třeba, umí se spojit pro dobrou věc. Již podruhé se bude konat benefiční festival ZION FEST a tentokrát hned ve třech různých městech.

Zion fest je akce pořádaná na pomoc dětem se svalovou atrofií a dystrofií. Výtažek ze vstupného poputuje na různé terapie a pomůcky pro statečné bojovníky s touto zákeřnou nemocí. A proč právě název Zion fest? Zion je syn zakladatele punkové legendy Punkreas zápasící s nejtěžší formou svalové atrofie. Punkreas vystoupili na nultém ročníku Zion Festu a započali tak tradici festivalu, ve kterém jde primárně o nezištnou pomoc druhým.

Podobně jako na minulém ročníku i nyní přijali na tyto koncerty pozvání kapely patřící mezi špičku současné metalové undergroundové scény. V legendárním košickém klubu Collosseum se 24. února představí rust2dust spolu s rapperem Zverinem, Etterna, Saprophyte a Minnor.

rust2dust jsou mezi fanoušky moderního metalu již dlouhodobě zavedeným pojmem. Aby i ne, vznikly už v roce 2009 a za ta léta si dokázali vybudovat jméno nejen v okolí domovské Bratislavy, ale i v ostatních částech Slovenska i v zahraničí. V současnosti čtyřčlenné komando má na svém kontě tři plnohodnotná alba, nespočet koncertů i vystoupení na slavném festivalu Wacken.

rust2dust

„Je nám ctí hrát na Zion Festu o to víc, že hrajeme ve vytouženém košickém klubu Collosseum! Účast na tomto festivalu nám dává jedinečnou příležitost být součástí něčeho mnohem většího, než jen hudební výkon. Je to šance pomáhat těm, kdo to nejvíce potřebují. Chceme být součástí komunity, která se spojuje, aby přinesla světlo tam, kde je to nejvíce zapotřebí.“

Svůj intenzivní set nespoutané energie předvedou i Etterna, horké želízko v ohni současné corové scény. Parta mladých kluků si svým metalcorem získává na svou stranu stále více fanoušků tvrdé, ale stále mimořádně melodické muziky. “Nikdy v minulosti jsme neměli možnost vystoupit na benefičním akci ao to víc jsme rádi, že naším debutem může být právě Zion Fest. Myslíme si, že pokud se má mediální dopad na něco využívat, tak je to právě na takovou nezištnou pomoc,” podělil se zpěvák Ady o důvody, proč přijali nabídku hrát na Zion Festu. Kapela má zatím na kontě album Chaotic. Jejich nejnovější singl Below představuje vše, o čem muzika Etterny je. Agresivní kytary, emotivní scream a světový refrén. Bude to náklad!

Legendy prešovského hardcoru Saprophyte už snad ani není třeba představovat. Nadupaná punková tempa, správně rozzlobené texty o současných problémech světa a chytlavé riffy nemohou nechat nikoho chladným. Vokalista Marek má k účasti na Zion Festu jednoznačný pohled: “Ohledně Zion Festu jsme byli osloveni ještě někdy koncem minulého léta. Po chvíli jsme se rozhodli, že pokud se nic nečekaného nestane, tak do toho půjdeme. Na nějakých benefičních akcích jsme se už zúčastnili, takže s tím nebyl problém. Až trochu později jsem si zjistil, o co vlastně přesně jde a zůstal jsem překvapen, kdo vlastně Zion je a jakým trpí onemocněním. Neumím si ani představit, jak se musí rodiče takových dětí obětovat při péči o ně – nejen péčí samotnou, ale i finančně. A protože někteří z kapely jsou také rodiče, tak určitě rádi podpoříme dobrou myšlenku.“

Nadupaný lineup košické zastávky Zion Festu doplní žilinští Minnor, původně sólový projekt bývalého bubeníka kapely Minora. Po debutovém EP se Minnor rozrostli na regulérní kapelu a žánrové kormidlo stočili k nekompromisnímu death metalu zhudebněném na dvou vysoce ceněných albech. Nejnovější singl, loňskou vypalovačku “Rue d’auseil” zdobí malba od umělkyně JanaVe, kterou se kapela rozhodla věnovat do dražby. Výtěžek z ní bude předán organizátorem.

V květnu přijde na řadu Prešov

Pokud vám datum košického koncertu nevyhovuje, nezoufejte. Přesně o tři měsíce později, tedy 24. května se můžete těšit na další tři skvělé formace v prešovském klubu Stromořadí.

Stále platí, že košičané Breaking the Tarot patří k nejpilnějším skupinám na scéně. Skvadra postavená kolem Reného Blahušiaka, někdejšího kytaristy kultovních Dementor, skutečně nezahálí. Za dva roky stihli tito metalcoristé vydat debut Beyond the Breaking Point pod hlavičkou Gothoom productions a odehrát několik desítek koncertů po celém Slovensku. Kapela se na Zion Festu představí s novým zpěvákem, ale co se týče jejich energické show, tam zůstane vše po starém.

Dalšími pány, kteří to v Prešově roztočí, budou Stercore. Tato brutální formace, kombinující ve své hudbě prvky deathcoru, grindu i death metalu, se za dvanáct let na scéně může pochlubit třemi albovými záseky a EP-čkem. Jejich nejnovější singl “Resigned”, který nepochybně zazní i 24. května, kvintet opatřil profesionálním videoklipem. Kapela účastí na Zion Festu potvrdila svou pověst sympaťáků, kterým účast na dobročinných koncertech není cizí: „Vždy jsme velmi rádi, když můžeme našim koncertem přispět na dobrou věc. Stercore se vždy při benefičních akcích zříká komplet honoráře a cestovních nákladů na podporu dané akce. Věříme, že ZION fest dopadne super a vysbírá se potřebné množství peněz.“

Triumvirát hudebně extrémních kapel doplní domácí Abyss Above. Jejich těžkotonážní deathcore si získává silné ohlasy po celé Evropě. Není divu, kapela má jasnou vizi toho, jak chce znít a podřizuje tomu vše, čehož důkazem je i silný materiál v podobě singlů a EP, včetně toho loňského “Embrace the Abyss”.

Bratislavskou verzi festivalu si fanoušci mohou vychutnat 20. září, kde prešovský lineup doplní KORN tribute.

Pro aktuální informace sledujte oficiální FB profil Zion Festu.

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.