Hledači neobjevených obzorů a továrníci absolutna MESHUGGAH poprvé míří do haly a zahrají ve Foru Karlín

MESHUGGAH v tvrdé hudbě patří mezi nejinvenčnější a nejkreativnější kapely posledních třicetI let. Stali se vzorem pokroku a kreativity. jsou jedním z nejuznávanějších a nejcitovanějších jmen na scéně. MESHUGGAH se svou ohromnou světelnou show poprvé míří do haly, aby 8. března z FOra Karlín vypálili nebe.

MESHUGGAH. Unikátní neměnní průkopníci. Legenda. Krom jejich osobitého přístupu je na jejich stylu klíčový neuvěřitelný cit pro tempa, linearitu materiálu a především groove. Ten je silně odděluje od ostatních.

Jejich odosobněná muzika plná kybernetických forem byla kdysi inspirována klasickým thrashem, ale už v této hluboké minulosti jej hráli rytmicky značně pokrouceně. Postupným zpomalením a přechodem na vícestrunné kytary, jejichž jsou průkopníky, se jimi vytvořený math metal následovaný tunou epigonů začal označovat jako djent, ačkoli „šílení“ jej vlastně nikdy nehráli.

V roce 2022 vyšlo jejich deváté album Immutable, které je opět plné překvapující kreativity, přesto okamžitě rozpoznatelné. MESHUGGAH tu opět předefinovali a přetvořili svůj zvuk, i když zachovali progresivní principy, které byly vždy základem jejich uměleckého výrazu. Zatímco se řítíme do dystopické budoucnosti, MESHUGGAH nejsou poplatní době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí vpovzdálí a osamoceni. Matematičtí kovotepci z Umeå pevně a bez vychýlení míří dál.

Hosty jejich turné budou THE HALO EFFECT. I když se jedná o novou kapelu, tvoří ji mistři svého oboru a současně průkopníci melodeathové scény z Göteborgu – bývalí členové In Flames. A to jak kytaristé Niclas Engelin a Jesper Strömblad, tak rytmika Peter Iwers (basa) a Daniel Svensson (bicí), které do pětice doplňuje Mikael Stanne, zpěvák Dark Tranquillity, historicky též ex-In Flames.

THE HALO EFFECT se ve své hudbě vrací ke kořenům a opět prozkoumávají, jak v 90. letech zněl tehdy přelomový „gothenburg sound“, který po celém světě ovlivnil nespočet kapel a nakopl vznik metalcoru. Výsledkem je skvělý debut „Days of the Lost“.

Druhými hosty budou němečtí MANTAR, kteří se během šesti let od svého vzniku dostali do žebříčku TOP 10 alb ve své rodné zemi. Přes dekádu fungujícímu duu se ale daří znít tíživěji než většině pětičlenných kapel, které znáte. A to navzdory faktu, že na jejich deskách není použita baskytara, ale pouze bicí a kytara nastavené k destrukci. Připravte se na bičující beaty a potemnělé melodie se zpětnovazebnými orgiemi a doomovým chaosem.

Akci pořádá OBSCURE PROMOTION.

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.