Výborný bubeník a možná ještě lepší hudební producent. Kým je dnes Travis Barker?

Když se řekne Travis Barker, tak se vám na první dobrou vybaví potetovaný týpek, který sedí za bicími ve skupině blink-182. Věděli jste ale, že tento ne úplně výřečný umělec je podepsaný pod řadou pop-punkových hitů? Ano, Travis Barker je také hudební producent, který spolupracoval s řadou umělců. Pojďme se tedy podívat, pod kterými bangery je Travis podepsaný!

Machine Gun Kelly – I Think I’m OKAY (feat. YUNGBLUD) (2019)

Nejde začít jinou skladbou než touto. Spojení Travise Barkera, Machine Gun Kellyho a vycházející hvězdy Yungluda oživilo tak trochu zapomenutý pop-punk! Machine Gun Kelly už v minulosti vystupoval s živou kapelou a sem tam měla nějaká skladba kytarový nádech, ale tohle bylo něco zcela jiného. Rapper hraje pop-punk… co? Ale ono to funguje! Skladba měla neskutečný úspěch, a proto se Machine Gun Kelly s Travisem během covidu zavřeli do studia a tvořili. „bloody valentine” byla další skladba, která bourala hitparády, a tak se umělci rozhodli vydat ucelené album Tickets To My Downfall, na které navázala deska mainstream sellout, kterou nám kontroverzní umělec dovezl i do pražské Sportovní haly Fortuna v rámci celosvětové tour. Naposled u nás Machine Gun Kelly vystoupil na festivalu Rock for People a jeho výkon zanechal smíšené pocity. Jedno se mu ale upřít nedá – děkujeme za to, že se pop-punk zase hraje v rádiích a bourá hitparády.

Avril Lavigne – Bite Me (2021)

Nestárnoucí Avril Lavigne se zase vrátila ke stylu, na kterém začínala. Hity jako „Girlfriend”, „Sk8er Boi” nebo „My Happy Ending” byly naše puberta a nová tvorba, kterou se blonďatá zpěvačka prezentovala, byla spíš baštou pro rádia. Vše změnil titulní singl k nově připravované desce Love Sux. Avril Lavigne nám opět nabídla pop-punkový hit, z něhož bylo hned znát, že je v něm namočený Travis Barker. Jako bych v tom slyšel prvky blink-182… A v tomto duchu se nesla celá nová deska. V březnu tohoto roku jsme se dočkali i živého vystoupení kanadské zpěvačky a ač se nejednalo o nejlepší pěvecký výkon, tak z pohledu nostalgie se koncert povedl na výbornou.

MOD SUN – Down (2021)

Když Rock for People v adventním kalendáři oznámili jméno MOD SUN, tak jsem skákal štěstím do stropu. A to jsem ještě netušil, jakou parádu předvede na samotném festivalu. Zpěvák dal vystoupení všechno. Emoce, energii a hlavně ukázal, že to, co má na srdci, myslel vážně a nebyly to jen plané řeči. Bývalý přítel Avril Lavigne vás možná na první dobrou nenapadne, ale ve světě pop-punku je toto jméno trefa do černého.

girlfriends – Where Were You (2020)

Koukám, že Avril Lavigne je v tomto článku taky slušně namočená. Jakou spojitost s ní má skupina girlfriends? Tato partička totiž vystoupila v Praze jako její support a předvedla suverénní výkon, který by si rozhodně zasloužil zopakování. Což je otázka na Rock for People… to je přesně vaše cílovka, ne?

iaan dior – Sick and Tired (feat. Machine Gun Kelly) (2020)

Když se řekne iaan dior, tak si většina z vás vybaví jeden z nejhranějších hitů „Mood”, na kterém se objevil společně s 24kGoldnem. Není to ale zpěvák jednoho hitu, jeho spolupráce s Travisem čítá řadu skladem, mezi kterými je i zmiňovaná „Sick and Tired”. Tu nám dredatý umělec představil ve Sportovní hale Fortuna, kde vystoupil v rámci společné tour s Machine Gun Kellym, což byla doposud poslední návštěva na našem území, jelikož loňský koncert v klubu SaSaZu byl z logistických důvodů zrušen.

YUNGBLUD – 11 Minutes (feat. Halsey)

ADHD. Jak jinak nazvat tohoto umělce? Multižánrový YUNGBLUD si rád hraje s hudebními styly, a i proto nás jeho repertoár tolik baví. Nejvíc je ale nakloněný pop-punku. Jeho spolupráce s Machine Gun Kellym a Travisem Barkerem čítá řadu hitů včetně zmíněné „I Think I’m OKAY”. Skladba „11 Minutes” patří k nejstreamovanějším skladbám, a to i díky hlasu Halsey, který písni přidal tu pomyslnou nadstavbu.

blink-182 – One More Time (2023)

Závěr patří samotným blink-182, ke kterým Travis Barker neodmyslitelně patří, i když se nejedná o zakládajícího člena. Ale nebýt jeho, tak o tříčlenné partičce možná ani nevíme.

To, že kluci měli energie na rozdávání, bylo od začátku jasné, ale Travis tomu dal řád, díky kterému vznikla jedna z nejlepších pop-punkových desek Enema Of The State, na které byly hity jako „All The Small Things”, „What’s My Age Again?” nebo balada „Adam’s Song”, na které nám blink-182 ukázali, že umí napsat i silný song. A ve stejném duchu se nese i novinka „One More Time”. Ten, kdo po zhlédnutí klipu nesahal po kapesníku, je opravdu silná povaha! Píseň poukazuje na všechny krize a zdravotní trable, kterými si členové kapely prošli. To nejdůležitější ale je, že všechny nové písničky, které byly dodnes zveřejněny, mají to, co jsme si po comebacku přáli – jde z nich cítit, že to kluky opravdu baví! A my se nemůžeme dočkat, až se k nám dostane kompletní nahrávka, která vychází 20. října.

Travis Barker spolupracoval i s řadou dalších umělců, jako je KennyHoopla, kterého jsme mohli vidět na loňském ročníků festivalu Rock for People. Mezi další umělce patří Sueco, který díky Travisovi odložil rap stranou a dal se dráhou pop-punku. K zajímavému spojení došlo i u skladby „You”, kterou Travis nahrál společně s anglickým zpěvákem Jamesem Arthurem, který bude mít příští rok koncertní premiéru v České republice. Jaden Hossler, jenž dříve vystupoval pod přezdívkou Jxdn, s Travisem Barkerem nahrál úspěšné album Tell Me About Tomorrow. A na úplný závěr si necháme syna Landona Barkera, kterému nedávno vyšel první singl „Friends With Your EX”, a dle poslechu je jasné, že jablko nepadlo daleko od stromu!

Text // Dominik Kačerovský

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.