Tycho: Snít povoleno (report)

Na Grammy nominovaná downtempová formace Tycho se po dvou letech vrátila do Prahy, aby zde představila své poslední studiové album Weather. Z původně jednočlenného projektu Scotta Hansena se postupem času stala regulérní kapela. Na desce Weather však došlo k další změně, ke skupině se přidala Hannah Cotrell známá pod pseudonymem Saint Sinner, která dostala příležitost pro nahrávku nazpívat vokály.

Dveře Roxy se pro první nedočkavce otevřely v sedm hodin večer. Vyprodáno jako před dvěmi lety nebylo, i tak se ale Roxy postupně příjemně zaplnilo. Role předskokana se ujala americká skupina Poolside, která pro Tycho zremixovala i jejich song Horizon. Jejich daytime disco má v sobě příjemný letní vibe, takže nebylo divu, že se pomalu plnící sál nechal strhnout k tanečním kreacím.

Pár minut před devátou došlo i na hlavní hvězdy večera Tycho. Již obří projektor umístěný nad hlavami diváků a plátna po stěnách dávaly prozradit, že se bude jednat o audiovizuální zážitek. To se potvrdilo hned s prvními tóny tracku Montana, kdy se na plátnech rozjela pestrobarevná projekce. Geometrické tvary se měnily v přírodní motivy, aby se pak mohly spojit v jeden obraz. Dronové záběry na národní parky, jezera či lesy se střídaly se surfujícími postavami a divák měl pocit, jako by toho všeho byl součástí. Ambietní elektronika, ve které jsou Tycho mistři, je přímo ideální ke snovému putování. Tycho jsou totiž jako melancholické letní večery, kdy se studeným drinkem v ruce vedete hluboké debaty se svými přáteli o utíkání do míst, kde snít je povoleno.

Tycho dali v devadesát minut dlouhém setu hodně prostoru novým trackům, ve kterých svým hlasem vévodila Saint Sinner. Ta se ke skupině přidala v druhé polovině vystoupení a svým éterickým hlasovým projevem si podmanila celé Roxy. Došlo samozřejmě i na starší hity jako Epoch či A Walk, při kterých se dav jemně pohupoval do rytmu a nechával se unášet na vlnách krásna, někteří jedinci pro větší intenzitu zážitku zavírali oči. Přirozeným vygradováním koncertu byly přídavky, které odpálil skvělý track Awake následovaný písničkou No Stress, ve které se k Tycho naposledy přidala Saint Sinner. To už i z posledních jedinců opadla únava z náročného víkendu, a všichni se tak mohli vytratit do tmy vstříc novému týdnu nabiti pozitivní energií. If it doesn’t work the first time, don’t stress, don’t stress. If it doesn’t make you feel right, don’t guess, don’t guess.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.