.themayrevolution spojili síly s hlasem Marked As An Enemy

Třetí a zároveň poslední vydaný singl z připravovaného EP vznikl opět pod vedením Damiána Kučery z kapely Skywalker během roku 2021. Jedná se o stěžejní píseň celého koncepčního projektu, který vyjde během tohoto roku. Podílel se na něm i zpěvák metalcorových Marked As An Enemy, Radek Polanský. Ten tu má screamovaný part na featu.

Kapela na novince posouvá svůj syrový garage rock s metalcorovými prvky o stupeň výš a kombinuje hned několik žánrů. Definitivně se tak usazuje někde mezi alternativní kytarovou scénou a tvrdšími styly. Přitom se však snaží zanechávat typicky silné melodie a důraz na hloubku textů.

SINGL K POSLECHU ZDE

…dead inside je pro mě srdcová záležitost. Jde dost možná o nejdůležitější singl naší dosavadní tvorby a na připravovaným EP má svoje speciální místo. Reflektuje pocit absolutní apatie, kdy už je člověku tak na nic, že v sobě potlačí všechny pocity a rezignuje. A nakonec si na to snad až zvykne. Desku promýšlíme jako nic předtím. Bude temná a dekadentní. Odráží se v ní období posledních dvou let, kdy se svět zastavil a my zůstali zavřený v pokojích, zkušebnách a vlastních hlavách se vším svinstvem okolo. Prostě ‚stay real and try not to kill yourself…‘, ‘‘doplňuje k singlu frontman Tomáš Kulhavý.

Společně se singlem vychází i lyric video. Natáčení pro nás bylo nový, protože jsme si ho dělali komplet sami. Jde o one-take záběr, ve kterým všichni ‚hrajeme‘. Natáčelo se v Klubu 29, což je alternativní kavárna z našeho hometownu. Tomáš (zpěv) a Michal (basa) tam dokonce dřív pracovali, takže se nám povedlo sehnat cool prostor. V klipu jen uklízíme ten podnik po nějakým ravu a u toho běží v titulkách text. Líbila se nám ta paralela s textem a současně kontrast s hudbou, která je oproti naším starším věcem chvilkama dost tvrdá. Postprodukci jsem pak dělal já. “ popisuje výrobu vizuálu kytarista Vašek Vávra.

Ani nevim, jak dlouho se s klukama známe, ale konkrétně s Michalem, kterej se už kdysi ochomejtal na Klubovnim Clubhousu, se známe
asi nejdýl.”
vzpomíná populární RadekPo na první společné setkání s pardubickou formací skrze kdysi populární “roomku“.

Nějak došlo k tomu, že jsme si různě posílali písničky, kapelky, memečka s kočičkama až to došlo k tomu, že jsme s Michalem a ještě s Flešem z Nondescript seděli u nás, pili jsme Braník / Club Maté, cenili jsme naše kočičky a pouštěli jsme si kapelní dema. Michal pustil rawko dead inside a začal se ohánět tim, jestli bych tam náhodou nechtěl, jakože přispět svým hlasem jako zvon. V podstatě jsem mu na to hned kejvnul, protože mě to hned z první bavilo. Hned pár tejdnů na to jsem jel za Damiánem na Vysočany do studia všechno nařvat a za dalších pár tejdnů jsem si to rovnou střihnul s klukama v Dejvický Klubovně naživo. Za mě naprsoto skvělej zážitek, ale je pravda, že takhle nervózní jsem ještě před koncertem nebyl. Kluci jsou šíleně nadaný muzikanti, pohodáři a bylo mi moc příjemný se na tomhle projektu podílet. Díky za důvěru.“ uzavírá ke spolupráci s novými pardubickými přáteli frontman Marked As An Enemy.

Nový singl je k poslechu na všech streamovacích platformách (11. 2. 2022 v 00:00) spolu s lyric videem na YouTube

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: