Homesick vydávají debutové album. Jaké je jeho poselství?

Ačkoliv už mnozí ani nedoufali, Homesick dnes skutečně vydali ‘Today’s Ashes, Tomorrow’s Ashes’.

Ani nevíme, jak dlouho jsme to dávali dohromady, cítili jsme, že se hledáme, i když jsme si to asi nechtěli přiznat, proto jsme zkusili natočit dlouhou… EPčka jsme měli tři a, upřímně, co by se změnilo tím dalším? Původní myšlenka, že vymyslíme 10 songů a bude hotovo, nás vyučila poměrně záhy. První songy se začaly od aktuálnějších lišit, takže jsme se k nim buď vraceli a dělali z nich něco úplně jinýho, nebo jsme je prostě vyřadili. Nakonec jich vzniklo snad 15 a na desku se dostalo 10 tracků.” vrací se kapela k anabázi, která započala již kolem roku 2019.

“Obrovskej dík patří Damiánovi, kterej se od toho i přes dlouhej výrobní proces neodosobnil a desku s náma skládal, jako kdyby s náma od toho roku 2016, kdy jsme vznikli, hrál. Co se týká textů, snažil jsem se posunout svůj lyrical game dál. Chtěl jsem, aby texty dávaly smysl v současný angličtině, protože mi přijde, že v Čechách anglický texty často zněj jak kdybychom byli Japonci. Tady mi hodně pomohl Honza Kučera, kterej mě až pedantsky drezuroval a mačkal mě jak pomeranč, aby to dávalo smysl.” uvádí hlas kapely Mikuláš k vlivu členů Skywalker na celkový výsledek. Právě frontman Jay se stal taktéž jediným hostem na očekávané nahrávce.

“Při nahrávání LP se toho v kapele stane hodně. Je to tak trochu test. Ani nám se změna v sestavě nevyhnula, hodně věcí bylo potřeba přehodnotit, ale když to vemeš kolem a kolem, tak to za to stojí… Je rozdíl být kapela, kde mají všichni možnost dát desce třeba 3 měsíce, celou jí složit a natočit a pak s ní tourovat, a bejt kapela, kde všichni tuhle dlouhou složitou věc lepěj při pracích, hypotékách a tak… Ale o to víc je třeba si toho vážit… Třeba je to start něčeho nového. Spousta kapel z našeho vrhu na dlouhých deskách taky dělá a to je super! Ať už GFT, MAAE nebo Brighter Days, nebo další super kapely… To mi dělá radost, neděláme nic populárního, ale máme rádi to, co děláme a posouváme to dál. Pro nás je tohle autentický. A co je víc než bejt v dnešní době autentickej?” uzavírá hlas kapely řečnickou otázkou.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: