Report: System Of A Down byly tentokrát hovornější a stále fenomenální

Pondelkový večer 12.6.2017 bol pre mnohých fanúšikov SYSTEM OF A DOWN magickým dátumom v kalendári. Po štyroch rokoch sa opäť vrátili do Prahy, ale už na samostatný koncerte s predskokanom v podobe pittsburghskej hardcorovej kapely CODE ORANGE. Tá svojim vystúpením v úvode rozburcovala ešte stále skoro poloprázdnu O2 arenu.

Na hlavné hviezdy SYSTEM OF A DOWN sa po úprave stejdžu čakalo asi pol hodiny, ale výsledok stál za to. Hneď po príchode gitaristu Darona Malakiana, basáka Shava Odadjiana a bubenika Johna Dolmayana, za zvuku úvodného intra pesničky Soldier Side pripravila úplne šialenstvo vypredanej a už po okraj zaplnenej arény.

„Systemáci“ fanúšikov nešetrili a hneď od začiatku spustili lavínu hitov, ktoré sa prelínali zo všetkých albumov diskografie tejto americkej veličiny. Striedali sa tak songy z dosky Toxicity cez Steel This Album až po zatiaľ poslednú vydanú Hypnotize. Vo výborne ozvučenej kulise gradovala plných 100 minút show, kde si celé osadenstvo poriadne a z plného hrdla zaspievalo spolu zo spevákom Serjom Tankianom. Serj svojou známou, nie prílišnou komunikáciou s publikom nakoniec pozdravil plnú halu klasickým „Ahoj“ a poďakoval za to, že môže byť opäť v Prahe, ktorú má strašne rád. Snad nás neklamal.

Koncert tak nabral posledné obrátky, ktoré skupina zakončila pesničkou Sugar. Bez prídavku, ale s povinným rozlúčením sa SYSTEM OF A DOWN odobral zo scény preč. Moje celkové hodnotenie bolo určite 10/10 – dynamickou show a eleganciou, ktorou je kapela povestná, zanechala vo všetkých fanúšikoch veľké stopy. Všetci veríme, že sa v čo najkratšom čase dočkáme očakávaného nového albumu a pripadne aj ďalšieho turné so zastávkou v Prahe.

Text: Daniel Glod / Fajo

Fotky: Romana Kovacs

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: