Nostalgie? V žádném případě! Depeche Mode předvedli neskutečnou show a postavili na nohy vyprodanou O2 arenu

Depeche Mode opět dobyli Prahu! Otočíme kolečkem do loňského roku, kdy Depešáci ještě před koncertem na letišti v Letňanech ohlašují další dvě zastávky v pražské O2 areně. Věc, která není úplně běžná, ale tady se jedná o legendy, které české publikum naprosto zbožňuje! Důkazem toho je přes 60 000 návštěvníků, kteří dorazili na letní část Memento Mori Tour, a tak není divu, že oba koncerty v Outůčku jsou beznadějně vyprodané! 

Legendární britská kapela odstartovala 22. ledna 2024 halové tour vystoupením v londýnské O2 areně, odkud se vydala do dalších měst ve Spojeném království a poté už přišly na řadu další evropské zastávky. Depeche Mode si váží velké základny českých fanoušků, a proto byla Praha hned od začátku zdvojena, čehož se dočkaly i zastávky například v Berlíně, Paříži či Madridu.

Pojďme k tomu aktuálnímu! Už samotný příchod k pražskému svatostánku avizoval, kdo tu dnes vládne. Poznávací znamení? Samozřejmě, že černá barva! Tak jo, tady jsem správně. O Depeche Mode jsem se jako první dozvěděl od mého taťky. A ještě aby ne, když většina návštěvníků byla generace mých rodičů. Po delší době jsem byl černá ovce věkového průměru, ale nebylo to vůbec na škodu, jelikož jsem si užil koncert, kde vládly emoce a ne to, kdo déle udrží mobil nad svojí hlavou (samozřejmě pár vzpomínek je potřeba natočit). 

Samotný večer odstartoval lehce před osmou večerní, kdy se na pódiu představila skupina Humanist, která je fanouškům Depeche Mode známa díky spolupráci se zpěvákem Davem Gahanem na písni „Shock Collar“. Předkapela splnila přesně to, co se od ní očekávalo. Jejich půlhodinový set byl svižný a skvěle připravil pódium pro hlavní hvězdy večera. 

Přichází čas na Depeche Mode a jejich pokračování Memento Mori Tour, které časopis Rolling Stone označil za „ohromující oslavu života a hudby“. A teď už víme proč! Hned od samotného nástupu bylo znát, že tady se nejedná o pouhou nostalgii, ale čeká nás nezapomenutelný hudební zážitek.

Monstrózní stage se pomalu probouzí a na pódium přichází členové skupiny. Posléze za velkých ovací dorazí i zpěvák Dave Gahan a show začíná! Během úvodní písně „My Cosmos Is Mine“ se vybarvuje obří logo ve tvaru M a Depeche Mode hned od začátku potvrzují, v čem je jejich silná stránka. Chytlavé melodie, z čehož vesměs „co song, to hit“, a výborný stage design! Jak dokázali nacpat tak velkou LED obrazovku do O2 areny? To by mě zajímalo! Takže vše, co kapela představila na letní show, máme pod střechou a ještě díky okamžité tmě s lepšími vizuálními efekty! A to nejdůležitější? Zvuk v O2 areně je někdy postrach vystoupení, ale na místech, kde jsem seděl, bylo vše v naprostém pořádku. 

Depeche Mode z počátku vsadili na novinky, které se objevily na úspěšném albu, jehož název nese samotné tour, tudíž Memento Mori. Sázkou na jistotu už byly další osvědčené písně „Walking In My Shoes“, „It’s No Good“ či „Everything Counts“, během níž si zpěvák střihnul tanec s fanynkou z první řady, za což dostali od Ríši Genzera pomyslných 10 bodů a postup do dalšího kola soutěže StarDance!

Skvěle rozjetá show na chvíli zpomalila, když se dostalo na akustické verze songů „Strangelove“ a „Somebody“, které si vzal do parády Martin Gore za doprovodu klavíristy a proměnil tak Outůčko v nebe plné hvězd. Hned poté Depeche Mode navázali aktuálním singlem „Ghosts Again“, kterým nás provedl černobílý klip z New Yorku a nelze opomenout ani ztrátu zakládajícího člena Andrewa Fletchera, kterému dvojice věnovala skladbu „Behind the Wheel“. Vystoupení se pomalu blížilo ke svému konci a na řadu přišel megahit „Enjoy the Silence“, který publikum dostal do varu a rázem přiměl jeho doposud sedící část tancovat se zbytkem davu.

Depeche Mode na chvíli opustili pódium, ale po krátké odmlce se vrátil Dave Gahan a Martin Gore s akustickou verzí písně „Condemnation“, po které přišla smršť největších hitů! „Just Can’t Get Enough“, „Never Let Me Down Again“ a závěrečná „Personal Jesus“, která udělala symbolickou tečku za neskutečným večerem! Velký respekt Depeche Mode, kteří jsou důkazem, že svoje vystoupení nestaví jen na jménu, ale stále umí předvést show světové úrovně! „Praho, děkujeme a v sobotu naviděnou.“

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.