Hudební svátek rock´n´rollu! Slash se předháněl v kytarových sólech, kterým sekundoval bezchybným vokálem Myles Kennedy (Report)

Kudrnaté vlasy, černý cylindr a osobitá kytara Les Paul! Do brněnské Winning Group Areny alias Ronda dorazila kytarová legenda Slash se zpěvákem Mylesem Kennedym a doprovodnou kapelou The Conspirators.

Když se řekne jméno Saul Hudson, tak budeme dlouho přemýšlet. Kdo by to mohl být? Zkusíme nápovědu jménem Google, která nám napoví, že se jedná o kytarovou legendu pod pseudonymem Slash! Britsko-americký hudebník se proslavil zejména působením ve skupině Guns N´ Roses.

Guns N´ Roses jsou hudební pojem! Obstát v silném „devadesátkovém“ ročníku nebylo jednoduché a kdyby si to kluci sami nepos*ali, tak těžko říct, jak by to vše dopadlo. Bohužel ego bylo neúnosné a na dlouhou dobu se ze skupiny stala pouze kreatura vedle zpěváka Axla Rose

Dnes jsou Guns N´ Roses zpět! Návrat, který asi nikdo nečekal. Kluci spolu už pár let fungují… sice nevíme, jaké to je v zákulisí, ale jedno vím jistě. Klidně mě za to ukamenujte, ale z pěveckého hlediska? Jedno velké trápení. Axl Rose už to nedává a to i přes to, že zapracoval na své postavě a už dávno nevypadá jako prasátko Peppa. Jeho hlas je někde na Marsu. Moje poslední návštěva ve Varšavě byla jedno velký špatný a celé vystoupení zachraňoval svými čáry máry na kytaru právě zmíněný Slash. Proto jsem si řekl „jakmile dorazí sólo, tak u toho nebudu chybět“ a udělal jsem dobře!

Ještě před samotným koncert jsem běžel pozdravit našeho hlavního medvěda Gumiho, který se zrovna nacházel v moravské metropoli a pak už jsem vyrazil směr Winning Group Arena.

Hudební večer v brněnském „Rondu“ odstartovalo vystoupení Mammoth WVH, jejichž frontmanem je Wolfgang Van Halen a pokud vás tohle jméno trkne, tak je něco správně. Jedná se o syna kytaristy Eddieho Van Halena a musím konstatovat, že hudební talent se v tomto případě dědí z generace na generaci. Vystoupení bylo plné silných riffů a chytlavých rockových melodií. Dlouho jsem nezažil lépe vybranou předkapelu! Holt Slash má skvělý výběr jak na zpěváky, tak na samotný support.

Pojďme už na samotné hvězdy večera. Jestli jste očekávali, že budete svědky efektů a osvědčených hitů Guns N´ Roses, tak jste z koncertu museli odcházet zklamaní. Slash nám ukázal, v čem je hlavní kouzlo jeho vystoupení. Kdyby mohl, tak by se celý koncert mazlil s kytarou a doprovodnou kapelu by ani nepotřeboval, ale to by nebylo úplně ono, i když jeho hra na kytaru je fakt porno! Hned jsem se vrátil do puberty a hry Guitar Hero 3, kde jsem za černovlasého kudrnáče s cylindrem sázel sóla jako pánko…

Slash nám během dvou hodin odehrál průřez ze všech čtyř vydaných alb, z čehož největší zastoupení měly skladby z nejnovějšího alba 4, ale neopomněl ani svou první sólo desku, na které se představila slušná hudební smetánka! No posuďte sami: Ozzy Osbourne, Fergie, Chris Cornell, Lemmy Kilmister nebo koncertní zpěvák Myles Kennedy. Právě jím zpívané skladby „Back From Cali“ a „Starling“ zazněly i na samotném koncertu. A nakonec se dočkali i příznivci Guns N´ Roses! V koncertním setlistu se objevila skladba „Don’t Damn Me“, kterou bych klidně vyměnil za legendární „Sweet Child O’ Mine“, jelikož Myles Kennedy už v minulosti dokázal, že mu skladba z vokálního hlediska sedne skvěle! Tak třeba příště… 

Vystoupení nechyběla ani pocta hudebním velikánům, a proto jsme se dočkali skladby „Doctor Alibi“, kterou na pilotní album nazpíval zesnulý zpěvák z Motörhead, ale také „Always On The Run“, kterou zcela jistě uslyšíme v originálním znění i na ostravském Colours of Ostrava od božského Lennyho Kravitze. A do třetice všeho dobrého – poslední cover večera patřil písní „Rocket Man“ od Eltona Johna, který v loňském roce ohlásil odchod do hudebního důchodu. 

Sečteno, podtrženo! Slash s Mylesem Kennedym nás přesvědčili, že jejich spojení byla hudební láska na první pohled a když vám k tomu skvěle hraje doprovodná kapela The Conspirators a zvuk v aréně také snese vysoké měřítko, tak co víc si od rockového koncertu přát?

Jedno ALE si bohužel neopustím… Docházka na koncertě by se dala přirovnat k dobrovolné posilovně po náročném bruslařském tréninku a to mě dost mrzí! Kde byla chyba? Když Slash zavítal do pražské O2 areny, tak ji zcela nenaplnil, což by se dalo očekávat, ale že v Brně dorazí cca půlka haly? Ano, stání bylo plnější, ale ochozy byly poloprázdné a to je velké zklamání, které si koncert nezasloužil! I tak se fanoušci skvěle bavili a na koncert budou dlouho vzpomínat. Chtělo by do budoucna hledat kompromis a příští zastávku hodit například do O2 universa, kde by byla hala nabitá k prasknutí! 

Abychom recenzi nekončili negací, tak musíme dát kredit organizátorovi, který přihlédl k lidem, kteří vážili delší cestu a díky brzkému začátku se dostali relativně včas do svých domovů, přestože i tak vstávání do práce opět bolelo.

Děkujeme Live Nation, že nám vozí takové rockové velikány a příště naviděnou! 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.