Metalový svátek začíná klepat na kovové dveře. Na koho si zajít na letošním Brutal Assault?

Ačkoliv by se po Rock for People, Fajtfestu a Mighty Sounds mohlo zdát, že je hlavní část festivalové sezony za námi, tak to samozřejmě není úplně pravda. Srpen nabízí spoustu zajímavých eventů, mezi kterými jednoznačně vyčnívá oslava metalu v Pevnosti Josefov. Brutal Assault si za dlouhé roky na scéně vybudoval pověst jedné z nejprestižnějších akcí ve středí Evropě a ani letošek nebude výjimkou.

Na koho se letos v Klubovně na Brutalu nejvíc těšíme?

COMEBACK KID

Jasně, v line-upu jsou větší jména, ale tady u nás panuje jednoznačná shoda. Kanadská hardcorová legenda je i po více než dvaceti letech na scéně dostatečně fresh, což dokazuje i jejich letošní deska Heavy Steps, která bude dozajista aktérem našich letošních TOPek. Kapela okolo charismatického frontmana Andrew Neufelda a věčného smíška Jeremyho Hieberta nás bude za chytat za srdíčko a nutit do moshpitu čtvrtý festivalový den, kdy bude energický doping nutně potřeba!

SLOPE

V hardcore-punkových invencích se ponese i vystoupení německé nálože Slope. V Čechách trochu neprávem přehlížená formace přináší do své tvorby vlivy funku s groovy riffy, což jednak odkazuje na kapely typu Beastie Boys nebo Suicidal Tendencies, ale reprezentuje směr, který opět úspěšně do hry vrátili Turnstille.

SICK OF IT ALL

Není nad klasiku. Nehynoucí legenda nesoucí do světa vlajku zvanou New York Hardcore. “Sikofky”, jak se u nás už familiérně přejalo, jsou imunní všem trendům a jiným výkřikům doby a od roku 1986 reprezentují poctivost a konzistentnost. Ostatně, co může být větším důkazem, než že za dlouhých 35 let na scéně vyměnili jen dva členy? Loňský počin Wake the Sleeping Dragon! navíc jasně dokazuje, že mají stále potřebný drive. A nic jiného nečekáme ani v Josefovské pevnost.

LORNA SHORE

Momentálně jedna z nejžádanějších corových kapel na světě, která má to nejlepší ještě zjevně před sebou. A proč? Lorna Shore v podstatě nepřerostla sama sebe, ale svůj původní subžánr. “Deathcore se už nemá kam dál rozvíjet…“, tak s tímhle za chloubou New Jersey fakt nechoďte. Na tuhle brutální symfonii se už teď neskutečně těšíme! A nezapomeňte, že se již 10. září představí také ve Forum Karlín po boku ikon Parkway Drive a While She Sleeps.

ČESKÁ STOPA

Brutal Assault je rovněž znám tím, že to zrovna nepřehání s bookingem lokálních interpretů. Slotů příliš není, ale o to pečlivě se z nich vybírá. My se ale samozřejmě obzvláště na tyhle sety těšíme i z hlediska toho, abychom si zasadili do rámce toho, jak se domácí vedou ve srovnání se světovou žánrovou špičkou. I když o kvalitách ověřených jmen jako Skywalker nebo Hentai Corporation nemůže být pochyb.

Velké příležitosti se pak dostane štice posledních měsíců Stellaris, kteří nyní dostávají jednu z první šancí na áčkovém festivalu. Hodně nás taktéž zajímá vystoupení Hlukové sekce, která kombinuje zvuky, které jsou pro člověka nežádoucí, nepříjemné, rušivé nebo přímo škodlivé. Zážitek pro silné povahy, kterou ovšem při pobytu na pětidenním festivalu musíte mít.

Jak to mají Obscure Promotion ve vztahu k lokálním interpretům a jaké jsou s nimi plány v rámci Brutal Assault, se dozvíte v našem nedávném minirozhovoru s hlavním pořadatelem festivalu Tomášem Fialou. Tak na koho se letos na Brutalu nejvíc těšíte? Dejte nám vědět v komentářích!

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.