Maylive: Nad nabídkou z Německa jsme neměli vůbec potřebu přemýšlet (Rozhovor)

Po delší době se mi podařilo zplodit další rozhovor a jako hosta jsem si tentokrát pozval kapelu ne tolik známou, přesto talentovanou. A sice kapelu Maylive, která hraje melodický hardcore. Skládá se z bývalých členů jiných známých kapel, jak se dočtete, a věřím, že o ní ještě uslyšíme. Tak tady je.

Prozraďte mi: Ve kterém roce jste se dali oficiálně dohromady jako Maylive?

Kompletní sestava MAYLIVE [mejliv] vznikla v roce 2018, přestože prvopočátky kapely se datují k únoru 2017, kdy jsme začali psát první písničky.

Všichni se mezi sebou dobře znáte z jiných kapel, které jsou našemu publiku ve svých žánrech známé. Řekněte nám, ve kterých kapelách jste hráli?

U nás, na severu Čech, kapely fungují trochu jako spotřební zboží, a tak nevyjmenuji vše, v čem jsme hráli, a vyjmenuji takový ty “hlavní”: Snow Flowers, Define Me, Burning Steps, Your Time Has Come.

Proč jste si vybrali melodický hardcore jako styl, který hrajete? Možností s vaším rozpytelem se nabízelo samozřejmě víc – crust, metal, punk…

Každý z nás poslouchá trochu jinou hudbu, takže jsme vybrali styl,
ke kterýmu máme společně nejblíž. A když vezmeme v úvahu, že například punku a metalu jsme se tak říkajíc “přejedli” za roky působení právě v těch minulých kapelách, shodli jsme se, že něco jako HC pro nás bude nejvhodnější.

Vybrali jsme si hudební styl, kterej nás bude všechny bavit, bude pro nás hratelný (smích), a zároveň by mohl být poslouchatelný jak pro nás, tak pro návštěvníky koncertů a případné posluchače.

První koncert jste měli v říjnu 2018 v Lipsku. Jak jste se tam dostali? Přece jen není moc českých kapel, které měly první koncert v cizině.

Tady tě trochu poopravím, Lipsko byl náš druhej koncert. Náš první koncert byl v Teplicích (čtvrtek), kde kromě jiných hráli dnes už hodně známí ÐÆRRWIN. Ti za námi jednoduše přišli s tím, že následující den (pátek) hrají v Německu a že potřebují ještě jednu kapelu.

Byla to nabídka, nad kterou jsme neměli vůbec potřebu přemýšlet (smích). Sami jsme si mysleli, že taková šance přijde až po letech hraní, takže naše nadšení asi popisovat nemusím.

Na kontě máte klipy Amulet, Baletka, Kardinál smrti. Poslední jmenovaný je nejnovější. Plánujete v nejbližší době nějaký další? Případně vydání něčeho většího jako desky, EP?

Je to tak, na kontě máme tři klipy, které jsi jmenoval. Jsme toho názoru, že
v tuto chvíli to stačí a chtělo by to natočit plnohodnotné album. Momentálně se ale probíráme z menších změn ve složení kapely a dokončujeme práce na playlistu. Myslím ale, že hned, jak bude toto za námi, jedeme do studia.

Jakým způsobem byste se chtěli dostat do podvědomí více lidí? A jaké máte plány v nejbližší době a do budoucna?

Tím rovnou navazujeme na to, jak se dostat do širšího podvědomí lidí. Album, které dáme na streamovací služby a zároveň ho budeme šířit fyzicky. Zvažujeme například i vlastní hudební festival. V neposlední řadě chceme ale hrát živě a pokud možno, hrát i, řekněme, prestižní akce.

A to je vše. Děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří. A brzy snad na viděnou na nějakém koncíku 🙂

My děkujeme vám, za váš čas, rozhovor a brzy na viděnou :-).

Text: Hadrabák

Jsem Hadrabák a rád píšu o punku a hardcoru pro Klubovnu! www.klubovna.net

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.