Klubovna Intro se vydá poprvé za hranice Prahy. Kytarová nálož udeří v příbramské Pojistce.

Po dlouhých měsících útrap to s živou kulturou začíná zase vypadat slibně. A snad nezakřikneme vývoj, když napíšeme, že rovnou dobře. Aktuální rozvolnění přináší očekávatelný hlad ze strany klubů, kapel i pořadatelů, a tradičně hladový je i Klubovní medvěd.

Zároveň nás těší jakou odezvu začíná mít Klubovna Intro. Blížící se rapové vydání v Ty Kávo útočí na vyprodání nastaveného předprodeje a rušno by mělo být i v Příbrami. Právě tam totiž sídlí také progresivní klub Pojistka, který nás oslovil se zájmem o pořádání Intra v jejich klubu. A jak dobře víte, my podobné výzvy milujeme! Kdo se Vám tentokrát 2.4. představí na dosud nezmapovaném poli?

DONNIE DARKO

Plzeňská kytarová stálice, která si loni málem došla i pro žánrového Anděla. Jejich skvělá deska Yesterdays je velkou poctou grungovým devadesátkám, ale rozhodně se nejedná o žádnou lacinou kopii let minulých. Donnie Darko mají jasně čitelný rukopis, umí napsat silné autorské písně s texty, které chytnou za srdce a nebo proberou k sebereflexi. A jelikož si koncertně pečlivě vybírají, dokážou táhnout. Na nedávné pražské Went party měli možná překvapivě nejpočetnější publikum. A my máme velkou radost, že se tahle mimořádně ceněná kapela s kořeny a srdcem v Plzni vydá i do Příbrami. A to v pozici očekávaného headlinera večera.

BIKKINYSHOP

S odkazem na hudební devadesátky si tykají taktéž BIKKINYSHOP, kteří své kořeny rozprostřeli mezi Beroun, Prahu a Příbram. Za “domácí barvy” bude v Příbrami třískat do činelů Tomáš Blažek, kterého si jistě pamatujete z metalcorové stálice Anthems. Po rozpadu kapely ovšem vyměnil dres a přijal v angažmá v nu-corové stálici, která se v posledních letech prokazuje solidní autorskou formou. My kluky naposledy viděli v Crossu, kde se taktéž upekl nápad na spojení se Something Like, kteří v sobě mají taktéž posilu z řad Anthems.

FROZEN POPPYHEAD

Těšili jsme se na Something Like a opravdu hodně. Zdravotní patálie bohužel tuhle sympatickou kapelu vyřadili a hozenou rukavici zvedla jihočeská talentovaná formace Frozen Poppyhead. Českobudějovická formace má parádně nakročeno, což dokazuje i jejich třídenní minitour, která zahrne Brno – Prahu a nově i Příbram. A rychlost naší vzájemné domluvy dokládá, že připraveni na budoucí výzvy rozhodně jsou!

…a možná taky Klubovní Pouštěčka?

A že by pak přišla i závěrečná klubovní steč v rámci afterparty? Nechejme to otevřené, ale něco nám říká, že tohle bude mejdan, kterej jen tak neskončí!

PRO VÍCE INFORMACÍ SLEDUJTE TAKÉ TYTO KANÁLY:

www.klubovna.net
https://www.instagram.com/klubovna_cz/

VSTUPNÉ: 200,- (pouze na místě)

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: