Kapela je vždycky pro fanoušky. Dneska byli fanoušci pro kapelu! Yonaka udělala z koncertu karaoke!

A je to tady. Po páté v Čechách, konečně v pozici headlinera a rozhodně se vyplatilo. Rock for People hlásá už několik týdnů vyprodáno (Praha byla dokonce první sold out show téhle tour) a to je něco, co u své české headline premiéry chceš. Yonaka si to rozhodně zaslouží, a to nejen díky Therese a jejímu charismatickému přístupu, ale především proto, jak kapela roste. Svou premiéru si odbyli v roce 2019 právě na RfP. A víte vůbec, že tam byli? Ne? Škoda! Takový štěňátka už jen tak neuvidíte. Teď ale zpátky do současnosti a do Prahy. Zdravíme známé tváře nejen pro mě, ale pro kapelu samotnou, protože ti trů fans si zajedou i za hranice.

Otvíračku nám připravili Noisy a Mimi Barks. Jestli něco bylo překvapením, tak rozhodně Mimi Barks. Člověk čekal bizárek – hlavně na základě prezentace umělkyně – a ono to vlastně bylo naživo kurňa dobrý! Tahle worm girl (jak má v biu na Spotify) má na kontě dvě alba – debutové Enter the Void vyšlo v 2019 a o tři roky později následovalo DEADGIRL. Počátkem letošního února zveřejnila singl „FSU“, který samozřejmě nechyběl v setlistu.

Kdo byl v září na Grandsonovi, tomu Noisy není cizí. I tam se postaral o skvělej hype a tady tomu nebylo jinak. Noisy nezklamal svojí energií a přístupem. Naštěstí tentokrát vlajku nechal stranou, protože komu by se jí chtělo máchat v Rock Caféčku, kde je sakra nízkej strop? Noisy nezůstal pozadu a přehrál většinu singlů z nové desky NOISY_Pre’s., ale připomněl i starší tvorbu, která je pro Noisyho typická – jsme v klubu? Jsme na diskotéce? Vlastně je to fuk, má to rytmus a hype. My jsme vlastně spokojení.

Nicméně se nám tu sešly tři žánrově podobný a zároveň odlišný kapely, ale ve finále to vlastně fungovalo. Co chybělo u jedné kapely, to dodala druhá. Myslím si, že o Mimi Barks i o Noisym ještě uslyšíme. Tak jako tak, za mě je skvělý, když na tour vyrazí žánrově skoro stejné, ale téměř různorodé kapely. Fanoušky to celkem stmelí, navíc si všichni rozšíří obzory a uvědomí si, že nemá smysl se škatulkovat.

A začíná bejt teplo. Uff. Dvě kapely stačily k tomu, aby bylo v Rock Café už z části nedejchatelno a to to nejlepší teprve začne!

Rock Café se doplnilo opozdilci a těmi, kteří vzdali support. A tady nastal zlom. Jestli k dobrému nebo špatnému, to záleží na každém, kdo na koncertu byl. Za sebe musím říct, že nastal posun k lepšímu, a to sakra o dost. Každopádně otevírací trio „By The Time You’re Reading This” z novýho alba,„Greedy“ a „Punch Bag“ zůstalo beze změny a dle mě jde o úplně ideální start k tomu, jak se neodjebat hned od začátku a energii si tak trochu rozložit do celého koncertu, i když to bylo sakra těžký. Jenže při songu „Call Me a Saint” se začal objevovat problém v podobě chraptění frontmanky Theresy. A co teď? Zruší se koncert? Přesune se? Spoustu otázek. To, že někoho zradí hlas nebo ho sejme rýmička, se stane. Někdo kvůli tomu zruší nebo přesune koncert. V případě Yonaky tomu tak nebylo! Udělat z koncertu karaoke rozhodně nebyl problém, ba naopak to včerejší koncert posunulo o deset příček nahoru. A my jsme to uvítali všemi deseti, protože tohle je interakce s fanoušky, která se jen tak nevidí.

Na stagi se prostřídalo hned několik fans, kteří znali slova a střihli si role frontmana či frontmanky místo Theresy. Za zmínku stojí Kayu, která je TOP 1 fanynkou kapely a na stagi předvedla nejeden singl. (Kayu, žiješ?!). Koncert se tak místo možného zrušení a přesunutí proměnil ve spontánní karaoke. Bude tohle nejlepší show z celé tour? Pravděpodobně. Byla tohle nejlepší zastávka Yonaky? Definitivně!

V tomhle duchu se nesl celý koncert až do úplného závěru

Povedlo se mi být na každém jejich koncertě v Čechách, ať už v rámci festivalů, nebo když supportovali Evanescence nebo dokonce Palaye Royale. Mimochodem Palayáci jsou letošní hvězdou Rock for People afterpárty v Brně! Tak si nech nějakou rezervu energie po fesťáku a vidíme se tam!

S členy Yonaky se vždycky skvěle pokecá a nejednou jsme prohodili po koncertě pár slov. Je patrný jejich růst, ať už v podobě propracovanější hudby, vizuálů, ale především v rámci jejich živáků! Theresa na mě vždycky působila jako nervák a dle toho vypadal i její výstup. Ale tentokrát? Sice odzpívala minimum toho, co měla v plánu, ale energie rozdávala dvakrát tolik. Jakoby to byl někdo jinej a to je přesně to, co uvítáte, když zpovzdálí sledujete kapelu, jak roste. Lepší songy, lepší vizuál, lepší výstup a dokonce i lepší interakce s fanoušky. Tentokrát o to víc, když to byli právě fans, kteří tady v tenhle večer byli pro kapelu!

Závěr patřil největšímu hitu kapely – „Seize the Power“, který na Spotify míří na 40 milionů poslechů. Společný singl, během kterého se dokonce přidala i Mimi Barks a závěr, jak má bejt. My odcházíme spokojený a šťastný, že Yonaka předvedla konečně zaslouženou headline show i s menší pomocí. Potrženo, sečteno, aspoň z toho, co kapela stihla zahrát svépomocí – tahle partička urazila velkej kus od svého prvního vystoupení v Čechách a dneska to bylo především o emocích!

Foto: Lucka

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.