Hudebníci ft. Karanténa. Jak probíhala šestitýdenní nekoncertní pauza?

Veškeré plány na léto, festivaly a tour odvál čas a soupeř jeho drtivá síla semlela celý hudební svět.

Covid-19 se nevyhnul ani hudbě a zpřetrhal plány na rok 2020.

V Čechách a na Slovensku navíc znamenal šestitýdenní sociální izolaci, kterou jsme se stejnou dobu snažili reflektovat každý den na našem Instagramu. V našich instastories se tak sešla na první pohled žánrově nesourodá parta muzikantů, která reflektovala svoje pocity, obavy i alternativní řešení nečekané změny situace z pohledu hudebníků.

1.TÝDEN (1 – 7. Dubna)

“Paříme na compu, čumíme z okna a nevycházíme ven.”

První týden reflektoval především nově vzniklou situaci a taky tuplovanou sociální situaci.

Hosté: Eponine, viah, 7Krát3, Trocha Klidu, Krang, Giudi, Mydy

2.TÝDEN (8 – 14. Dubna)

“Začalo nám trochu hrabat”

Druhý týden sociální izolace byl pro spoustu lidí asi nejtěžší zkouškou. Sociální izolace nás nešetřila, a tak došlo na domácí dramatická vystoupení i uvědomělá prohlášení.

Hosté: Mladé Perspektivní Ryby, Marked As An Enemy, Jirka Drtil, Hentai Corporation, Daerrwin, From Our Hands, Štěpán Urban

3.TÝDEN (15 – 21. Dubna)

“OK, it´s time for plan B”

Hudební svět začíná zjišťovat dopady pandemie a odvolávají se první větší festivaly. Oslovení muzikanti ale nezabředli do sebelítosti a začali vařit pivo, svolávat videokonference nebo nahrávat nový materiál.

Hosté: John Wolfhooker, Pam Rabbit, Skywalker, Phil May Grey, Silent Generation, The Valentines, Depression Island

4.TÝDEN (29.4 – 5.5)

“Příroda je lék, práce šlechtí a koncerty se blíží!”

Měsíc v karanténě si vybírá svou daň a spoustě muzikantů je nejlépe hlavně v lese a zkušebně. Někteří tahají vozíček se dřívím doslova přes koleno, jiní rekonstruují zkušebnu, další dokonce chystají online koncerty.

Hosté: Nature Trip, Hillside, Secrets of Separation, Good Times Only, GoofyCow, Hošty, Dirty Blondes / Monna

5.TÝDEN (22 – 28. Dubna)

“Pusťe nás ven nebo nám definitivně j*bne!”

Pět týdnů je fakt dlouhá doba a začínají se kritizovat tvrdá proti-covidová opatření. Začínáme mít strach o svobodu a definitivně se smiřujeme, že festivaly letos nebudou. Čas na striptýz a domácí pobrnkávání je ale vždycky!

Hosté: Crippled Fingers, Sunset Trail, The Truth Is Out There, Hellwana, Wictims, Meresiew

6.TÝDEN (6 – 12. Května)

“Konečně nás pustili na svobodu! A teď už zase hrát, natáčet a vydávat!”

Konečně! Po šesti týdnech se začínají rozvolňovat tvrdá opatření a dokonce se objevila i naděje na uspořádání menších akcí. Závěrečná pětice proto neváhá a začíná naplno tvořit a dohánět resty.

Hosté: Fall From Everest, Homesick, Aiko, Brighter Days, We Are Motion

V naší Instakaranténě, kterou jsme každý den premiérovali na našem Instagramu  📲 http://bit.ly/IGKlubovna, se během šesti týdnů představilo 40 multižánrových interpretů, kteří reflektovali své pocity ze sociální izolace.

Pevně doufáme, že Vás náš operativní pořad bavil a těšte se na další novinky, tentokrát už v době po-covidové!

SLEDUJ KLUBOVNU 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

STORIES LINE-UP 👇

Eponine, viah, 7Krát3, Trocha Klidu, Krang, Giudi, Mydy, Mladé Perspektivní Ryby, Marked As An Enemy, Jirka Drtil, Hentai Corporation, Daerrwin, From Our Hands, Štěpán Urban, John Wolfhooker, Pam Rabbit, Skywalker, Phil May Grey, Silent Generation, The Valentines, Depression Island, Nature Trip, Hillside, Secrets of Separation, Good Times Only, GoofyCow, Hošty, Dirty Blondes / Monna, Crippled Fingers, Sunset Trail, The Truth Is Out There, Hellwana, Wictims, Meresiew, Fall From Everest, Homesick, Aiko, Brighter Days, We Are Motion

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: