Nomura: Dělat rámus na “Bohničáku” byl celkem adrenalin (Rozhovor)

Olomouc už nejsou jenom Sunset Trail, Goofy Cow, ale také hodně ambiciozní Nomura, která má právě venku singl “The Silent Whisper”. Nám jejich progres samozřejmě neunikl a Hadrabák vám proto přináší kratičký leč snad výstižný rozhovor s touto novou metalcorovou nadějí.

Baví mě vaše pojetí metalcoru. Nemůžu si pomoci, zníte mi trochu jinak než u jiných kapel podobného ražení. Bylo záměrem si se zvukem více vyhrát a odlišit se, nebo to vyplynulo samo od sebe?

Jsme moc rádi, že tě náš styl zaujal. Od začátku jsme hudbu chtěli dělat podle sebe, ne stylem hrát jako tato kapela apod. Při výběru producenta jsme vždy pečliví, ideálně, když je to člověk, co má sám kapelu v podobném žánru, takže ano, částečně to vyplynulo samo od sebe, ale určitě tam je i záměr dělat to jinak. 🙂

Ve zpěvu jsou cítit vlivy nu-metalu v některých pasážích. Je nu-metal styl, který vás nějakým způsobem ovlivnil v hudební tvorbě?

Na každého naše songy mohou působit trošku jinak, ale ne, nu-metal nepatří ke stylům, které by nás ovlivňovaly v naší tvorbě.

Festivalová sezóna skončila a vše se přesouvá zpátky do klubů. Řekněte nám něco více o tom, jak přes rok funguje klubová scéna v Olomouci? 

Je pár zaběhlých klubů, které pravidelně pořádají akce různého ražení, takže nějak to u nás funguje, ale Praha to samozřejmě není. 😀

Máte nějaký konkrétní festival, na kterém by bylo snem pro vás hrát?

Asi jako každá “corová” kapela bychom si rádi zahráli na Brutalu nebo Fajtfestu.

Které kluby na Olomoucku a jinde jsou vaše oblíbené, kde rádi hrajete? Můžeme prozradit, že se 21. listopadu chystáme do Rockstar baru a moc se těšíme, akce v Olomouci vždy byly parádní. 

Sklub je pěkný prostor přímo v Olomouci, popř. Jack’s Cowhouse v Daskabátě je taky pěkně stylově zařízený klub.

Chystáte něco teď nového v nejbližší době? Co chystáte po novém singlu “The Silent Whisper”? 

Ano, přesně tak. Teď jsme odpálili první klip s názvem “The Silent Whisper” a tento single nese vlastně i název celého EP, které budeme vypouštět ven během celého podzimu. Vše pod záštitou Smile Music Record, kterému tímto děkujeme za to, že nás pod svůj label přijali. Natáčení probíhalo v uvolněné atmosféře, jelikož se s Mateem Ťažkým známe a baví nás to s ním! Nějakou perličku? Dělat rámus na “Bohničáku” byl celkem adrenalin, každou chvilku jsme čekali, kdy přijede Městská policie. 😀

Dostali jsme se k závěru. Tady můžete vaše fans a lidi, co vás sledují, nalákat na nějakou nejbližší vaší show či klip. Tak na co se můžeme těšit?

Tento podzim bude u nás ve znamení EPčka “The Silent Whisper”, které představíme naším prvním koncertem 6.10. v Praze v klubu Modrá Vopice, tak doufám že se s Klubovnou a fans tvrdší muziky potkáme. Každopádně můžete se těšit na Djent, Ambienty a pořádnou dávku Coru, jak to máme rádi! Díky za rozhovor Honzo, ať se daří! 🙂

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.