Bad Omens rozparádili Prahu a předvedli dokonalou „one band show“

Přibližně po roce si dali Bad Omens vytoužený návrat do Prahy. Loni v přeplněné Lucerně, letos po přesunech nakonec v karlínském Fóru. Které ale taky praskalo ve švech, a to i přes rozporuplný support pouze v podobě zpěvačky Poppy. V hledišti jsme se dočkali dokonce rozdělení na Golden Circle a low stání pro běžné smrtelníky. Měli jsme obavy, ale dopadlo to krásně.

Od vystoupení předjezdkyně Poppy jsem upřímně moc nečekal. Hostovačka v metalcore songu na featu? Jasně, super a sypej to do mě. Ale víc než půlhodinový set mě po chvilce dost nudil. Projektů a interpretů jako Poppy je poslední dobou jako hub po dešti nebo ticket-scammerů v komentářích, a spousta podobných live shows na mě působí trochu uměle až playbackově. 

Nevšední hlasový projev Poppy mi zněl po několika písních už trochu ukňouraně a kreativní střídání rytmů i stylů přestalo být originální, ale spíš rušivé. V zásadě by se dalo říct, že se hrál elektropopík s metalovými vsuvkami, ale vlastně nevím, bylo to prostě messy. Teda na můj vkus. Věřím, že se našlo publikum, které si Poppy užilo. Já ale výjimečně zaujal konzervativní postoj a víc bych ocenil tradičnější a žánrově bližší support.

21:00, Bad Omens set now loading. Takovou grafikou nás Noahova parta nabudila přesně v devátou, aby následně rozmetali natěšený dav peckou ARTIFICIAL SUICIDE. Zvuk byl parádní, atmosféra na jedničku, pátek snů

Noah podával opravdu špičkový výkon, až jsem byl sám překvapen. S Bad Omens totiž poslední dobou trochu bojuju. Zaprvé je to drobné vykrádání milovaných BMTH (což mi vlastně nevadí, ale ta inspirace je občas fakt až moc slyšitelná i viditelná). A zadruhé pořád nějak nemůžu vykoumat, kdy a jak se z toho za poslední 2-3 roky stal tak obrovskej kult?! Jako jasně, bylo to popiči, metalcore nejvyšší ligy, ale ta popularita až za hranice metalcorových vod mě stejně pořád překvapuje. 

Každopádně za páteční večer můžu jedině smeknout, celej set jsem si opravdu užil. Jediný dvě věci, co bych ještě vyšperkoval? Trošku aktivnější komunikace od kapely směrem k publiku, ale to je spíš osobní preference. A nevadil by mi větší podíl starších songů. Věci z THE DEATH OF PEACE OF MIND jsou skvělý, ale třeba Glass Houses ze začátku a Dethrone (edukační vsuvka: každý si někdy domýšlíme texty, ale ne, fakt v refrénu není „take me to the barricades“ :)) na konci jsem si užil ze všeho nejvíc.

Sečteno a podtrženo, i přes slabší support to byl parádní metalcorový večírek, ale hlavně… Asi za 4 měsíce a jeden den se vidíme znova, první den Rock for People se totiž můžeme těšit právě na Bad Omens. Takže see you in the pit. V létě v Hradci, a nebo klidně už tuhle středu ve Futuru na Novelists a Elwood Stray! 

Text // Gerli

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: