VĚDĚLI JSTE, ŽE SPOUSTU HUDEBNÍCH VELIKÁNŮ TOČILO SVÉ KLIPY V ČECHÁCH?

V dnešní době spoustu z nás poslouchá muziku na streamovacích platformách a málokdy se dívá na videoklipy. Ti, jež chodí na koncerty, slyší mnohokrát od interpretů, jak mají naši zemi rádi a jak milují Prahu či jiná města (dle toho, kde vystupují). A víte, že některým kapelám se tak moc zalíbily naše lokace, že se dokonce rozhodly v Čechách natočit videoklip? Přinášíme vám TOP 10 videoklipů, jejichž lokace vám budou více či méně známé.

Linkin Park – Numb

Začneme hned tím nejznámějším songem. Nevím o člověku, který by „Numb“ od Linkin Park neznal. Klip byl natočen v roce 2013 a na záběrech můžete poznat Karlův most, Katedrálu sv. Víta, ale i gymnázium Jana Keplera. Zajímavostí je, že Chester do Prahy nedorazil a své záběry dotáčel v Los Angeles. A také je to první singl, který překročil milník miliardy zhlédnutí na YouTube.

 

Rihanna – Don’t Stop the Music & Shut Up And Drive
Rihanna
tu natočila rovnou dva videoklipy – „Don’t Stop the Music“ a následně „Shut Up and Drive“. Nicméně tady člověk musí být více pozorný, v klipech se mihnou ikonické pražské tramvaje a druhý klip se odehrává v hudebním klubu Radost FX.

 

The Prodigy – Baby’s Got A Temper
Ty vole, stodváca a Poldovka! Legendární The Prodigy se pro svůj klip rozhodli projet škodovkou, a to rovnou až na Kladno do areálu Poldi! Zde vznikl klip „Baby’s Got A Temper“. The Prodigy dokonce letos hrají i na Rock for People – headline show ve středu 12. června 2024!

 

 

Anastacia – What Can We Do (A Deeper Love)

Pokud by Anastacia nebyla úspěšnou popovou zpěvačkou, rozhodně by byla skvělou účastnicí v reklamách na naše hlavní město a Škodu. Nesmí chybět ani bochník Šumavy. Zkrátka reklama a videoklip jak má být!

 

Imagine Dragons – I Don’t Like Myself
Imagine Dragons v ulicích Prahy. Točilo se už na posledním dvojkoncertu v červnu 2022. V říjnu spatřil světlo světa klip k „I Don’t Like Myself“, kde se frontman kapely Dan prochází ulicemi Prahy.

 

Wang Leehom – Singularity

To, že je Praha oblíbená u kapel a asijských turistů, víme. A hudební asijská scéna tu také točila, tak se pojďme mrknout na jeden zajímavý, možná až trochu i nadčasový videoklip, který pojednává o lásce mezi člověkem a robotem. Wang Leehom je nejen hudebník, ale i herec, kterého jsme mohli zaznamenat například ve filmech Hacker po boku Chrise Hemswortha nebo Malý velký bojovník s Jackie Chanem.

Kanye West – Runaway
Před třinácti lety nalákal český choreograf Yemi A.D. samotného Kanye Westa do Prahy. Natočil zde krátký film a ten byl sestříhaný do hudebního videoklipu. Na choreografii se podílí právě samotný Yemi a tančí v něm české baletky.

Gwen Stefani – Early Winter (Closed Captioned)

Klip se natáčel během The Sweet Escape Tour v Miláně, Budapešti a Praze v roce 2007.

 


Jay-Z & Kanye West – „No Church In The Wild“ ft. Frank Ocean, The-Dream
O obsazení se postaralo přes 100 českých komparzistů – třetina v roli vojáků, dvě třetiny v roli demonstrantů. Najatí byli také profesionální kaskadéři. V klipu nejsou použity žádné speciální efekty. Všechny ohňostroje, výbuchy, lasery, vodní děla, hořící rekvizity a zvířata, včetně koně i slona na konci videoklipu, jsou skutečné. Natáčelo se celkem tři dny a noci koncem dubna 2012 v Praze v okolí Rudolfina, na mostě Legií, v Jungmannově ulici, v Divadelní ulici a na Nové scéně Národního divadla.

 


Palaye Royale – Broken & Oblivion
To, že Palaye Royale milují Prahu a Praha miluje Palaye Royale, je už všeobecný fakt. Palaye Royale tu natočili hned několik klipů. Jedním z nich je „Broken“ a následně „Oblivion“, kde je v hlavní roli kromě kapely i Karlův most. Oba videoklipy režírovala Eva Doležalová.

 

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.