Z Akropole bude opět holubník. John Wolfhooker připravují velký křest

Slavnostní pokřtění zbrusu nového alba The New Past a zároveň párty na oslavu desátých narozenin kapely čeká každého, kdo dorazí poslední květnový večer do pražského Paláce Akropolis. K tomuto velkému vyvrcholení spěje celé turné, které John Wolfhooker přes jaro podnikají. A už teď je jasné, že koncert bude stát za to. John Wolfhooker jsou proslulí jak skvělou tvorbou, tak nepřekonatelnými koncerty, které vystoupení většiny zahraničních hvězd strčí do kapsy. Jestli jste jim ještě nedali šanci, teď je vaše chvíle, protože počet vstupenek se tenčí.

Žánrově rozlítaná kapela na pomezí alternativního rocku, metalu, metalcoru a punk rocku si na česko-slovenské scéně od roku 2013 vybudovala renomé, jakému mohou ostatní tuzemské kapely jen těžko konkurovat. Svými chytlavými, osobitými songy si kluci vydobili hromady fanoušků a jako snad jediná corová kapela u nás pravidelně vyprodávají i tak velké kluby, jako je právě Akropolis. Předskočili už i hvězdám takového formátu jako jsou Enter Shikari, Our Last Night, Sleeping With Sirens nebo Hollywood Undead. Nedávno se dokonce upsali světovému labelu Warner Bros.

Na peckách “Stubborn” , “Zeddknot” , “Voices” , “313” nebo ” Singularity ” je cítit vliv My Chemical Romance, Billy Talent a Bring Me The Horizon, ale i jejich vlastní osobitý styl. Ve stejném duchu, jako poslední zdařilé 313 a 626 se nese i současné The New Past. Snad naživo zazní i výrazné kousky “Free Your Mind”, “Kingdom Fall”, experimentální “Cobalt Blue” a titulní “The New Past”.

text: Kája Klenková

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: