Vyprodané MeetFactory patřilo sesterskému triu The Warning, které předvedlo show hodnou velkých stadionů

Přes vyhřáté Španělsko, Portugalsko a Itálii pěkně do vyprodaného pražského MeetFactory! Sourozenecké trio The Warning je ve světě rocku velkým pojmem… ne nadarmo doprovázelo kapely jako Muse, Foo Fighters nebo The Killers a jejich kvalit si všimly i bystré oči v bookingu Rock for People.

Holky z The Warning si odbyly premiéru na loňském Rock for People, kde se představily poslední den festivalu na hlavním pódiu a koncert tehdy sklidil skvělé ohlasy. To organizátory vedlo k jejich osvědčené taktice: z festivalu na sólo koncert! Trojice sester z Mexika se měla představit v pražském Futuru Music Baru, ale zájem o koncert předčil očekávání, a tak se vystoupení přesunulo do MeetFactory, které se bez větších problémů opět podařilo vyprodat.

Ve zcela zaplněném MeetFactory vládla od začátku skvělá atmosféra a pomalu se čekalo na to, co nám slečny předvedou. O první vystoupení večera se ale postaral speciální host Conquer Divide, který byl ohlášen týden před samotným koncertem a volba to byla více než dobrá. Ohlas na předkapelu byl od začátku pozitivní a my si mohli užít rockový večer, o který se na pódiu postaralo něžné pohlaví, které ale v projevu vůbec něžné nebylo! Stejně jako u sesterského spolku se jedná o dívčí soubor, který vyniká silnými riffy, rychlým kopákem a refrény, kde o screaming není nouze. Během půl hodiny zaznělo sedm skladeb a v MeetFactory začínalo být horko… i když mi kamarádi tvrdili, že dnes moc moshpitů nebude, tak s úvodní oťukávačkou se ke konci rozjel slušný kolotoč, který se přenesl i na samotný hřeb večera! 

The Warning svůj set odpálily songem „S!CK“ a slovy „děkuji, Praha“ přivítaly  vyprodaný klub, jenž byl rázem ve svém živlu. Oproti festivalu jsme se dočkali plnohodnotného vystoupení a slečny nám během hodiny a čtvrt předvedly, jak vypadá nefalšovaná rocková show! Mexičanky představily setlist, který neopomněl ani jedno z jejich vydaných alb, přesto měly největší zastoupení spíše nové skladby, které jsou díky svým kytarovým riffům a silným vokálům střídajícím angličtinu se španělštinou jak šité na míru stadionovým rozměrům.

Jak už bylo řečeno, o moshpity nebylo nouze! Ba naopak se kolečko mezi sloupy čím dál více rozšiřovalo a teplota v klubu se vyšplhala k tropickým hodnotám. Ještě aby ne, když k nám holky zavítaly ze slunečných krajin a trochu toho tepla nám dovezly do samotného MeetFactory. Vystoupení splnilo veškerá očekávání. Přes povedený zvuk, díky kterému jsme byli svědky skvěle zahraného koncertu, až po samotné fanoušky, kteří byli s holkami na jedné lodi! Došlo i na sborový zpěv, kdy si publikum odzpívalo úvod k písni „CHOKE“, ale také na tanečky, paroháče a pár jedinců se dokonce projelo na rukách a skončilo až na pódiu se samotnou kapelou. Co víc k tomu říct?

Rock for People prostě umí tahat esa z rukávu a my se těšíme, jaké objevy se představí na letošním festivalu. The Warning přejeme, aby jejich z větší části vyprodané turné mělo pouze pozitivní ohlasy! Těšíme se na příště, rockové ďáblice!

Foto: Lucka Kramperová // @lucy.with.camera

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.