Večer ve Fabrice pod taktovkou John Wolfhooker! (Report)

V sobotu v podvečer 15. 10. jsme vyrazili na John Wolfhooker do budějovického klubu MC Fabrika. Šlo už o druhou zastávku právě probíhající tour JW po Český republice. Ta první byla v Hradci, kde jako support vystoupili účastníci Eurovize The Valentines.

V Budějcích měli po boku Wolfhookerů hrát pražští Define Me, kteří ale ze zdravotních důvodů bohužel nemohli vystoupit. Klukům se tak na poslední chvíli podařilo splašit absolventy vysoké školy života Tomáš Holuba Trio, kteří se své role zhostili více než skvěle! Srdce budějovického osazenstva si získali už jen tím, že jednu ze svých hitovek pojmenovali „Budvar je nejlepší pivo“, i když se to stejně neobešlo bez poznámky a z davu se celkem okamžitě ozvalo: „Tak to bych se hádal!“ Mimo tuhle pecku ale hráli i další létama prověřený věci, jako třeba „Fidorka za 5 korun“, „Špatná béčková detektivka z 80. rokov“ nebo „Keď sa kytarista rozhodně byť romantický“. Musíme kluky z Tomáš Holuba Trio pochválit, nečekali jsme nic, ale celej set šlapal dohromady stejně dobře jako švýcarský hodinky!

A teď pro nezúčastněné – Tomáš Huluba Trio, jak už název napovídá, byli sami kluci z JW, kteří se dali dohromady těsně před koncertem a budějovickým fanouškům předvedli skvělou improvizační jam session. Za nás rozhodně palec hore za to, jak si s vypadlou předkapelou pomocí vlastního talentu poradili.  

V mezičase, kdy si všichni přítomní kuřáci stihli dojít ven na kouřovou pauzu, se Fabrika už začala pomalu ale jistě zaplňovat. Účast byla rozhodně několikanásobně lepší, než při jejich poslední návštěvě stejného místa. To, že Fabrika ten den ožije, bylo jasný už během prvních tónů „Chupacabry“, kterou kluci zahajovali svůj set. Frontman Martin Čupka na nějakej čas dokonce zavítal i mezi lidi, takže spojení kapela – fanoušci bylo od prvního songu bližší, než někteří postávající vzadu čekali. Následovalo „Damage Goods“, kterou si přítomní dali pěkně do plnejch, a Fabrika se začala konečně hejbat! Dokonce byla i klasická „vyskakovačka“ z bobku a během songu „313“ proběhl i menší pokus o circle pit, kterej se následně změnil v docela solidní mosh.

Od kluků jsme se ten večer dočkali věcí z průřezu celé jejich kariéry, ale mimo to jsme slyšeli i songy z jejich nejnovějšího EP „626“, a dokonce i úplnou novinku, která, po menší debatě „jak se to vlastně bude jmenovat“, dostala název „Addictionary“. Energie kapely i publika byla ten večer zjevná, takže kdo čekal, že Wolfhookeři ten večer jen tak odejdou a nerozloučí se aspoň jedním přídavkem, o kterej si publikum celkem hlasitě řeklo, byl na omylu, a kapela se tak vrací na pódium a my se s nimi za doprovodu posledních tónů „Tidal Wave“ loučíme.

John Wolfhooker jsou sázka na jistotu, takže rozhodně doporučujeme navštívit alespoň jednu zastávku z jejich právě probíhajícího tour po ČR!

Text: Marťa // @mandybiers
Foto: Tomáš // @kalgraphys

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: