Čtvrteční čaj o páté v Rock Café: Emotivní chvíle střídaly circle pity a tanečky v podání OUR HOLLOW, OUR HOME po boku AVIANY, THECITYISOURS a domácích Abyss, Watching Me (Report)

Po kratičké pauze se ve čtvrtek 13.10. do Prahy vrátili OUR HOLLOW, OUR HOME. Parťáky jim v rámci jejich aktuální evropské tour dělali AVIANA, THECITYISOURS a domácí Abyss, Watching Me.

Čtvrteční večer otevřeli Abyss, Watching Me, původně ruská, teď pražská post-hardcorová parta v čele s Egorem Erushinem (ex Marina). Kapela se postarala o nahození příjemné atmosféry, ačkoli v půlce Egor poznamenal: “Je to moc pomalý, co?” načež mu publikum odpovědělo: “Chce to breakdowny!” No a tohle byl trochu kámen úrazu celého setu. Celá kapela totiž předvedla dobrý výkon, Egor má parádní čisté vokály, refrény hezky harmonizovaly, dokonce i ty breakdowny pak přišly. Nicméně kluci byli prostě nervózní, nebo to tak minimálně vypadalo. Egor neustále kontroloval čas a za něco se omlouval, kytarista Václav se pral se samply, song “Losing” uvedli tím, že je to o tom, jací jsou to lúzři. To by za normálních okolností asi pobavilo, ale tady si kluci celý večer zbytečně podkopávali nohy. Věříme, že prostě jen neměli den den, protože určitě stojí za to si je poslechnout.

Během setu kapely z Londýna – THECITYISOURS – bylo Rock Café už solidně zaplněno, pár skupinek bylo tradičně k vidění i před klubem. V první půlce klubu byla hlava na hlavě a nedalo se hnout. Skrze těla lidí se mi podařilo prodrat se do předních míst, těsně za prostor pod pódiem, kde se odehrávalo to nejdivočejší. Musím říct, že THECITYISOURS hodnotím jako příjemné překvapení večera. Kapela, kterou mnozí do té doby znali jen z pár poslechů, byla v Praze poprvé. Ve vzduchu bylo mezi přítomnými cítit lehké napětí a zároveň natěšenost. Kluci si se svým debutem v Praze poradili velice dobře, jejich kombinace tvrdších a melodických riffů nenechala přední řadu v klidu. Celé jejich vystoupení bylo podpořeno i dobrou komunikací jejich zpěváka s publikem. V první půlce vystoupení se lidé pomalu začali rozhýbávat, k vidění bylo pár náznaků moshe na downbeatovější pasáže. Na skladbu “Death of Me” se tleskalo do pomalého rytmu, do rychlejších se posléze skákalo a pohyby místy až připomínaly pogo (hlavně máchání rukou některých zúčastněných). Mohutný jásot na začátku skladby dal tušit, že tenhle song je velice populární a známý. Tempo se stupňovalo a v druhé půlce vystoupení došlo i na circle pit. Nadšení a lehkost nejlépe dokumentoval zpěvákův úsměv od ucha k uchu a jeho děkovačky, které zněly opravdu upřímně. Žádná póza, ale nadšení, a tak by to mělo být. I hudebně v rámci tour dobrá volba k AVIANĚ a OUR HOLLOW, OUR HOME.

To AVIANA nabíjela lidi energií ještě víc, a aspoň pro mě to byl pocit, který se nedá slovy popsat. Atmosféra houstla v dobrém slova smyslu a všichni byli v očekávání. A očekávání se potvrdilo, protože AVIANA jela jako rozjetý vlak, který nezastavuje a smete vše, co mu stojí v cestě. Wall of death toho bylo jasným důkazem. Tím byl i moment, kdy celé Rock Café usedlo na bobek a pak vylítlo jako neřízená střela. A vepředu to vřelo v průběhu celého jejich setu, což bylo kromě energie hodně podpořeno i stylem hudby, jaký hrají – dávka severské surovosti se nezapře.

Jako zlatý hřeb večera OUR HOLLOW, OUR HOME! Kluci se do Prahy jistě už těšili a nezbývalo nic jiného, než na ně vyždímat poslední zbytky všech sil. Nicméně v porovnání s předešlými kapelami se jejich vystoupení neslo spíše v poklidnějším tempu, ale i tak během jejich setu nechybělo solidní moshování publika. Kombinace heavy a melodických partů byla pro obecenstvo velice působivá, takže ve finále ani nevadilo, že čisté vokály táhl spíše kytarista Tobias. V jednom okamžiku dokonce došlo i k featu se zpěvákem z AVIANY a THECITYISOURS. Musím říct, že zpěvák Connor je takový ten typický charismatický borec, který ví, jak upoutat publikum, takže na pořadu dne byly i jeho velice originální tanečky, při kterých vypadal tak trochu jako nějaký gangsta rapper.

Summa summarum – akce hodně dobrá a povedená. Řekl bych i zvládnutá organizačně na jedničku, nezaznamenal jsem nic zásadního, co by jí zkazilo. Velké díky BrainWave production, tohle se povedlo!

Text : Hadrabák // @hadrabak // @dj_nagano
Péťa // petra.fekete__
Foto: Alice // @Alice.allixe

Jsem Hadrabák a rád píšu o punku a hardcoru pro Klubovnu! www.klubovna.net

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.