TOP 2021 podle Klubovny: Koncerty

Žijeme v době, která živé kultuře opravdu nepřeje. I druhý rok po sobě nám možnost reálného koncertního vyžití nutně prořídla a klubová sezóna zkrátila na rekordní minimum. I přesto a nebo možná právě proto jsme se snažili obrazit jakoukoliv akci a sdělovat Vám naše dojmy nebo prostě jen nasávat atmosféru daného večera.

A když se na to podíváme kolem a kolem, tak jsme toho vlastně i docela dost zažili. Od totálního nasazení na milovaném Fajtfestu, přes první možnost vycestovat s KlubovnaFajtfest Night za hranice, až po vykopnutí série Intro, která navazuje na náš pořad Hodnotíme Vaše Kapely.

A ačkoliv každý z nás navštěvoval trochu jiné akce, jedno se dá vyčíst poměrně jasně. Akcí roku se pro nás stal na letošní středoevropské poměry monstrozní Fajtfest a klubovou událostí roku pak křest Skywalker po boku Glad For Today a Depression Island ve vyprodaném pražském RockCafe.

GUMI

Top 3 živáky CZ/SK:

1) Fajtfest (8. – 10.7.) a Fajtfest Afterparty (18.7.)

2) Křest desky Skywalker – Skywalker, Depression Island, Glad For Today

3) FajtfestAfterparty


Top 3 živáky ZAHRANIČNÍ:

1) Distant – Fajtfest

2) Paleface – Fajtfest

3) Landmvrks – Rock For People

“Svět kolem nás se mění, ale nejlepší akce zůstává stejná. Fajtfest i trochu za přispění situace zase o něco vyrostl a letos byl bezpřehnánění jednou z největších podobných akcí ve střední Evropě. A tomu odpovídala i společná euforie a totální nasazení kapel na stagi a mosherů pod ní. Hned po něm následovala šance společně v Modrý Vopici uspořádat after s Depression Island, Abbie Falls a Hillside, kde tohle všechno snad ještě víc rostlo. Byla to rychlá akce, ale nás dost příjemně šokovala reakce, kdy jsme v neděli tu Vopici za pár dní narvaly. Každopádně Bob a jeho tým jsou frajeři, kteří mají naše doživotní uznání a podporu. Zvlášť v době, kdy se skoro nehraje a oni dokázaly pod Kopec dostat domácí i evropskou špičku.

A pak nelze nezapomenout na křest Skywalker, nepamatuju si takhle narvaný RockCafe, dneska je to sci-fi, ale ten večer jako by neexistovaly limity.”

HADRABÁK

Fajtfest (8. – 10.7.) a Fajtfest Afterparty (18.7.)

“Zasvěcení vědí, více nemá cenu dodávat.”

Postcards From Arkham, Arch Of Hell, Ador Dorath – koncert v Modré Vopici 5.11.

Vopice pro mě vždy měla určité kouzlo, a co se týče metalových akcí, platí to dvojnásob. Na PFA jsem měl spadeno dlouho a moc jsem se těšil. Nakonec předčili moje očekávání se svým atmosferickým metalem, dá-li se jejich styl tak nazvat. Hrozně příjemný pocit z koncertu i členů kapely.

Křest desky Skywalker – Skywalker, Depression Island, Glad For Today

Takhle vyprodané Rock Café jsem nezažil dlouho, kdoví jestli někdy jo. Za tuhle akci dávám palec nahoru hlavně díky více než skvělé celkové atmosféře.

Klubovna x Fajtfest Night Bratislava 11.9.

“Výlet na Slovensko s dosavadně nejdivočejší pouštěčkou, co jsme zažili. Díky Blavo!”

DAVID

Gleb – Cross Club

Žižkovská Noc

Pain – Výstaviště

JOSEF

Top 3 živáky CZ/SK:

1) John Wolfhooker- Rock For People

Zde není co dodat. JW si svojí obří fanouškovskou základnu zaslouží. Výkon bez chyby!

2) Redzed- Fajtfest

Rap i pro fanoušky kytar a tvrdých riffů. Tohle si klidně zopakuju.

3) Abbie Falls- Brno

Na této show jsem po nějakém čase moshoval a málem jsem dostal infarkt. Takhle dobrý to bylo!

Top 3 živáky ZAHRANIČNÍ:

1) LeonidenRock For People

“Jeden z nejhezčích hudebních zážitků, který jsem kdy měl. Před tímhle koncertem na mě padala únava a možná trochu splín. Ale já najednou stál uprostřed davu, vyšlo slunce a na pódiu Leoniden pumpovali energii a pozitivitu do všech přítomných. V tu chvíli mi došlo: je léto, jsem na festivalu a život nikdy nebyl lepší!

2) DistantFajtfest

“Tahle kapela mě hudebně neskutečně uspokojila. Přesně a precizně odehraný deathcore. Po koncertu jsem nakoupil hned několik kusů merche a usmíval se od ucha k uchu.”

3) Annisokay – RFP

Tady popravdě moc nevím, ale v hlavě mi tohle vystoupení celkem utkvělo.

MARŤA

LandmvrksRock for People Hope

SkywalkerMC Fabrika

Fabrika HC fest

Jelikož jsem letos navštěvovala převážně český akce, sjednotím tuhle kategorii dohromady. HC fest ve Fabrice pro mě byl hodně speciální tím, že to byla po x měsících první akce, na které jsem byla. Skywalker, to byla akce, ze který jsem po dlouhý době odcházela pořádně zpocená, takže to snad ani komentovat nemusím, ale jedna kapela naprosto předčila veškerý moje očekávání, který už tak bylo astronomicky vysoko, a vystřelila mě do úplně jiný dimenze. Ten, kdo tam byl, tak mi dá za pravdu, že Landmvrks ten večer excelovali.

JANČA

Top 3 živáky CZ/SK:

Severals – Summer Punk Party

Skywalker – RockCafe, křest

Josefina DuskCafé V lese

Top 3 živáky ZAHRANIČNÍ:

PalefaceFajtfest

GhostkidFajtfest

DistantFajtfest

KUBO

1. DuklaHolešovice

2. DuklaBratislava

PÉŤA

Fabrika Hardcore Fest 2021 (České Budějovice)
Skywalker –
Křest”Late Eternity” (+ Glad for Today, Depression Island)

Silent Generation – Křest “36th Rampage Avenue” (+ Abbie Falls, Abyss Above, No Face No Case)

LUCKA

Skywalkerkřest, Rock Café

Viktor Sheenkřest Barvy, Roxy 

Ben CristovaoLedárny Braník

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.