TOP 2020 podle Klubovny: Objevy a osobnosti

Letošní prazvláštní rok měl i stinné stránky. Díky časté produktivní absenci stabilně zavedených jmen a větší streamovanosti, jsme narazili na spoustu nových objevů. Kdo nás letos nejvíc uchvátil a koho byste měli mít taky na radaru?

OBJEV ROKU

GUMI (Depression Island)

“Letošek byl na objevování nových nebo dosud přehlížených jmen vděčný. Za sebe musím určitě zmínit třeba Nature Trip, Hillside, No Face No Case, The Curly Simon. Na spoustu dalších kapel narážíme teď přes Hodnotíme vaše kapely. Pokud bych měl ale vybrat jednu CZ / SK jméno, řeknu Depression Island. Mají v sobě neskutečný drive, pracující na detailech a věřím, že o nich ještě hodně uslyšíme. Mám velkou radost, že u nás budou mít 3.1. premiéru nového videoklipu!”

PANDA (P/\ST / Oliver Tree)

Náš trendsetter Venca se obvykle netrefuje vedle a jeho predikce, že doceníme Olivera Tree, se vyplnila do roka a do dne. Jeho zábavná deska “Ugly is Beautiful” a muž s účesem Kupce Sáma, stejně jako zábavná image a videoklipy, uhranula Gumiho i Pandu

Nesmíme ovšem zapomenout ani na rapově experimentální P/\ST.

KUBO (Bilmuri)

“O projekte Johnnyho Francka, bývalého speváka z Attack Attack, som počul už minulú zimu ale naplno som mu prepadol až tento rok. Je to zmes hádam všetkého. Pop, elektronická hudba, trapové beaty, breakdowny a… má to všetko. Dokonalá “feelgood” hudba. Ak by som mohol niekomu odporučiť jednu kapelu, bol by to práve Bilmuri. “

HADRABÁK (Vile Justice / Amissa Anima / MakeXPeace)

Tak jako Neny nedá dopustit na Bert & Friends, Hadrabák plně doceňuje Vile Justice, kteří letos vydali výborné eponymní demo. Takže pokud vám voní hardcore bez pozlátka, dejte si jeho dva další tipy Amissa Anima a MakeXPeace.

PAPÍROVÁ HYENA (Sleaford mods)
Divoká britská elektro-punková dvojice, která by se SNAD měla představit na dalším Colour of Ostrava. Notthigamská dvojice, která sama sebe označuje za “fucking shit“, ještě udělá neplechu!

NENY (Bert & Friends)
A opět Albert Romanutti, který se od Neny dočkal již třetí nominace. Jeho dílo ovšem táhne a asi nepřekvapí, když si na jaře dojde pro pár Andělů. Požehnání od naší duhové víly rozhodně má.

LUCKA ( beabadoobee)
Je jí teprve 20, má filipínsko-britský původ a letos vydala oceňované album Fake It Flowers. Britská media jí právem předvídají obří budoucnost.

DENISA (STELLARIS)

Stellaris dokonale využili pokoronové meziprázdno a začalo být okolo nich okamžitě slyšet. Pilotní singl Find Your Course zaujal a okamžitě si našel své příznivce i kritiky. Každopádně nenechal málokoho na scéně klidným, což je slušný základ do dalších let.

JIMMY PUDA

“Samurai je kapela, kterou jste určitě zaregistrovali hru Cyberpunk 2077, v reálu za ní stojí Refused, ale jak už to tak bývá, věci jsou ještě zamotanější.

OSOBNOST ROKU

Ne nadarmo se říká, že se v těžkých okamžicích projevují ty pravé osobnosti. Kdo ale tou osobností vlastně je? Krásná této kategorie je, že jí každý z nás vnímá trochu jinak. Někdo v ní projektuje oblíbeného zpěváka, někdo zmatené vládní činitele a někdo nedávno zesnulého vlastního tátu. Tohle jsou osobnosti, které nás letos nejvíce pozitivně i negativně ovlivnili!

GUMI (triáda Prymula/Vojtěch/Blatný)

“Těžko říct, jaký přístup byl zmatenější, ale realita je taková, že z působení těchto tří pánů nevzniklo nic dobrého. Jeden trochu roztržitý zmatkář, kterého bylo ve finále člověku trochu líto, byť se do té šlamastiky vehnal sám. Druhý příznivce nekompromisních řešení, který na ně nakonec sám dojel. A třetí tak nějak kombinace obojího opentlený o špetku arogance a lhaní navíc.”

KUBO

“Trocha odbočím od hudby, ale tu by som nominoval fakt každého, čo sa snažil tento netradičný rok urobiť o trocha lepší. Osobnosťami roku sú pre mňa najmä zdravotníci, dobrovoľníci a vlastne všetci. Z hudobného sveta je to každý interprét čo neodložil svoj album, čo pracoval na novom albume aj keď album vydal ešte na začiatku roka, ktokoľvek. Každý prevádzkar v kohokoľvek obľúbenom bare, ktorý sa nerozhodol podnik v lete zavrieť a kašľať na to, proste ktokoľvek. Bez týchto vecí by sa tento rok zvládal omnoho ťažšie a chvalabohu, že aspoň leto bolo ako-tak normálne.”

HADRABÁK (Táta)

“Určitě táta, který pro mě v mnoha věcech byl velkým vzorem. Byť jsme se kolikrát neshodli, ale tak to bývá. Dále všichni, kteří využili období karantén k tvorbě, ať už tvořili klipy, nová alba nebo cokoli jinýho. Nebudu jmenovat nikoho konkrétního, pro mě jsou osobnosti všichni lidi kolem hudby, kteří se nachází v nelehké situaci.”

PAPÍROVÁ HYENA (Yungblud)

Výstřední hvězda, se kterou jsme loni dělali rozhovor na Rock for Churchill letos opět vyrostla a definitivně se prokopala do první ligy. Letos z toho byla například mimořádně zábavná spolupráce s BMTH v hitovce Obey a taky solovka Weird!

NENY (Albert Romanutti)

One man show Alberta Romanuttiho pokračuje. Málokdo na sobě ale umí uzmout tak přirozenou pozornost.

LUCKA (David Attenborough)
David Attenborough nám přišel v 94 letech vyčinit, že to s matičkou zemí jde pěkně do kopru. Jeho životopisný dokument “Život na naší planetě”, kde se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi, je poučná depka a má na CSFD 95%. Ne všechny zásluhy se ale dají vyčíslit. Lze jen hluboce smeknout.

DENISA (NICO SALLACH – ESKIMO CALLBOY)

Nico Sallach na sobě po odchodu To the Rats and Wolves nesl velice těžké břímě a měl před sebou skoro mission imposibble. Nahradit milovaného Sushiho, který se rozhodl hledat štěstí ve vlastní projektu GhostKid. Jak to dopadlo všichni víme. Oba projekty rostou a Eskimo Callboy hlásí rekordní streamingové úspěchy. Tenhle trade se povedl.

JIMMY PUDA ( Johnny Silverhand)

Johnny Silverhand což je frontman kapely Samurai. V realu ho ztvárnil Keanu Reaves. Ta hra je naprostej mindfuck a i přes hodně nedostatků nebo problémů s lounchem v minulých týdnech, tak si myslím že příští rok vyhraje minimálně hru roku, herce roku a soundtrack.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.