TOP 2020 podle Klubovny: HIGHLIGHTY roku

A jaký že ten letošek vlastně byl? To jsme se pro Vás v závěrečném článku pokusili shrnout trochu obšírněji. Jak budeme na letošek celkově vzpomínat? Co si z něj odnášíme? A na co bychom nejraději zapomněli?

V závěru bychom Vám chtěli poděkovat za celoroční přízeň. Těšte se na další rok Klubovního fungování, plánujeme velice zajímavé inovace a projekty!

GUMI:

“Nejdivnější rok v našich životech je naštěstí u konce a asi všichni si budeme přát, aby se nic podobnýho už nikdy v takový míře neopakovalo. I když…já třeba na letošku vidím i hodně pozitiv. Kapely se naučily být samostatnější. Spoustu pořadatelů to i tak risklo a nebáli se uspořádat „operativní“ ročníky, kde dostalo příležitost spoustu neokoukaných lokálních kapel. Osobně jsem si strašně užil FajtfestHelp Party a Summer Punk Party ve Volyni. A krom toho to víc donutilo makat i nás. Nechtěli jsme dělat, že umřela hudba, že je všechno v prdeli. Nebylo, naopak se ukázala síla hudby a vynikly osobnosti, festivaly a iniciativy, který to s tou „podporou lokální scény“ myslí skutečně vážně. Byl to těžkej, ale nesmírně poučnej rok.”

highlight: návrat The Ghost Inside

KUBO

Highlightom tohto roka by som nazval to ako sa umelci vynašli a začali streamovať live koncerty. Dúfam, že sa z toho stane stálica. Veľmi dobrá vec hlavne pre ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať. Alebo pre kapely, ktoré si nemôžu dovoliť tourovať po celom svete. Veľmi super nápad. Taktiež, podobne, je to pre mňa zapájanie fanúšikov do tvorby videoklipov. Príde mi to ako príjemný spôsob ako sa zblížiť s komunitou a ako v obtiažnych podmienkach vydať klipy, na ktorých sa tento rok pracovalo obtiažne. 2020 bol obtiažny rok.

Testoval zrejme každého z nás. V konečnom dôsledku to bolo 12 mesiacov, ktoré budovali charakter v každého z nás rôznymi malými a veľkými udalosťami. Myslím, že každý z nás si z neho vezme nejaké ponaučenie. Dúfam, že to budú len dobré ponaučenia. Hudby bolo prekvapivo veľa a vzhľadom na to, aký chaotický bol tento rok, tak myslím, že to padlo každému z nás dobre utiecť od sveta medzi slúchadlá. Dúfam však, že najbližší rok sa aspoň troška upokojí a ustáli. A že sa v roku 2021 dočkáme ešte lepších albumov. A nejakých veľkých live koncertov.

HADRABÁK:

Byl to zvláštní rok. Díky Koroně bylo najednou vše úplně jiné, než jsme byli zvyklí. Ve svých letech sice chodím relativně málo na koncerty, ale i já jsem to pocítil. Můj velký obdiv patří všem, kteří navzdory těžké době uspořádali nějaký koncert, podíleli se na fungování klubů. Ať už formou livestreamů nebo prostřednictvím různých crowdfundingových akcí. Druhé jmenované jsou také důležité pro přežití klubů, ať se nám to líbí, nebo ne. Věřím, že příští rok bude lepší než ten letošní. I když covidkrize nejspíš nějakou dobu potrvá, věřím minimálně v letní festivaly a na jaře na první menší koncerty.

A nadávání kapel, o kterém se spousta lidí zmiňovala: nebylo to nic příjemného. Na druhou stranu pokud nechtějí nic tvořit, jinak se angažovat a chtějí jen nadávat, je to jejich problém a jejich volba.

NENY:

“Velké díky a obdiv všem, kteří to v roce 2020 nezabalili, tvořili, hráli nebo plánovali akce s nejasným výsledkem. Tím nám všem dělali tuhle nelehkou dobu snesitelnější. Byl to vskutku zvláštní rok. Oplakali jsme neuskutečněné zážitky z vyprodaného RFP, nemohli se shledat s milovanými Mighty People doma na čapím dvoře. O to větší euforii přinášel každý úder kopáku ze zvukových zkoušek, když jsme v květnu konečně mohli opět spočinout před podiem. I ty moshe najednou nabraly nový rozměr, když jsme je nemohli vychutnávat třikrát týdně.

A za nutnost považuji vyzdvihnout obrovské množství úžasných videoklipů, které se letos urodily, aby nám předaly hudbu alespoň touto audiovizuální cestou. Moje Topky 2020 jsou opět čistě subjektivní v žánrech, které mi jsou blízké. Je to spíš poděkování za emoce a pocity, které mi tyhle alba, ep, klipy singly či živáky přinesly. Snad budou i pro někoho inspirací, co nového si poslechnout. A za holku s foťákem přeji všem do roku 2021, ať se co nejdřív opět shledáme. Osobně i přes objektiv”

JANA:

Pro mě se stal rok 2020 velmi experimentálním. Do teď se potýkáme s omezením kultury, koncertů, divadel a jiného sociálního vyžití, což narušuje normální život valnému množství lidí. Více než kdy jindy jsme si uvědomili, jak je pro nás kultura důležitá a jak její absence narušuje naše sociální životy, někdy až psychické zdraví. Proto si myslím, že hodně lidí se k ní snažilo zase přiblížit právě skrze internet. Tvůrci k samotné online formě přistoupili poměrně svižně a kvalitně.

Já jsem díky hromadě podcastů, streamů a zvýšenému množství sdílení umělců začala objevovat nové žánry, do kterých jsem v předchozích letech nikdy nezabrousila. Začala mě bavit elektrická a rapová scéna, ale stále dokážu ocenit zvučné kytary, které mají v letošní topce taky své místo! S omezením koncertů na minimum se mi letos nepoštěstilo vidět moc zahraničních umělců. Naše scéna na tom nebyla o moc lépe, ale přesto mi zůstalo pár živáků a desek zarytých v paměti…”

LUCKA:

” Rok 2020 nám všem hodně vzal ale nadruhou stranu i dal. Asi se sami za sebe můžeme ohlédnout zatím jak jsme doposud žily a jak žijeme teď v roce 2020. Můžeme si klást otázku jestli ta nemoc, která nás tu svírá, zastavila naše životy ve správný čas nebo jestli přišla protože jsme ji potřebovali, aby nás zkrotila, dohlédla na naše činy a návratila nám pokoru. Za poslední roky co sleduji společenské a politické fungovaní v naší zemi, jsem nezažila takovou míru podpory, pomoci a soudržnosti, na druhou stranu pak i pocit nedůvěry, zneužití a zklamání. Tento rok si budu pamatovat jako rok, kdy se zastavila země. Kdy planeta dostala to co potřebovala už dlouho a kdy jsme dostaly tu největší možnost se toho spoustu naučit a pochopit, co je v našich životech nejdůležitějši.”

highlight: Americké prezidentské volby

STRUČNÉ HIGHLIGHTY

PANDA ( Summer Punk Party Volyně )

JIMMY (Grey DazeAmends / RIP Chester Bennington)

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.