.themayrevolution přichází s novým videoklipem předznamenávají další kroky. A budou velice temné (Exkluzivní premiéra)

Pardubice. Hlavní město dostihů, perníku a v posledních měsících také streamingu. Nadvláda kolosu Milion+ Entertainment nad poslechovými službami stále roste, ale univerzitní a statutární městu na východě Čech dosud chyběl i výrazný hráč na kytarovém poli.

Jasně s přimhouřením, které by dokázal snad jen Jan Žižka sem můžeme ještě pořád započítávat Vypsanou Fixu. Sanpiego nicméně znovu ožívá, na scénu totiž přichází .themayrevolution, kteří si stále výrazněji říkají o pozornost. Dozajista jim v tom pomůže i novinka „never let you down“, kterou obohatil psychedelický klip v režii fotografa Jana Petra.

Undergroundová čtveřice tak odhaluje další kousek z připravovaného EP, jemuž předcházel singl „there’s no herbs in the tea“ . Ucelá nahrávka by měla vyjít v polovině příštího roku a dle slov samotných tvůrců půjde o zcela „temnou desku“. Nasvědčuje tomu právě i nový singl pracující s pocitem zklamání, osobní prohry a ztráty. O nahrávání, mix i master se postaral Damián Kučera z post hardcore kapely Skywalker. Ten by měl spolupracovat na celém projektu.

„Nechci tvrdit, že vytváříme vyloženě konceptuální album, ale dlouho jsme si hráli s myšlenkou, že příští deska bude temnější, vážnější a osobnější než ta první. Jednotlivé singly bude spojovat několik motivů táhnoucích se textově i hudebně celým albem. Uvědomil jsem si, že ‚temno ‘může mít nespočet podob. Snažíme se je zachytit spolu s jejich příčinama i následkama a na desce reflektujeme témata jako vztek a agresi, naprostou apatii a odcizení, chaos, deprivaci, závislost na technologiích a další. Každej song by měl odrážet jednu podobu toho, co nazývám právě ‚temnem‘.“, nastínil koncept připravované desky Tomáš Kulhavý. S obdobným motivem v nedávné minulosti úspěšně pracovali John Wolfhooker, kterým deska 313 nakonec přinesla nominaci na žánrového Anděla i spoustu nových fanoušků.

V aktuální fázi má kapela nahrané tři singly, z čehož vycházející NLYD je druhým v pořadí, jak upřesňuje i bubeník Rostislav Suchochleb: „Přesnej počet tracků, co se objeví na EPku, ještě promýšlíme, ale bude jich nejspíš šest, přičemž bychom rádi před samotným releasem zveřejnili tři z nich.“ přemítá, jak bude nahrávka vypadat.

Ohledně klipu se kluci shodují: „Natáčení klipu vnímáme stejně jako většina jinejch kapel… Je to prostě plno problémů a starostí, co se nám jako muzikantům vůbec nechtěj řešit. O to větší radost máme z natáčení s Honzou, který bylo sice punkový a vlastně dost improvizovaný, ale na druhou stranu hrozně uvolněný. Pro nás i pro něj (jakožto fotografa) to byl krok do neznáma. Sezvali jsme kámoše z Pardubic i Hradce k nám do zkušebny a podle hrubýho scénáře jsme za pochodu natáčeli jednotlivý scény. Díky skvělejm lidem a atmosféře bylo během cca 4 hodin dotočeno. Důležitou částí byla v tomhle případě i postprodukce, ve který dostal Honza úplně volnou ruku a vytvořil psychedelickou šílenost, co přesně podtrhla singl.” přemítá kapela nad úskalími i radostí z tvorby nového audiovizuálního díla.

Tak ať se daří! Pardubice by si svého nového vůdce peletonu stoprocentně zasloužily.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.