Talenti pod čarou: Kdo nás zaujal v boji o Fajtfest?

Naše Klubovní soutěž o poslední volné místo na Fajtfest je u konce, zvítězili metalcoroví talenti Hillside. Dramatického finálového klání se zúčastnili Abyss Above, At Folsom Prison, Brighter Days, Donnie Darko, Eponime, Hillside, Make Me Collapse, Meow, Years Asleep a Wictims.

Ale co vám budeme povídat, už jen vybrat finálovou desítku bylo extrémně těžké. Kdo nás dále zaujal?

Anteater – Klatovská trojice se loni probila do finále lokálního kola Planetroxu, kde z pozice velké neznámé zanechala mezi triem Glad For Today, Hentai Corporation a Rabies skvělý dojem. Výrazný dívčí vokál a vliv amerického grunge, který rozhodně upoutá.

Black Holes – “České White Stripes” jsme viděli hodně vysoko. O genderově vyvážené duo, které umně protíná špinavou kytarovku s popovými melodiemi začíná být oprávněný zájem. Koronavirus je okradl o vystoupení na Žižkovské Noci nebo finále soutěže GBOB.

Crippled Fingers – CP jsme viděli během jejich podzimní tour s Backfist. Z Crippled Fingers jde až neurvalá energie, kterou umí naživo urvat ještě přesvědčivěji, než na aktuální desce Warzone. Také s jejich koncertní expanzí si zahrálo vladní nařízení, které kapelu okradlo o zbytek jejich Skullcrusher Tour, které se zúčastnili také Anthems a Depression Island.

CMLNBS – CMLNBS loni vydali oceňované splitko s kamarády z At Folsom Prison, kteří se nakonec dostali do finálového klání a obsadili skvělé čtvrté místo. Sympaťáci z Frýdlantu letos slaví deset let existenci a doufáme, že nám nějakou novinku nadělí i letos.

Define Me – Jeden z nejambicioznějších projektů celé soutěže. Define Me loni vydali desku “Cobalt Blue”, která vznikala v Británii, díky přispění rapového labelu Blakkwood jí navíc distribuovali skrze lokální pobočku Universal Music. Skvělý zvuk i propracované promo.

The Mysteries – Jedna z kapel, která do konání soutěže byla mimo náš radar. A to je velká škoda, protože The Mysteries mají rozhodně co nabídnout. O triu z Bánské Bystrice se začalo mluvit až v průběhu minulého roku, ale už teď z nich cítíte potřebný drive i talent na výrazné hooky.

When Goodbye Means End – Ústecký kraj vrací úder! První dvě místa pobrali Hillside (Ústí nad Labem) a Wictims (Chomutov), hodně blízko elitní desítce pak byl i další děčínský vyslanec When Goodbye Means End. Jak asi tušíte, tak mezi Wictims a WGME figuruje spojovací prvek – screamer Tomáš Hospodka. When Goodbye Means End na sebe výrazně upozornili i na podzimní Halloween Party v Crossu, kde získali i cenu za nejkreativnější holoprdelní outfit.

SPECIÁLNÍ CENA KREATIVITY:

Celkově nám přišlo kolem sedmdesáti přihlášek. A kreativitou se nešetřilo zejména v názvech, no podívejte se sami 🙂

Ejakulující Kokos – Zrovna nedávno jsem u jedné z debat řešil, že na tuzemské scéně zoufale chybí akční videoklipy. Ejakulující Kokos vzal naše přání za své a rozehrál nekompromisní vybíječky se samopaly a vražednou vozíčkářkou.

Tety Bobr – Jasný vítěz kreativity názvu songu i kapely!

Korona – První výskyt Korony se objevil v našem soutěžním e-mailu.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: