Září naše komety? Jak si vedou naše letošní tipy?

Komu bude patřit rok 2020?

Tuto otázku si pokládají asi všichni žurnalisté na hudební scéně a ani my nejsme výjimkou. Gumi a Venca se společně pokusili složit TOP 10 komet, které by měly výrazně prorazit či upoutat na tuzemské nebo mezinárodní scéně. Jak vypadá jejich snažení po prvních třech měsících?

GUMIHO KOMETY:

AldenteMatyáš Svozil na konci roku opustil kapelu dalšího velkého talentu Štěpána Urbana a usoudil, že je čas na změnu. Zatím, co na konci loňského roku uchvátil sólovým singlem “Need You“, začátek letošního roku přinesl další novou výzvu. Matyáš se stal koncertním kytaristou rappera Renneho Danga a zažívá atmosféru vyprodaného Tháí Tour. O další štace ho zatím okradla aktuální nucené pauza.

Brankos Bridge – Brankos aktuálně zažívají spíše klidné období. Na konci ledna vydali singl “Chin Up“. V únoru se pak dočkali menší šnůry s Marcel Gidolet’s Holy Crap, která vyvrcholila skvělou show v Cafe v Lese.

Giudi – Giudi jede podle plánu a daří se jí průběžně atakovat hudební Evropu. Sázka na ambiciozní singl “Sleeping Boy” vyšla a vizionářské zpěvačce se pomalu daří dostávat na zahraničních showcasy a zaujmout pozornost medií napříč Evropou. O jeho existenci se tak dozvěděli například čtenáři amerického portálu Reigland, francouzského webzinu LeFutureWave a Sleeping Boy se údajně prozíval, až do předelaké Keni.

Marked As An Enemy – V podobném duchu pokračuje cesta MAAE. První singl i liveprezentace s novým frontmanem Radkem klapli na první dobrou. Velmi pečliví Marked As An Enemy chystají na 6. dubna vydání EPčka “Fire Find Me“, které měli pokřtít 21. března na naší KlubovnaFajtfest Night v Českých Budějovicích. Koronavirus byl proti, ale společně pracujeme na náhradním termínu!

It.Used.To – Aktuální nepříjemnost nejvýrazněji zasáhla do kariéry kytaristy Silent Generation a nově i rappera – Richie Rondoše. Ten si měl svou první rapovou tour odbýt na divácky atraktivní tour Redzeda, kterou ale kompletně odsunula aktuální patová situace. Rušno je ale alespoň okolo Silent Generation. SG se letos představí na Fajtfest, jejich letošní koncerty ukázaly zatím slušnou formu!

VENCOVY KOMETY:

Hello Marcel – Tomuto nevšednímu party duu se předvídá velká budoucnost. Trsací humor, který trochu navazuje na kmety z Midi Lidi to má dobře rozehrané a nezahálí ani v těžkých časech. HM se přidávají na seznam interpetů, kteří své fans potěší alespoň skrze livestream.

Fall From Everest – Měsíce příprav, propracovaná vizuální show a směřování k jednomu datu – 13.3.2020. Osud si však s FFE nepěkně zahrál a den před akcí dostali jistotu, že akce ani při sebemenší snaze v Klubu Varšava neproběhne. Tak alespoň jedna dobrá zpráva – nová deska “St. Nightmare’s Day” vyjde 13.9.2020.

Kalle – V osobním i kapelním hledisku asi nejspokojenější kometa našeho desatera. Kreativní duo si na konci roku řeklo své “ano” a vydali desku “Songs with the Acoustic Band“, ta nyní vychází i na vinylu.

Teepee – Hodně aktivní start roku prožili i Teepee. Ti v únoru pokřtili novou deskuWhere The Ocean Breaks“. Ještě předtím si ale zajeli na Eurosonic Showcase v nizozemském Groningenu. Pohádkové období pak vyšperkovala tour s již relativně slavnými Seafret.

Viah – Na Eurosonicu se objevila i neméně talentovaná Viah (kterou živě doprovází i zpěvačky Rosa a Elenimichaiidu). Plánovanou tour se slovenským duem Tolstoys nejspíše odsune současná epidemie, luxusní cenou útěchy je ovšem zařazení na seznam finalistů lokálního kola o účast na festival Sziget. Soupěřit bude s Nérem Scartchem a The Wild Roots.

Text: Gumi // Cover foto: Jana B. Curtis

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: